MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyłudzenie Kredytu?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

SheZ91

Post #1 Ocena: 0

2018-10-23 11:05:30 (6 lat temu)

SheZ91

Posty: n/a

Konto usunięte

Witam , otóż mieszkam od paru lat w Wielkiej Brytanii, rok temu zaciągnąłem pożyczke w banku wysokości 2800f, cały czas ją spłacałem i na chwilę obecną został mi tylko 1000 do spłaty, parę dni temu potrzebowałem gotówki i doładowałem pożyczkę do 8500 do spłaty 12000, jak się teraz okazało, muszę wracać do Polski na stałe. Przy zaciągnięciu kredytu zapytano mnie "Czy jest coś co może wpłynąć na moje środki utrzymania, np pracowadca obniży pensję. powiedziałem że NIE a będę teraz musiał się zwolnić z pracy... Mam prawo zwrócić 8500f czyli sumę pożyczki do banku do 14 dni bez żadnych odesetek, chcę to zrobić i na tyle mnie obecnie stać abym oddał sumę którą teraz pożyczyłem, zostanie mi z powrotem 1000 do spłaty którego nie będę mógł uregulować przez najbliższy czas do zapewnę przyszłego roku i tu się pojawia moje pytanie. Czy bank nie może mnie pozwać do sądu za próbę wyłudzenia ? Bo tak to wygląda, miał kredyt, płacił, po roku pożyczył więcej pare dni później oddał, została mu stara pożyczka i przestał spłacać tym bardziej że parę dni temu delkarowałem że nic nie wpłynie na moje zarobki a za jakiś czas musiałem się zwolnić, dodam jeszcze że pożyczka była brana podczas gdy byłem na chorobowym, pracodawca przez pierwsze 2 miesiące płaci mi 100% wynagrodzenia a przez kolejne 2 miesiące 50% a nie zostało to przedstawione, zapytano mnie tylko o roczne zarobki, brak prośby z banku o jakiekolwiek dokumenty tylko pytania o zarobki, nie posiadam żadnego też majątku i mam obawy że będą mnie chcieli pozwać o wyłudzenie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2018-10-23 12:13:59 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Jesli teraz oddasz te £8,5K , to nikt Cie Do sadu Nie poda, zmieniles zdanie, masz prawo. Inna sprawa, czy naprawde chcesz sobie robic syf w papierach za tysiac funtow? Co takiego sie stalo, ze absolutnie musisz wrocic teraz, natychmiast, Do Polski? Czy Nie lepiej zacisnac pasa, splacic ten tysiac I miec czyste konto?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

SheZ91

Post #3 Ocena: 0

2018-10-23 12:22:22 (6 lat temu)

SheZ91

Posty: n/a

Konto usunięte

Pewnie że lepiej, po prostu narobił mi się tu straszny bałagan ze zdrowiem, fizycznym jak i psychicznym, byłem miesiąc temu w Polsce odwiedziłem lekarzy i trochę mi przemówili do rozsądku jeśli chodzi o pewne kwestie, dlatego chcę wrócić do kraju i podjąć się terapii, po prostu męczę się od długiego czasu w UK i chciałbym po prostu jak najszybciej zająć się swoim zdrowiem, do UK zamiaru nie mam wracać, może chamsko to wygląda ale wyrażę chęć spłaty po leczeniu kiedy prawododobnie wyjadę do innego kraju EU i z tamtego miejsca to spłacę z tym że z opóźnieniem. Po prostu chciałbym wiedzieź czy nie będę tym nękany w Polsce przez jakiś okres...
edit:
a te 8,5k mam zamiar zwrócić do banku po prostu namieszało mi to w głowie

[ Ostatnio edytowany przez: SheZ91 23-10-2018 12:24 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #4 Ocena: 0

2018-10-23 16:50:13 (6 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

A w Polsce to chcesz leczyć się prywatnie? Zarobki i ubezpieczenie masz tu, a karta EHIC to chyba nie obowiązuje na przewlekłe leczenie. Może mylę się.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #5 Ocena: 0

2018-10-23 18:58:57 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-10-23 11:05:30, SheZ91 napisał(a):
Czy bank nie może mnie pozwać do sądu za próbę wyłudzenia ?


Teoretycznie mogą ale co im to da ? Za długa procedura.

Po prostu jak przestaniesz spłacać to uruchomią procedurę windykacji bo to jest proste.

Ps. Hmm... masz podobne problemy jak znajomy gambler.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SheZ91

Post #6 Ocena: 0

2018-10-23 19:35:06 (6 lat temu)

SheZ91

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie znam kolesia , ale jak teoretycznie mogą to wolał bym nie kombinować , windykacja w Polsce , Ok spoko za 12000f im się opłaca albo i nie ,nie znam się na tym i nie chce psuć se życia głupimi błędami , co do leczenia mimo tej karty i tak leczę się prywatnie , place za każda wizytę plus teraz doszedł problem z kręgosłupem Wiec dochodzi diagnoza plus rehabilitacja . W Polsce nie mam nic , rodzice nie żyją , nieruchomości nie mam ale nie chce zdrowia sprzedać za funty choć swoją droga przez tyke czasu mogłem ogarnac życie w inny sposób , mądry Polak po szkodzie ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2018-10-23 21:10:21 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

To jak w Polsce nie masz nic to jak zamierzasz tam żyć i się leczyć?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SheZ91

Post #8 Ocena: 0

2018-10-23 21:39:44 (6 lat temu)

SheZ91

Posty: n/a

Konto usunięte

Pisałem wcześniej ze firma mi płaci 100% i 50% wynagrodzenia , wole zjechac z niczym i żyć na pokoju w Polsce pracując za 2200 niż zarabiać funty , ale przecież to nie forum dochodzeniowe prawda? Dla wielu może taka opcja to głupota ale serio kwestia pieniężna już nie gra dla mnie roli , zdrowie i tęsknota za ojczyzna wzięły szale a moje poprzednie wybory? Zaluje choć może uda mi się wszystko poskładać w całość.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #9 Ocena: 0

2018-10-23 21:46:38 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Ale mozesz Nie miec spokoju. Mozesz Byc w Polsce dalej “nekany” o splate dlugu. Czy wlasnie dla zdrowia, takze psychicznego, lepiej splacic? Tutaj tez mozesz mieszkac na pokoju, bedziesz mial wiecej na splate a potem powrot.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

SheZ91

Post #10 Ocena: 0

2018-10-23 22:29:49 (6 lat temu)

SheZ91

Posty: n/a

Konto usunięte

No tu masz racje , po prostu mam mały poślizg życiowy i podejmowałem dość pochopne i nie zawsze mądre decyzje , trochę myślałem o tym wszystkim... chce szczerze na tym wszystkim wyjść jak najlepiej a wiem ze radzicie dobrze, tak po prostu czuje ze jedna strona mówi mi pieprz to wszystko i wracaj a druga zostań i pozałatwiaj sprawy ale chyba posłucham się raczej tej drugiej bo nie dawało by mi to później spokoju.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,