MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Powrot do PL - windykacja

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kaukaski

Post #1 Ocena: 0

2018-06-17 12:35:29 (6 lat temu)

kaukaski

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 17-06-2018

Skąd: luton

Witam.
W ostatnim czasie sytuacja rodzinna zmusila mnie do refleksji na temat powrotu do polski na stale, aczkolwiek na dzien dzisiejszy nie splacilem jeszcze kredytu na auto z pcp na ok 10 tys f.
Nie zalezy mi na tym aucie, moglbym je nawet oddac do salonu z ktorego go pobralem, ale bardziej mnie intersuje, czy bede scigany za to na terenach polski przez windykacje angielska.
Czy ktos moze orientuje sie lub byl w podobnej sytuacji, jak to pozniej wyglada?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-06-17 12:59:02 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Kiedy wziales to PCP, na ile czasu jest, ile juz rat splaciles, jaka byla pierwsza wplata? Sprawdz to wszystko w dokumentach, napisz na forum i moze da sie wyjsc z tego z minimalnymi kosztami.

Do tego przydalaby sie informacja ile jest w tej chwili warty samochod, gdybys sprzedal i ile jestes winny firmie finansujacej samochod. Mozesz ich poprosic o settlement quote. Wtedy bedziesz mogl zdecydowac co dalej.

Rzucenie kluczykow u dealera raczej nie jest opcja, musisz zalatwic sprawy zgodnie z procedura.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #3 Ocena: 0

2018-06-17 15:25:18 (6 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Otwórz stronę: www.financingyourcar.org.uk/car-finance-/personal-contract-purchase-pcp/.
Z ciekawości znalazłem tę stronę a tłumacz Googla świetnie to przetłumaczył na polski...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #4 Ocena: 0

2018-06-17 19:52:39 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Samochód w pcp można oddać przed upływem umowy. Oczywiście zapłaci sie za zerwanie umowy ale jest to dość powszechne. Ludzie oddają pcp średnio po 2-3 latach i albo biorą nowe auto albo nie. Na tym polega urok pcp.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2018-06-17 19:55:36 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak wyzej, bez konkretnych danych, to wrozenie z fusow. Mozna zrobic voluntary termination za darmo, jesli zaplacilo sie polowe wartosci umowy (polowa liczy sie od calej kwoty, a nie polowa rat do splacenia).

Inaczej trzeba uzyskac settlement quote i zastanowic sie, ktora opcja jest najlepsza. Zalezy od tego jak bardzo jest sie w plecy i ile trzeba doplacic.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaukaski

Post #6 Ocena: 0

2018-06-18 18:26:26 (6 lat temu)

kaukaski

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 17-06-2018

Skąd: luton

Sytuacja wyglada tak ze oddam z mila checia bo i tak nie potrzebuje, chce tylko wrocic. Najgorsze jest to ze nie mam nawet pelnego roku splaconego na dzien dzisiejszy, dlatego pytam o ta windykacje, jak to bedize wygladac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2018-06-19 08:35:35 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Podchodzisz od du... strony. Jak odpowiesz na moje pytania, to bedziesz wiedzial jaki masz dlug i jak mozesz wyjsc z tego najnizszym kosztem. Wtedy bedziesz martwil sie co dalej.

Nie mozesz tak po prostu oddac samochodu do dealera, musisz rozmawiac z firma, ktora sfinansowala samochod, bo on teraz nalezy do nich.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #8 Ocena: 0

2018-06-19 12:03:06 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-06-17 12:35:29, kaukaski napisał(a):
czy bede scigany za to na terenach polski przez windykacje angielska.


Prawnie to nic nie stoi na przeszkodzie aby to ściągać w Polsce.
Pod znakiem zapytania stoi opłacalność tej procedury bo nie można z automatu tego zlecić komornikowi bo komornik musi mieć klauzulę wykonalności z Polskiego sądu, czyli w uproszczeniu Brytyjski wyrok trzeba zatwierdzić w Polskim sądzie.
To nie jest kosztowna procedura bo w ciągu jednego dnia sędzia może podpisać (zatwierdzić) 50 takich spraw, więc ziarnko do ziarnka ... i to się staje opłacalne, po prostu jest coraz więcej takich spraw i je można akumulować.
Ciężko wyrokować w twojej sprawie.
Od czasu do czasu się czyta że ten czy tamten zjechał do Polski i nikt go nie ścigał ale to są sprawy z przeszłości co to należało do rzadkości i z pojedynczymi sprawami za parę zł nikt do Polskich sądów nie chodził.

Richmont dobrze radzi chyba że się wszystkie "finance" posypały i czujesz się osaczony (depresja) i masz tylko jedno pragnienie :
Strzelić drzwiami, wyjechać i " dajcie mi spokój"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #9 Ocena: 0

2018-06-19 12:03:41 (6 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2018-06-17 12:35:29, kaukaski napisał(a):
Witam.
W ostatnim czasie sytuacja rodzinna zmusila mnie do refleksji na temat powrotu do polski na stale, aczkolwiek na dzien dzisiejszy nie splacilem jeszcze kredytu na auto z pcp na ok 10 tys f.
Nie zalezy mi na tym aucie, moglbym je nawet oddac do salonu z ktorego go pobralem, ale bardziej mnie intersuje, czy bede scigany za to na terenach polski przez windykacje angielska.
Czy ktos moze orientuje sie lub byl w podobnej sytuacji, jak to pozniej wyglada?


faktycznie potrzebowales auta za ponad 10 tys? jakis za 1 tys nie interesowal cie? bylbys wolny bez kredytu al tak bardzo duuuzo na tym stracisz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,