MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dwa ubezpieczenia na jedno auto

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Reikai

Post #1 Ocena: 0

2018-06-06 15:20:28 (6 lat temu)

Reikai

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 31-05-2018

Skąd: Donny

Witam, mam takie pytanie do osób obeznanych.

Sprzedaje swoje auto, które kupiłem 2 tyg temu.Problem w tym, że nie otrzymałem jeszcze dowodu rejestracyjnego, więc formalnie nie możemy wypełnić papierka i wysłać do DVLA.Auto będzie kupował mój dobry kumpel, także kwestia formalności nie jest dla nas problemem.

Problem polega na tym, że kolega chciałby kupić już ubezpieczenie na auto, bo zaraz wyjeżdza na wakacje, a potem ja także miniemy się.Czy istnieje możliwość, żeby on kupił ubezpieczenie na mój samochód, mimo że nie jest właścicielem?Dodam, że ja obecnie nadal mam ubezpieczenie na to auto i tax road, SORNu nie robiłem bo nie mam dowodu rejestracyjnego.

Istnieje taka możliwość, że na dwóch osobnych ubezpieczeniach będą dwie różne osoby na jedno auto?Czy w takim przypadku obaj możemy jeździć, czy tylko ja jako właściciel?Dodam , że nie mogę go dopisać do swojego ubezpieczenia, bo jak tylko przyjdzie dowód to od razu wypisujemy kwit i wysyłamy do DVLA.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-06-06 15:51:30 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A kolega gdzie jedzie na te wakacje? W UK czy zagranica? Bo zagranice to bez papierka raczej nie pojedzie. To jest podstawowa kwestia.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Reikai

Post #3 Ocena: 0

2018-06-06 15:59:52 (6 lat temu)

Reikai

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 31-05-2018

Skąd: Donny

Za granice.Ale nie jedzie samochodem nigdzie.

Chodzi po prostu o to, czy legalne jest zrobienie czegoś takiego, że będziemy mieli dwa różne ubezpieczenia na jeden samochód.A jak przyjdzie DVL to zrobimy reszte formalności, czyli wysłanie papierka o zmianie właściciela do DVL i wtedy tez będe mogl anulowac swoje ubezpieczenie.

[ Ostatnio edytowany przez: Reikai 06-06-2018 16:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2018-06-06 16:58:25 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak kolega kupi ubezpieczenie, to w bazie danych ubezpieczen samochod bedzie juz figurowal i Ty nie musisz miec ubezpieczenia. Po prostu musi poinformowac firme, ze nie jest registered keeper/owner.

Mozna ubezpieczyc samochod, ktorego nie jest sie registered keeper/owner.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #5 Ocena: 0

2018-06-06 18:24:48 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-06-06 15:20:28, Reikai napisał(a):


Problem polega na tym, że kolega chciałby kupić już ubezpieczenie na auto, bo zaraz wyjeżdza na wakacje, a potem ja także miniemy się.Czy istnieje możliwość, żeby on kupił ubezpieczenie na mój samochód, mimo że nie jest właścicielem?Dodam, że ja obecnie nadal mam ubezpieczenie na to auto i tax road, SORNu nie robiłem bo nie mam dowodu rejestracyjnego.



Przeciez dostales odpowiedz wczesniej w tenacie o mandacie, wszystkie formalnosci ze sprzedaza zalatwiasz online, zaden papierek fizycznie jest do tego nie potrzebny.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,