MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Duży przelew z Polski do UK

 

Postów: 1

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Merfiro

Post #1 Ocena: 0

2018-06-06 10:27:19 (6 lat temu)

Merfiro

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2018

Skąd: Liverpool

Witam :-) mam jedno krótkie pytanie.
Otóż znajomi chcą przelać z ich polskiego konta na moje angielskie trochę ponad 1000 funtów, przez zaufaną stronę internetową, nie przez bank. Pytanie tylko, czy sam Lloyds nie będzie potrzebował informacji, w jakim celu została ta kwota wysłana i/lub czy nie trzeba wcześniej wypełnić jakichś dokumentów albo przynajmniej okazać dowodu tożsamości.
Szukałem na stronie, przez której chcą tego przelewu dokonać, ale nie ma tam nic konkretnego. Jednak na innej już stronie, podobnej do wyżej wymienionej, jest podana informacja, że przy przelewie powyżej równowartości 1000 euro trzeba okazać właśnie dowód tożsamości i inne dokumenty.
Ktoś może się orientuje co do takich sytuacji? Lub wie w jaki sposób można to zrobić najkorzystniej i najszybciej, co do formalności, podatku itd?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :-)
edit: nie chcę wymienić nazwy tej strony, żeby nie było, że robię im reklamę czy coś.

[ Ostatnio edytowany przez: Merfiro 06-06-2018 10:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #2 Ocena: 0

2018-06-06 11:24:08 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Przy takim przelewie nie są potrzebne twoje dokumenty. Jest zdawkowe pytanie o "cel" przelewu, ja piszę ; darowizna.
To nie podlega podatkom.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,