MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

ZALEGŁOŚCI W COUNCIL

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Ada1125

Post #1 Ocena: -1

2018-06-06 10:43:01 (6 lat temu)

Ada1125

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 06-06-2018

Skąd: Northampton

Council sprzedaje dlugi ? Tzn dla firm windykacyjnych ? Jasne ze bede to splacac , takze w pierwszej kolejnosci wezme sie za Council Tax . Ja caly czas najbardziej sie obawialam tego ze mogl zostac wlasnie wydany jakis wyrok w mojej niewiedzy ze czeka na mnie list gonczy itp . Nie znam przepisow ... a ze tak sie stalo niestety czlowiek w takich sytuacjach nie mysli o konsekwencjach . Zreszta o czym myslalam tamtego czasu , czlowiek byl mlody glupi i obrazony na caly swiat po stracie rodzica a teraz niepotrzebny stres .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ada1125

Post #2 Ocena: 0

2018-06-06 11:49:28 (6 lat temu)

Ada1125

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 06-06-2018

Skąd: Northampton

Rozmawialam chwile temu z councilem , poniewaz wyslalam wczoraj na probe 1 funciaka by zobaczyc czy dotrze i Pani na moje zapytanie czy moge zostac zatrzymana na lotnisku odpowiedziala ze absolutnie nie ... wiec nie wiem skad pogłoski że mozna🤔 tak jak wyzej ktos pisal w pierwszej kolejnosci nalezy zaplacic Council poniewaz to Tax a nastepnie wziac sie za rent :-) Dziekuje wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie

[ Ostatnio edytowany przez: Ada1125 06-06-2018 12:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2018-06-06 14:38:40 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie podloski tylko masz wyjatkowe szczescie, ze dlug jest dalej w gminie I ze nie zlozyli wniosku do sadu. Jakby zlozyli, co zwykle odbywa sie w pierwszym czasu niz ten przez jaki ty nie mialas kontaktu, to juz dawno bylby wydany przez sad nakaz aresztu, bo na sprawe bus sie nie wstawila.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ada1125

Post #4 Ocena: 0

2018-06-06 15:16:37 (6 lat temu)

Ada1125

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 06-06-2018

Skąd: Northampton

Byc moze to wszystko jest zalezne od kwoty na jaka sie zalega i po prostu nie oplaca sie ruszac calej procedury ? Wydaje mi sie ze w pierwszej kolejnosci poszukuja majatku i za sprawa sadu moga sciagac z roznych dochodow - wtedy tez sie nie musisz stawiac na sprawie(nikogo nie wsadzaja tez od razu kto zalega bo by miejsc nie starczylo dla samej poloni w UK) a ze na dana chwile jestem nieosiagalna ? Pani odpowiedziala mi ze za dlug Council Tax nie aresztuja Cie na lotnisku takze nie wiem - byc moze powiedziała tak dlatego ze widzi nadal ten dlug w systemie ? Kara pozbawienia wolności jak ktos wyzej napisal jest do 3 miesiecy ale to tylko wtedy kiedy Ty nie zamierzasz tego uregulowac (tak brzmi przepis) a innego nie widzialam dotyczacego więzienia .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2018-06-06 15:31:55 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Co sadzie rozumiem jest pod "nie masz zamiaru placic"? Wysla list pare razy, nie zaplacisz to kieruja sprawe do sadu. Nie zglosisz sie to odrocza na wyslanie ponaglenia raz. Nie odpowiesz I sie nie wstawisz na sprawe, to sprawa odbedzie sie bez ciebie. Kare wyznacza, a ze nie bedziesz w kontakcie, to nie zaplacisz. Sprawa wrocil I skaza na kare wiezienia I wydadza nakaz aresztu.

Masz duze szczescie, ze sprawy do sadu nie skierowali. Sad nie bedzie szukac twojego majatku. Sad oczekuje splaty kary, a council splaty dlugu. Nikt cie nie straszy, tylko podaja ci ludzie realne skutki, ale jak wiesz jak jest proces postepowania w takich sprawach, to nie rozumiem strachu w pierwszym poscie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ada1125

Post #6 Ocena: 0

2018-06-06 17:01:27 (6 lat temu)

Ada1125

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 06-06-2018

Skąd: Northampton

Pamietam kiedy jeszcze z czasow zamieszkiwania w Wielkiej Brytanii ludzie ktorym pomagalam wypelniac dokumenty mieli problemy z Councilem i wlasnie przez wyroki sadu sciagane byly im pieniadze z wyplat :-) Byc moze cos sie od tego czasu zmienilo . Zalogowalam sie do swojego konta na stronie councilu bo wzielam wszystkie dane do logowania to ostatnia platnosc na tym adresie - podejrzewam ze przez ta wlasnie dziewczynę ktora tam mieszkala byla dokonana w lutym 2015r . No nic zaczynamy spłacać i do przodu :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #7 Ocena: 0

2018-06-06 17:10:48 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Jak na razie to : pani mi powiedziała to, pani powiedziała mi tamto a nic na "papierze.
Opieraj się na korespondencji bo ustnie to wszyscy mogą mówić półprawdy a resztą to w naszym domyśle.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ada1125

Post #8 Ocena: 0

2018-06-06 17:25:01 (6 lat temu)

Ada1125

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 06-06-2018

Skąd: Northampton

A dlaczego mialaby mnie wprowadzac w blad ? Jezeli sprawdzila moje cale konto ? Napisalam po porade bardziej kogos kto byc moze mial problemy z Council Taxem badz zna kogos kto mial problemy wlasnie z nimi . Domysły to zaraz znow zaczne snuc przez domysly innych . Konczymy watek , byc moze komus sie kiedys przyda . Pozdrawiam :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #9 Ocena: 0

2018-06-06 17:36:32 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Cytat:

2018-06-06 17:25:01, Ada1125 napisał(a):
A dlaczego mialaby mnie wprowadzac w blad ? Jezeli sprawdzila moje cale konto ? (...)


Czesto, niestety w biurach są osoby,które niekoniecznie maja odpowiednia wiedze na dany temat. Mysle że pani w biurze nie ma obowiazku wiedziec,czy kogos zatrzymaja na lotnisku czy nie. Powiedziala ze nie,ale czy na pewno? Jak byś poprosila o potwierdzenie tego na pismie na bank by ci tego nie dala. Ona zajmuje sie finansami a nie dywagacja nad twoim problemem.
Jak juz ktoś Ci dobrze doradzil.. Wszystko musisz miec na pismie,to tak dla Twojego spokoju.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Ada1125

Post #10 Ocena: 0

2018-06-06 17:44:13 (6 lat temu)

Ada1125

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 06-06-2018

Skąd: Northampton

W takim razie byc moze najlepiej bedzie skontaktowac sie z sadem w tym miescie ? I teraz druga sprawa czy chodzi o zatrzymanie w UK czy tez innym kraju ? Bo w pierwszej kolejnosci czeka mnie podroz do Holandii a i w UK zamierzam zawitac końcem wakacji . Zreszta gdyby byl jakis nakaz aresztowania , ja sie nie ukrywam ? Mieszkam w Polsce pod stalym adresem ...

[ Ostatnio edytowany przez: Ada1125 06-06-2018 18:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,