MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

ZALEGŁOŚCI W COUNCIL

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 33

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Ada1125

Post #1 Ocena: 0

2018-06-06 06:54:43 (6 lat temu)

Ada1125

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 06-06-2018

Skąd: Northampton

Witam , mam pytanie odnosnie mojej sprawy . Wiec moze zaczne od poczatku :-) 4 lata temu mieszkalam z tata w Wielkiej Brytanii - mielismy dom z councilu. Niestety tata ciezko zachorowal i finalnie wrocilismy do Polski a w domu pozostala dziewczyna ktora miala sie nim zajac (za zgoda taty) . Po jego smierci doszlo do tego ze byl nie oplacany rent i council co w konsekwencji zaskutkowalo odebraniem domu . Ja z uwagi na wielka strate nie bylam fizycznie i psychicznie gotowa by tam wrocic zajac sie tym . Dzwoniłam do councilu by zapytac sie jak sprawa stoi wiec okazalo sie ze wszystko po taty smierci zostalo automatycznie zmienione na moje imie i nazwisko(dom rzecz jasna zostal odebrany z uwagi na dlugi) - pozostaly oplaty na ponad 2 tys funtow . Z biegiem czasu chcialabym to regulowac , wiadomo zyjac w Polsce jest to dla mnie kwota nieosiagalna na dzien dzisiejszy ale mile Panie z Councilu zaproponowaly wplaty tygodniowe do czego mam sie ustosunkowac takze zaraz jak stane na nogi znajde prace to rusze z tym :-) Tylko chodzi mi o to ze mam jakis wewnetrzny strach ze moze zostane zatrzymana na lotnisku , chcialabym odwiedzić znajomych w Wielkiej Brytanii ale mam straszna blokade . Jezeli to Council to zapewne sprawa wyladowala w sadzie , ale nie wiem z jakim finalem . Czy ktos mial podobne zaleglosci i moglby sie jakos do tego ustosunkowac ? Jakie moga byc konsekwencje wlasnie takich zaleglosci ? Z gory dziekuje za odpowiedź

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2018-06-06 07:17:35 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cala sprawa brzmi dziwacznie. Zjechaliscie do Polski I Nie zdaliscie domu z councilu? Czy poinformowaliscie council, ze jedziecie Do Polski? Kim byla ta dziewczyna, przeciez Dom Nie byl na nia I takie “zajmowanie sie” domem jest nielegalne, to podchodzi pod nielegalny wynajem. Zmieniono wszystko automatycznie na Ciebie? Ale jakim cudem? Umowa najmu jest imienna I o zmiane nazwiska na umowie sie aplikuje I wcale Nie jest powiedziane, ze sie otrzyma. Dlugi w UK sa osobowe I niedziedziczone, jesli tata pozostawil jakis spadek, nalezy je z niego splacic, Jesli Nie , mowisz councilowi “trudno” , To byly jego dlugi Nie Twoje. Chyba , ze umowa byla na Was obojga? Bardzo dziwna sytuacja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Ada1125

Post #3 Ocena: 0

2018-06-06 07:29:00 (6 lat temu)

Ada1125

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 06-06-2018

Skąd: Northampton

Dom nie zostal zdany bo nie zdawalam sobie sprawy ze podczas tego pobytu tata niestety umrze . Sam poprosil ta dziewczyne by zajela sie mieszkaniem podczas naszej nieobecnosci . Ja bylam oznaczona jako drugi tenant dlatego caly ciag dalszy spadl na mnie i rzecz jasna wszystkie zaleglosci sa wpisane na moje imie i nazwisko dlatego moje pytanie zabrzmialo jakie konsekwencje moge poniesc , nie wiem jeszcze gdzie zasiegnac informacji bo to po prostu zostalo tak o sobie samo pozostawione - moja rzecz jasna w tym wina ze tak to zaniedbalam ale ja po prostu nie bylam w stanie tego poukladac na tamten moment . Spedza mi to strasznie sen z powiek ,probowalam skontaktowac sie z ta dziewczyna by dowiedziec sie jak sprawa wyglada ale unika kontaktu .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ada1125

Post #4 Ocena: 0

2018-06-06 07:31:07 (6 lat temu)

Ada1125

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 06-06-2018

Skąd: Northampton

W kazdym badz razie dlug z council taxu to ok. 800 F a jezeli chodzi o rent to ok 1400F - z kwot bynajmniej rentu wynika ze zanim sprawa sie rozwiazala ta dziewczyna jeszcze dlugo dlugo tam mieszkala . Oczywiscie dopoki tata zyl czynsz byl regulowany na czas to sa zaleglosci ktore wynikly po jego smierci . Nie mam pojecia nawet do kogo sie zglosic by czegokolwiek sie dowiedzieć, prawde mowiac nawet nie wiem gdzie jest wyposazenie domu podejrzewam ze je sobie zabrala , ale na tamten czas liczyl sie dla mnie tylko moj tata i no stalo sie jak sie stalo. Mieszkam w Polsce ale nie ukrywam ze chetnie bym sobie odwiedzila znajomych , tylko ten strach bo naprawde nie wiem jaki final miala ta sprawa

[ Ostatnio edytowany przez: Ada1125 06-06-2018 07:35 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #5 Ocena: 0

2018-06-06 07:36:57 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Z jakim finalem Moze Byc sprawa w sadzie o zalegly czynsz I council tax? Nakazano Ci oddac kase w ciagu miesiaca, a poniewaz To sie Nie stalo, masz teraz zepsuta historie kredytowa na szesc lat. Z lotniska nikt Cie Nie zgarnie, dlugi To Nie To Samo co bycie sciganym za przestepstwo. Zacznij splacac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Ada1125

Post #6 Ocena: 0

2018-06-06 07:42:50 (6 lat temu)

Ada1125

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 06-06-2018

Skąd: Northampton

Dziekuje bardzo za odpowiedz , oczywiscie ze bede splacac nie zamierzam tego tak zostawic juz i tak za duzo nerwow mnie to kosztuje ale coz ... Polak madry po szkodzie . Pozdrawiam :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #7 Ocena: 0

2018-06-06 08:01:16 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Tak na wszelki wypadek upewnij sie, ze bylas najemca, a nie tylko oficjalnym mieszkancem domu taty. Bo jesli nie, to mozna dlugow uniknac. Jesli umowa byla na Was oboje , to nie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Ada1125

Post #8 Ocena: 0

2018-06-06 08:04:09 (6 lat temu)

Ada1125

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 06-06-2018

Skąd: Northampton

Rozumiem , skontaktuje sie jeszcze raz z councilem i postaram sie dotrzeć do kogos kto jakos jasno naswietli mi ta sytuacje . Jeszcze raz dziekuje :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #9 Ocena: 0

2018-06-06 08:07:45 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Czy podpisywalas umowe? Musisz miec jakies dokumenty? Poczytaj.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

radzik77

Post #10 Ocena: 0

2018-06-06 08:11:58 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-06-06 07:36:57, Turefu napisał(a):
Z jakim finalem Moze Byc sprawa w sadzie o zalegly czynsz I council tax? Nakazano Ci oddac kase w ciagu miesiaca, a poniewaz To sie Nie stalo, masz teraz zepsuta historie kredytowa na szesc lat. Z lotniska nikt Cie Nie zgarnie, dlugi To Nie To Samo co bycie sciganym za przestepstwo. Zacznij splacac.


O ile mi wiadomo zaległości Council Tax sa ścigane dość konsekwentnie łącznie z możliwością odsiadki. Wiec powyższe info jest troche niedokładne.

You can be sent to prison for up to 3 months if the court decides you don’t have a good reason to not pay your Council Tax and you refuse to do so.

GOV.UK

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 06-06-2018 08:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,