MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem z Royal Mail

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

rodak2018

Post #1 Ocena: 0

2018-04-24 18:11:54 (6 lat temu)

rodak2018

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 24-04-2018

Skąd: Berkshire

Witam wszystkich Mam duży problem .
otóż około 3 tygodni temu wymieniałem prawo jazdy na Angielskie ( pierwszy raz) wykupiłem specjalne ubezpieczenie aby wszystko dostać z powrotem ( do DVLA trzeba wysłać Polskie Prawojazdy oraz dowód osobisty). Wynajmuje pokój mieszkam z Polakami.
Więc po około 1,5 tygodnia dostałem Prawo Jazdy , na drugi dzień przyszło mi również CPC ponieważ jestem kierowcą zawodowym.Gdy wróciłem z Pracy wszystko leżało ładnie na stole .
Ale nie przyszedł mi Dowód osobisty który był w paczce Ubezpieczonej. . Jak wchodzę w Track Number na stronie Royal Mail wyskakuje mi że paczka doszła w dniu kiedy dostałem CPC jest przekręcone moje nazwisko i jakieś bazgroły.
Co moge w takiej sytuacji zrobić .
1 Nikt z domowników twierdzi ze nie odbierał tej koperty
2 Royal Mail niechce nic zrobić ponieważ paczka została dostarczona pod adres wskazany na wniosku .
3 Policja umorzyła sprawę bo nie mają dowodów ze ktoś odebrał ją za mnie .

Dlaczego Listonosz Dał komuś kopertę przeznaczoną dla mnie ?
Dlaczego nie sprawdził tożsamości ?
Czy mogę to gdzieś zgłosić ? Wnioskować o jakieś odszkodowanie od Royal Mail ?
domyślam sie ze dowodu osobistego juz nie odzyskam .

Proszę o pomoc . Góry dziękuje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2018-04-24 18:23:10 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jestes pewny, ze dowod zostal wyslany przez DVLA? Jak ubezpieczyles przesylke, to reklamacje skladaj: Royal Mail complaints

Czy porownywales potwierdzenie odbioru tych dokumentow, ktore dotarly z potwierdzeniem tych ktore nie dotarly, ale widnieja jako odebrane?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rodak2018

Post #3 Ocena: 0

2018-04-25 15:43:43 (6 lat temu)

rodak2018

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 24-04-2018

Skąd: Berkshire

DVLA twierdzi że wysłało dzwoniłem tam z 5 razy i 6 człowiek który pracuje w royal mail.
Na paragonie który dostałem z Royal Mail jak wysyłałem wniosek jest tylko numer paczki która doszła do SWANSEA DVLA i numer Paczki którą pozniej wysłali do mnie . Dokładnie to wyglądało tak:
Wracam z Pracy 27.03 i leży zwykła koperta na stole . rozpakowałem i w niej było prawo jazdy.
Wracam z Pracy 28.03 leży zwykła koperta na stole rozpakowałem i tam było CPC.
Tego samego Dnia sprawdziłem numer z paragonu i widniało tam że odebrano o 10.20 am przekręcone nazwisko i bazgroły.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #4 Ocena: 0

2018-04-25 16:34:49 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Ja kupiłem coś z Ebaya. Nie dotarło. Sprzedawca jednak dostarczył dowód wysłania. Jest podpis.

Tyle tylko, że - nie mój. I nikogo z mojego domu. Jakaś parafka. Zadzwoniłem do RM. Ci sprawdzili w lokalnym sorting office. Tam listonosz "nie pamięta okoliczności".
Ktoś z RM miał oddzwonić. Nie oddzwonili przez tydzień.
Zadzwoniłem jeszcze raz. Kazali wypełnić complaint form - która zupełnie nie pasuje do przypadku.
Wypełniłem w wersji papierowej, wysłałem.
Tydzień i nic.
Założę się, żę teraz powiedzą, że za długo czasu upłynęło od momentu wysłania...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2018-04-25 17:50:56 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-04-25 15:43:43, rodak2018 napisał(a):
Dokładnie to wyglądało tak:
Wracam z Pracy 27.03 i leży zwykła koperta na stole . rozpakowałem i w niej było prawo jazdy.
Wracam z Pracy 28.03 leży zwykła koperta na stole rozpakowałem i tam było CPC.
Tego samego Dnia sprawdziłem numer z paragonu i widniało tam że odebrano o 10.20 am przekręcone nazwisko i bazgroły.



Dlatego pytalam czy sprawdzales jakie sa podpisy na wczesniejszych dostawach, jesli musial ktos podpisac, ale jak przyszlo w zwyklych kopertach, to pewnie DVLA tak wyslalo, bez potrzeby potwierdzenia. Odwoluj sie, ze nie dostales.

PS, jak ja odbieram, to nigdy nie podpisuje nie wiadomo jak czytelnie, szczegolnie jak ekranik malenki i deszcz pada, to jakis przecinek postawie i tyle, ale oni zawsze pytaja o imie i nazwisko, i cos tam wpisuja sami.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #6 Ocena: 0

2018-04-26 13:23:39 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2018-04-25 16:34:49, stanislawski napisał(a):
Ja kupiłem coś z Ebaya. Nie dotarło. Sprzedawca jednak dostarczył dowód wysłania. Jest podpis.

Tyle tylko, że - nie mój. I nikogo z mojego domu. Jakaś parafka. Zadzwoniłem do RM. Ci sprawdzili w lokalnym sorting office. Tam listonosz "nie pamięta okoliczności".
Ktoś z RM miał oddzwonić. Nie oddzwonili przez tydzień.
Zadzwoniłem jeszcze raz. Kazali wypełnić complaint form - która zupełnie nie pasuje do przypadku.
Wypełniłem w wersji papierowej, wysłałem.
Tydzień i nic.
Założę się, żę teraz powiedzą, że za długo czasu upłynęło od momentu wysłania...


No i jest tak jak przypuszczałem. Odsyłają mnie do Ebaya. Mówią, że za dużo czasu upłynęło i "nie pamiętają".
A Ebay zamknął sprawę, bo takie mają zasady, że jak sprzedawaca użyje Royal Mail i ma stamtąd potwierdzenie, to już jest kryty.
Okradli mnie.
Zastanawiam się, czy jest jakiś Ombudsman nad tym?

No chyba, że odzyskam forsę przez jakieś lewe, ubezpieczone special delivery, które oczywiście dojdzie niekompletne... Na sumę... bo ja wiem - z pięć razy wyższą? Trzeba wszak sobie szkody moralne powetować.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2018-04-26 13:52:05 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

rodak2018, napisz reklamacje do DVLA. Wysla Ci formularz do wypelnienia, a potem oni zloza reklamacje do Royal Mail.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rodak2018

Post #8 Ocena: 0

2018-04-27 19:35:26 (6 lat temu)

rodak2018

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 24-04-2018

Skąd: Berkshire

I co mam napisać zaznaczyć w tej Deklaracji ? bo DVLA cały czas odsyła mnie do Royal Mail.

Czekać na deklaracje z DVLA czy składać compalin przez internet w Royal Mail ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,