MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wiza Schengen dla osoby spoza UE

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ChrisCov

Post #1 Ocena: 0

2018-04-15 21:32:49 (6 dni temu)

ChrisCov

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Witam,
Chciałbym się wybrać z kobietą do Polski, ale potrzebuje ona wizę Schengen. Przebywa ona legalnie w Wielkiej Brytanii i ma 4-letnią wizę studencką na studia doktorskie. Zaczęła je w lutym tego roku.

W celu uzyskania wizy, potrzebuje ona ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 30.000 euro oraz zaproszenie.

W związku z tym mak kilka pytań.

1. Czy ubezpieczenie zdrowotne można wyrobić na dowolnej stronie, która służy do wyszukiwania ubezpieczenia podróży, czy trzeba je wyrobić na dedykowanej stronie dla ubezpieczeń, związanych z wizą Schengen? 7-dniowe ubezpieczenie na dedykowanej stronie kosztuje 30 euro i jest to sporo. Po prostu się obawiam, że jak wejdę na jakieś gocompare, to przypadkowe travel insurance nie będzie dotyczyło wizy Schengen i nie będzie informacji, że pokrywa koszty w wysokości 30.000 euro.

2. Czy zaproszenie musi wysłać mój tata, czy mogę to zrobić ja? Jestem obywatelem polskim, mam w Polsce mieszkanie, więc chyba mogę je również wystawić? Łatwiej byłoby mi je dostarczyć kobiecie, która mieszka w Wielkiej Brytanii.
Macie może jakieś oficjalne wzory zaproszeń?

3. Jako, że chcielibyśmy się w tym roku wybrać do Hiszpanii, czy konieczna jest rezerwacja hotelu na osobę spoza UE? Nie chcemy przebywać w hotelu, lecz mam zamiar zrobić rezerwację poprzez Airbnb. Jestem tam zarejestrowany na swoje konto.
Jak ten problem przejść? Kobieta ma założyć konto i zarezerwować gdzieś pokój na siebie i na mnie, przy czym będzie ona główną osobą? Podobnie jest z rezerwacją hoteli - w większości z nich rezerwacja jest robiona na 1 osobę, a dane kolejnych osób nie występują w pokwitowaniu.

4. Ponieważ aplikacja o wizę obywa się przez Internet, jest tam opcja dołączenia zaproszenia i innych dokumentów w formie pliku?

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Lucy_J

Post #2 Ocena: 0

2018-04-16 06:28:46 (5 dni temu)

Lucy_J

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Chris, ja tylko doradze co do AirBnb. Korzystalam juz pare razy podczas podrozy z partnerem i tylko ja mam tam konto. Nigdy nie musialam podawac danych drugiej osoby (chyba tylko imie i email aby mogli wyslac potwierdzenie rezerwacji). Bukujesz na swoje konto i podajesz tylko ilosc osob podczas placenia itd :)

Do góry stronyOffline

KatyD

Post #3 Ocena: 0

2018-04-16 07:06:34 (5 dni temu)

KatyD

Kobieta

Z nami od: 30-01-2017

www.sampleinvitationletter.info

:)

Oczywiscie ze mozesz zaprosic na swoj polski adres.
Ja bym pozostala przy ubezpieczeniu z dedykowanej strony.

Do góry stronyOffline

Strona WWW

observer_haters

Post #4 Ocena: 0

2018-04-16 10:31:15 (5 dni temu)

observer_haters

Mężczyzna

Z nami od: 14-01-2014

AD.1 Travel Insurance

AD.4 Nie ma takiej opcji

[ Ostatnio edytowany przez: observer_haters 16-04-2018 10:31 ]

Do góry stronyOffline

Strona WWW

ChrisCov

Post #5 Ocena: 0

2018-04-17 01:15:44 (5 dni temu)

ChrisCov

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Cytat:

2018-04-16 06:28:46, Lucy_J napisał(a):
Chris, ja tylko doradze co do AirBnb. Korzystalam juz pare razy podczas podrozy z partnerem i tylko ja mam tam konto. Nigdy nie musialam podawac danych drugiej osoby (chyba tylko imie i email aby mogli wyslac potwierdzenie rezerwacji). Bukujesz na swoje konto i podajesz tylko ilosc osob podczas placenia itd :)

Osoba, która otrzymuje wizę Schengen, musi mieć rezerwację hotelu na swoje imię i nazwisko. Inaczej nie udowdnisz, że ona przebywa z kimś, kto wizy Schengen nie potrzebuje.
Cytat:

2018-04-16 07:06:34, KatyD napisał(a):
www.sampleinvitationletter.info

:)

Oczywiscie ze mozesz zaprosic na swoj polski adres.
Ja bym pozostala przy ubezpieczeniu z dedykowanej strony.

Ta strona dotyczy ludzi, którzy ubiegają się o wizę do Indii. Poza tym jest chyba płatna i trzeba się rejestrować.
W przypadku polskiej ambasady w Londynie, zaproszenie pewnie musi być w języku polskim, a angielski jest opcjonalny.
Cytat:

2018-04-16 06:28:46, Lucy_J napisał(a):

Osoba, która otrzymuje wizę Schengen musi mieć rezerwację hotelu na swoje imię i nazwisko. Inaczej nie udowdnisz, że ona przebywa z kimś, kto wizy Schengen nie potrzebuje.
Cytat:

2018-04-16 10:31:15, observer_haters napisał(a):
AD.1 Travel Insurance

Zrobię symulację tego ubezpieczenia. Niby dotyczny Niemiec, ale spróbuje, bo może wyjść taniej
Cytat:

2018-04-16 10:31:15, observer_haters napisał(a):
AD.4 Nie ma takiej opcji

Skoro nie ma opcji dołączenia zaproszenia przy aplikację o wizę, to w którym momencie i w jaki sposób się to zaproszenie przedstawia?

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 17-04-2018 01:17 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Numer gadu-gadu

KatyD

Post #6 Ocena: 0

2018-04-17 17:41:24 (4 dni temu)

KatyD

Kobieta

Z nami od: 30-01-2017

Masz racje Chris tu powinienes znalezc formularz do zaproszenia https://udsc.gov.pl/wp-content/uploads/2014/12/Wniosek-o-wpisanie-zaproszenia-do-ewidencji-zaproszeń-1.docx

Do góry stronyOffline

Strona WWW

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ceny od £9.68 za paczkę UK-Polska-UK

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

• Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,