MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wiza Schengen dla osoby spoza UE

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ChrisCov

Post #1 Ocena: 0

2018-04-15 21:32:49 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Witam,
Chciałbym się wybrać z kobietą do Polski, ale potrzebuje ona wizę Schengen. Przebywa ona legalnie w Wielkiej Brytanii i ma 4-letnią wizę studencką na studia doktorskie. Zaczęła je w lutym tego roku.

W celu uzyskania wizy, potrzebuje ona ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 30.000 euro oraz zaproszenie.

W związku z tym mak kilka pytań.

1. Czy ubezpieczenie zdrowotne można wyrobić na dowolnej stronie, która służy do wyszukiwania ubezpieczenia podróży, czy trzeba je wyrobić na dedykowanej stronie dla ubezpieczeń, związanych z wizą Schengen? 7-dniowe ubezpieczenie na dedykowanej stronie kosztuje 30 euro i jest to sporo. Po prostu się obawiam, że jak wejdę na jakieś gocompare, to przypadkowe travel insurance nie będzie dotyczyło wizy Schengen i nie będzie informacji, że pokrywa koszty w wysokości 30.000 euro.

2. Czy zaproszenie musi wysłać mój tata, czy mogę to zrobić ja? Jestem obywatelem polskim, mam w Polsce mieszkanie, więc chyba mogę je również wystawić? Łatwiej byłoby mi je dostarczyć kobiecie, która mieszka w Wielkiej Brytanii.
Macie może jakieś oficjalne wzory zaproszeń?

3. Jako, że chcielibyśmy się w tym roku wybrać do Hiszpanii, czy konieczna jest rezerwacja hotelu na osobę spoza UE? Nie chcemy przebywać w hotelu, lecz mam zamiar zrobić rezerwację poprzez Airbnb. Jestem tam zarejestrowany na swoje konto.
Jak ten problem przejść? Kobieta ma założyć konto i zarezerwować gdzieś pokój na siebie i na mnie, przy czym będzie ona główną osobą? Podobnie jest z rezerwacją hoteli - w większości z nich rezerwacja jest robiona na 1 osobę, a dane kolejnych osób nie występują w pokwitowaniu.

4. Ponieważ aplikacja o wizę obywa się przez Internet, jest tam opcja dołączenia zaproszenia i innych dokumentów w formie pliku?

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Lucy_J

Post #2 Ocena: 0

2018-04-16 06:28:46 (6 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Chris, ja tylko doradze co do AirBnb. Korzystalam juz pare razy podczas podrozy z partnerem i tylko ja mam tam konto. Nigdy nie musialam podawac danych drugiej osoby (chyba tylko imie i email aby mogli wyslac potwierdzenie rezerwacji). Bukujesz na swoje konto i podajesz tylko ilosc osob podczas placenia itd :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2018-04-16 07:06:34 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

www.sampleinvitationletter.info

:)

Oczywiscie ze mozesz zaprosic na swoj polski adres.
Ja bym pozostala przy ubezpieczeniu z dedykowanej strony.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

observer_haters

Post #4 Ocena: 0

2018-04-16 10:31:15 (6 lat temu)

observer_haters

Posty: 458

Mężczyzna

Z nami od: 14-01-2014

Skąd: Wyspa

AD.1 Travel Insurance

AD.4 Nie ma takiej opcji

[ Ostatnio edytowany przez: observer_haters 16-04-2018 10:31 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

ChrisCov

Post #5 Ocena: 0

2018-04-17 01:15:44 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2018-04-16 06:28:46, Lucy_J napisał(a):
Chris, ja tylko doradze co do AirBnb. Korzystalam juz pare razy podczas podrozy z partnerem i tylko ja mam tam konto. Nigdy nie musialam podawac danych drugiej osoby (chyba tylko imie i email aby mogli wyslac potwierdzenie rezerwacji). Bukujesz na swoje konto i podajesz tylko ilosc osob podczas placenia itd :)

Osoba, która otrzymuje wizę Schengen, musi mieć rezerwację hotelu na swoje imię i nazwisko. Inaczej nie udowdnisz, że ona przebywa z kimś, kto wizy Schengen nie potrzebuje.
Cytat:

2018-04-16 07:06:34, KatyD napisał(a):
www.sampleinvitationletter.info

:)

Oczywiscie ze mozesz zaprosic na swoj polski adres.
Ja bym pozostala przy ubezpieczeniu z dedykowanej strony.

Ta strona dotyczy ludzi, którzy ubiegają się o wizę do Indii. Poza tym jest chyba płatna i trzeba się rejestrować.
W przypadku polskiej ambasady w Londynie, zaproszenie pewnie musi być w języku polskim, a angielski jest opcjonalny.
Cytat:

2018-04-16 06:28:46, Lucy_J napisał(a):
Chris, ja tylko doradze co do AirBnb. Korzystalam juz pare razy podczas podrozy z partnerem i tylko ja mam tam konto. Nigdy nie musialam podawac danych drugiej osoby (chyba tylko imie i email aby mogli wyslac potwierdzenie rezerwacji). Bukujesz na swoje konto i podajesz tylko ilosc osob podczas placenia itd :)

Osoba, która otrzymuje wizę Schengen musi mieć rezerwację hotelu na swoje imię i nazwisko. Inaczej nie udowdnisz, że ona przebywa z kimś, kto wizy Schengen nie potrzebuje.
Cytat:

2018-04-16 10:31:15, observer_haters napisał(a):
AD.1 Travel Insurance

Zrobię symulację tego ubezpieczenia. Niby dotyczny Niemiec, ale spróbuje, bo może wyjść taniej
Cytat:

2018-04-16 10:31:15, observer_haters napisał(a):
AD.4 Nie ma takiej opcji

Skoro nie ma opcji dołączenia zaproszenia przy aplikację o wizę, to w którym momencie i w jaki sposób się to zaproszenie przedstawia?

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 17-04-2018 01:17 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Post #6 Ocena: 0

2018-04-17 17:41:24 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Masz racje Chris tu powinienes znalezc formularz do zaproszenia https://udsc.gov.pl/wp-content/uploads/2014/12/Wniosek-o-wpisanie-zaproszenia-do-ewidencji-zaproszeń-1.docx
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #7 Ocena: 0

2018-04-26 19:04:17 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2018-04-17 17:41:24, KatyD napisał(a):
Masz racje Chris tu powinienes znalezc formularz do zaproszenia <a href="https://udsc.gov.pl/wp-content/uploads/2014/12/Wniosek-o-wpisanie-zaproszenia-do-ewidencji-zaproszeń-1.docx" target="_blank" target="_new">https://udsc.gov.pl/wp-content/uploads/2014/12/Wniosek-o-wpisanie-zaproszenia-do-ewidencji-zaproszeń-1.docx</a>

Dziękuję za odpowiedź.
Mam jeszcze kilka pytań.
Czy zaproszenie oraz ubezpieczenie przedstawia się w czasie wizyty w ambasadzie, skoro nie można tego dołączyć do aplikacji?
Jak logicznie wybrać datę od/do ubezpieczenia, skoro nie wiem, ile czasu potrwa przyznanie wizy i kiedy będzie można lecieć do Polski? Ubezpiecznie powinno być na tydzień, lecz nie wiem, czy w ogóle wiza zostanie przyznana. Mam gdybać, że powiedzmy miesiąc po złożeniu aplikacji powinna zostać przyznana i skoro zaaplikuje się teraz, to wybrać termin lotu na powiedzmy środek czerwca?
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Post #8 Ocena: 0

2018-04-26 22:37:40 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Ja jakies 15 lat temu staralam sie o wize do Polski dla mojego bylego ale malo pamietam zreszta pewnie wszystko sie pozmienialo... Powodzenia
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #9 Ocena: 0

2018-06-16 01:24:52 (6 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Więc jest tak...
11 maja byliśmy złożyć aplikację wizową, a 8 czerwca została ona wydana. Wylot do Polski w sobotę, czyli dzisiaj.
Doświadczenia są następujące:
- nie było żadnego problemu z dostaniem wizy. Myślę, że decydowała konkretna (duża) suma na koncie bankowym.
- z powyższego powodu, chociaż w przypadku aplikacji o wizę wielokrotnego wjazdu jest potrzebna zgoda ze starostwa, czy tam czegoś podobnego, bez problemu pominięto procedury i dano znajomej wizę wielokrotnego wjazdu.
- nie mogłem z nią wejść na rozmowę w sprawie wizy. Myślałem, że jako osoba zapraszająca coś jej pomogę, ale nie było takiej możliwości. Potrzeby też nie, na szczęście.
- ubezpieczenie zdrowotne można kupić na porównywarkach i kosztowało ono kilka funtów rocznie, więc nie trzeba było korzystać z usług "zdzierców", którzy oferowali to za kilkadziesiąt euro na tydzień.
- paszport z wizą został wysłany RM special delivery, więc nie trzeba było po niego jechać.

Mam nadzieję, że na lotnisku nie będzie trzeba kolejny raz pokazywać zaproszenia, kopii ubezpieczenia zdrowotnego oraz wizy studenckiej z Wielkiej Brytanii, ponieważ wiza Schengen została już wydana.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

adamkrok

Post #10 Ocena: 0

2018-07-31 17:29:04 (6 lat temu)

adamkrok

Posty: 3

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-07-2018

Skąd: Luton

Cytat:


- nie było żadnego problemu z dostaniem wizy. Myślę, że decydowała konkretna (duża) suma na koncie bankowym.



Czyli prześwietlali konto, czy prosili o wyciąg z konta?

A co do ubezpieczenia to w jakiej firmie wykupiliście? Też jestem zainteresowany ale wiem, że te najtańsze mają dużo wyłączeni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,