MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dochód pasywny w UK, pobyt staly w Polsce.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 6 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 6 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2018-04-12 10:23:04 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Rich, przy wplywach np. z najmu i dosc dlugiej historii z danym bankiem jest mozliwosc kredytu w tym (pl) banku. Biora pod uwage statystyke i wysokosc wplywow.
Nie wiem, na ile uwzglednia wplywy z konta zagranicznego, z ciekawosci przy okazji porozmawiam.
Raty w sklepach, to inna historia, procedura miedzy sklepem i bankiem, stad wymagania zatrudnienia.
Dlatego wspomnialam o opcji karty kredytowej jako korzystniejszym zamienniku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AmiGarver

Post #2 Ocena: 0

2018-04-13 00:02:31 (6 lat temu)

AmiGarver

Posty: 21

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2018

Skąd: Guildford

Cytat:

2018-04-12 00:24:23, Richmond napisał(a):
Strasznie amatorskie podejscie do tych nieruchmosci. Trzeba bylo zalozyc spolke limited, kupic nieruchmosci przez spolke i tak sie rozliczac z tego w UK. Lepsza opcja niz prywatnie.

Niezaleznie od tego, jako rezydent podatkowy w Polsce, jestes zobowiazany placic podatek. Mozesz placic dobrowolne skladki zdrowotne w PL, zeby miec darmowa opieke. Nie rozliczajac sie nigdzie i nie placac zadnych skladek, nie zbiera Ci sie nigdzie na państwowa emeryture.

Jak Cie dopadna oba panstwa za zalegle podatki, to nie pozbierasz sie finansowo. Rozliczanie z podatku nie rozwiąże Twojego problemu kupna rzeczy na raty. Wybrales taki sposób na zycie, to musisz liczyc sie z ograniczeniami. Wszystko kupujesz za gotowke, bo nie jestes nigdzie zatrudniony w PL i nie masz firmy. Mozesz co najwyzej wypracować sobie historie w polskim banku i brac potem kredyty w koncie.

Pojdziesz do pracy w PL, bedziesz mial potwierdzenie dochodow.

Sprawa jest bardziej skomplikowana niz pisze bo wchodzilo w to tez wiele prywatnych rzeczy o ktorych nie bede wspominal, moja powazna choroba przez ktora nie moglem zrobic wiele bo po prostu nie mialem czasu na to ani sily.
Teraz wiem ze z firma byloby lepiej, bo omijamy zmiany podatkowe zwiazane z buy to let ktore teraz weszly, miedzy innymi tax od obrotu zamiast profitu itd

Zaraz zaraz "jako rezydent podatkowy w polsce mam placic podatki?"
to gdzie teraz jestem rezydentem podatkowym? zawsze jakos dawalem sobie rade ze zrozuminiem podatkow i wszystkiego ogolnie, ale teraz juz jestem tu zupelnie zagubiony z tymi dwoma panstwami
jesli sie rozlicze w UK i zalatwie wszystko tak jak powinno to jestem rezydentem podatkowym w UK? bo tam mam swoje interesy finansowe, czy bede rezydentem w PL bo tu mieszkam przez wiecej niz 183 dni w roku i tu jest centrum moich interesow zyciowych?Wiem ze rezydentura podatkowa polega na tym że w danym kraju rozliczasz swoje wszystkie dochody ogolnoswiatowe, no ale gdzie w takim razie jestem rezydentem podatkowym?
O placeniu dobrwolnym na NFZ nie wiedzialem, dzieki, teraz juz wiem ze za 400zl miesiecznie moge to oplacic i miec jeden problem z glowy.. o emeryture sie nie martwie, nigdy nie marwilem bo to zawsze wyjda grosze, moim celem bylo posiadanie nieruchomosci i to mialo byc moje zabezpieczenie na starosc. Moim zdaniem cel zostal osiagniety, ps nieruchomosci stoja w Surrey a nie gdzies w Walii.

"Panstwa od razu dopadna" zawsze moze tak byc ale nie sadze, przez lata poznalem Hindusow/Pakistancow ktorzy robia interesy w taki "zoptymalizowany" sposob ze ja przy nich jestem jak Matka Teresa. Wystarczy podjechac pod np Bookers i zobaczyc jak Hindusi podjezdzaja na zakupy po zaopatrzenie do swoich sklepikow nowym Audi A8 za £70k i placa za kartony papierosow £8k w jednej transakcji ale zawsze wszystko gotowka *ROFL* a dla panstwa przeciez on jest biednym sklepikarzem ktory prawie nic nie zarabia ;) dobra bo zrobil sie offtop a nie bede wszystkich szegolow o sobie opowiadal jak to jest zalatwione

Wszyscy pisza tylko "wybrales takie zycie.." rany boskie czuje sie jakbym conajmniej faszerowal mlodych chlopcow i sprzedawal ich pewnej mniejszosci narodowwej z polnocy Angli..
wiem ze mam ograniczenia ale tez moge doslownie nie pracowac do konca zycia w tej chwili, ilu ludzi moze sie czyms takich pochwalic? ktos moze sobie chodzic do pracy i przekladac na pieniadze to co mamy najcenniejsze w zyciu czyli CZAS. Ja marzylem o tym zeby sie uwolnic z tego mlynu cale zycie, udalo sie, nie ukradlem, zapracowalem sobie a jednak i tak ludzie caly czas maluja mnie w gorszym swietle niz np te osoby ktore uciekaja z UK z zaciegnietymi kredytami lol nie pisze ze nie chce placic podatkow, tylko ze narazie mam problem z tym jak to ogarnac.
Rozmowa tutaj nie ma troche sensu wiec moze lepiej usunac temat.

[ Ostatnio edytowany przez: AmiGarver 13-04-2018 00:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-04-13 02:31:20 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Rozliczasz w UK dochody z wynajmu, a potem stosujesz umowe o unikaniu podwojnego opodatkowania w PL.

Przez sposob na zycie, mialam na mysli dokladnie to co robisz i niedogodności na ktore sie skarzysz. Masz dochod z wynajmu zagranica, wiec w Polsce masz problem z kredytami, gdzie oczekuja potwierdzenia zarobkow. Tez mogłabym byc rentierem w PL (albo innym tanim kraju) , ale wole dodatkowo zarabiac w UK i prowadzic ciekawszy tryb zycia.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #4 Ocena: 0

2018-04-13 05:33:19 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

nikt tu po tobie nie jedzie tylko cie pare osob uswiadamia rzucasz sie w oczy dochodem a nie placisz podatkow chyba nie masz pojecia jak to sie moze dla ciebie skonczyc

zkladajac ze zostaje mu chociazby dwa tysiace na czysto to w Polsce i poza za ta kwote tez moze na pewno prowadzic ciekawe zycie : )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2018-04-13 11:18:01 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Powtorze sie, jak ci Hindusi/Pakistanczycy w jakis sposob sie rozliczaja, potrafia sie wylgac, to sie udaje.
Dochody nieopodatkowane w zadnym z krajow, to wyglada sam wiesz, jak...
A brak podkladki na legalnosc dochodow, skutkuje problemem z kartami, ratami, pozostaje gotowka, jak w Bookers.

Co do ubezpieczenia ZUS, warto przyjrzec sie opcjom prywantych ubezpieczen. Poza tym to ubezpieczenie odlicza sie od podatku ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #6 Ocena: 0

2018-04-13 11:53:03 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

W ramach dyskusji akademickiej; przy większych nieruchomościach można utworzyć korporację i własne nieruchomości przekazać (wnieść) do korporacji.
Powiernictwo.
Utworzyć agencję wynajmu nieruchomości i przez nią dokonywać wynajmu.
Niestety to wszystko generuje dodatkowe koszty własne i przy mniejszych nieruchomościach zjada zyski.
Jesteś na początkowej drodze do ukształtowania własnego modelu biznesu.
Rozumiem twoje rozterki bo jestem w podobnej sytuacji co Ty ale mam znacznie więcej wynajmowanych jednostek . Stosuję zasadę; pańskie oko konia tuczy oraz skąd mam dochody tam mieszkam, mam ograniczone zaufanie do administratorów.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2018-04-13 12:02:54 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Teraz juz za pozno na przeniesienie nieruchomosci do spolki limited, za duze koszty. To jest to, co wspomnialam pare postow wczesniej.

Trudno mowic o biznesie, na razie to on wynajmuje bez placenia zadnych podatkow, szara strefa. Pewnie nie wypelnia tez obowiazkow landlorda, itp.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #8 Ocena: 0

2018-04-13 13:45:19 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-04-13 12:02:54, Richmond napisał(a):
Teraz juz za pozno na przeniesienie nieruchomosci do spolki limited, za duze koszty.

W momencie tworzenia (zakładania) korporacji można wnieść tz "aport" ale to w tym wypadku to nie wchodzi w grę bo autor wątku chce zlikwidować adres w UK.
Z opisu autora wątku można wywnioskować generowane dochody w UK są wystarczające do swobodnego życia w Polsce ale jak by miał zapłacić podatek dochodowy to już nie tak różowo chociaż to tylko to może być efekt psychologiczny .
w Polsce są dwa progi podatkowe ;
pierwszy próg podatkowy - 18% do kwoty 85 528 zł,

- drugi próg podatkowy - 32% od tego co powyżej kwoty 85 528 zł.

Generalnie to bravo autora wątku za dotychczasowe osiągnięcia i na dalszą działalność ostrożność wskazana.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2018-04-13 14:00:02 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie da sie tak zrobic jak piszesz.

"If you already own buy-to-lets and want to transfer them to a limited company you will trigger a sale and repurchase, incurring capital gains tax, stamp duty plus the surcharge plus legal, valuation and mortgage fees."

Oczywiscie mozna te koszty zminimalizowac, ale skoro nieurchomosci sa w Surrey, to watpie, zeby byly ponizej progu stamp duty. Z tego samego powodu CGT moze byc wysokie. https://www.propertytribes.com/the-big-tax-issue-should-i-incorporate-t-127628812.html

Gratulowac to bedzie mozna jak bedzie placil podatki, trzymal sie prawa i spelnial obowiazki landlorda. Na razie to niczym nie rozni sie od pseudo biznesmenow ze wschodnim pochodzeniem, ktorych wspominal. Landlordow, ktorzy sa tak wyklinani na tym forum.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AmiGarver

Post #10 Ocena: 0

2018-04-13 21:57:58 (6 lat temu)

AmiGarver

Posty: 21

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2018

Skąd: Guildford

Cytat:

2018-04-13 12:02:54, Richmond napisał(a):
Teraz juz za pozno na przeniesienie nieruchomosci do spolki limited, za duze koszty. To jest to, co wspomnialam pare postow wczesniej.

Trudno mowic o biznesie, na razie to on wynajmuje bez placenia zadnych podatkow, szara strefa. Pewnie nie wypelnia tez obowiazkow landlorda, itp.


obowiazkow hah, przez 4 lata wynajmowalem mieszkanie w Woking i wlasciciela widzialem dwa razy.. jak odbieralem klucze i jak je oddawalem ;D
wiadomo ze ma to swoje niby ryzyko ale niektorym zupelnie to pasuje, ja mialem spokoj z nim, on mial spokoj ze mna, nic sie nie popsulo itp dla mnie bajka.
Nie wszyscy ludzie sa nienormalni i tez cenia sobie swoja prywatnosc a nie kontrole z agencji co miesiac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,