MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sprzedaż mieszkania w PL

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 4 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Emeryt56

Post #1 Ocena: 0

2018-03-21 20:36:32 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-03-21 19:05:37, lulilu1 napisał(a):
Jeżeli chodzi o Alior to jakto funkcjonuje? zakładam tam konto czy rejestruję się? i kupuję funty i następnie od nich przelewam na dowolne konto?


Alior Bank i Alior Kantor to są oddzielne instytucje ale mają wiele ze sobą wspólnego tj Alior Kantor jest "przybudówką do Alior Banku,jednym słowem są ze sobą powiązane.
Najpierw trzeba ( trzeba iść do banku) otworzyć konto w Aliorze Banku następnie przez internet (bez wychodzenia z domu) możemy się zarejestrować w Alior Kantor oraz za jednym zamachem otworzyć konto złotówkowe i np w funtach (GBP)
Jeśli chcesz wysłać pieniądze na konto Lloyds banku to należy;
posiadać środki (zł) w Alior Banku przelać te pieniądze na konto złotówkowe w Alior Kantor i następnie dokonać zakupu funtów (GBP) które zostaną zaksięgowane na funtowym koncie.
mając już funty to możemy zrobić przelew do UK.

Należy zaznaczyć że to jest kantor internetowy i wszystko się odbywa przez internet , jak pójdziesz do oddziału banku to tam na miejscu nic nie załatwisz, co najwyżej Ci zaproponują wysłać pieniądze za pośrednictwem banku ale to jest o wiele drożej.

Wygląda to na skomplikowane ale jak ktoś jest "obyty" z bankami to da radę.
Jak coś zapomniałem to mnie proszę poprawić.

W dni weekendowe nie kupować bo jest drożej, zresztą można chyba na miesiąc ustawić cenę kupna i czekać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #2 Ocena: 0

2018-03-21 20:52:00 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Dziękuję*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #3 Ocena: 0

2018-03-22 14:48:59 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Czy ktoś ma doświadczenie w obsłudze konta internetowego w Alior i BZWBK- muszę założyć w jednym z nich konto żeby potem przelać sobie kase na angielskie konto i teraz nie wiem- Alior wydaje się mieć korzystniejsza ofertę ale może w BZWBK łatwiej i szybciej?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

iwona38

Post #4 Ocena: 0

2022-09-16 19:42:31 (2 lata temu)

iwona38

Posty: 2214

Kobieta

Z nami od: 20-04-2007

Skąd: Anglia

Postanowilam odswiezyc watek i zadac kilka pytan, majac nadzieje na pomoc bardziej zorientowanych, ktorzy moze mieli podobny problem.

Otoz:
Sprzedaje mieszkanie w pl przed uplywem 5 lat od nabycia i chce uniknac oczywiscie podatku. Wiem, ze to glupie ale problem jest bardziej skomplikowany, bo mieszkalam w tym mieszkaniu ponad 20 lat to nabycie liczy sie dopiero od tego roku, kiedy zalozylam ksiege wieczysta, mimo, ze splaty kosztow wykupienia tego mieszkania ze spoldzielni na wlasnosc dokonalam w 2008r. na konto spoldzielni. Szkoda sie rozwodzic nad glupota moja i prawa polskiego.

I teraz:

1. Czy moge skorzystac z ulgi mieszkaniowej na zakup dzialki w pl jesli jestem tutaj rezydentem podatkowym?
2. Wiem, ze nie moge z ulgi skorzystac kupujac tu mieszkanie no bo brexit ale moze moge skorzystac z niej na splate kredytu na mieszkanie zaciagnietego przed brexitem, chodzi mi o zaliczenie w koszty splaty rat do grudnia 2020.

Jakby ktos cos to bede bardzo wdzieczna za podpowiedzi.
Nie kupuje w Amazonie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2022-09-16 22:05:43 (2 lata temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jesli w Pl nie masz innego lokalu i zakupiony nie bedzie przeznaczony pod wynajem, tylko dla wlasnych potrzeb mieszkaniowych, to nie ma problemu.
Podobnie z opcja dzialki.
Wiecej:
link

Mialo wejsc w zycie rozwiazanie, iz liczony jest 'staz' zamieszkania w lokalu, a nie data wykupu, ale czy juz wszedl, czy nadal w sferze planow?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

iwona38

Post #6 Ocena: 0

2022-09-16 22:47:32 (2 lata temu)

iwona38

Posty: 2214

Kobieta

Z nami od: 20-04-2007

Skąd: Anglia

No tak, tylko czy ja wciaz jestem polskim podatnikiem bedac rezydentem podatkowym tutaj, zeby skorzystac z tej ulgi. Polskie prawo potrafi zaskakiwac niestety.
Nie kupuje w Amazonie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2022-09-16 22:50:51 (2 lata temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Niezaleznie od statusu podatkowego, czynnosc dokonuje sie na terenie Polski i tam powstaje obowiazek podatkowy.
Ponadto podatek placi sie od 'wzbogacenia', roznicy in plus miedzy zakupem, a sprzedaza, przy czym w koszty 'zakupy' wlicza sie wydatki remontowe po zakupieniu lokalu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2022-09-16 22:56:57 (2 lata temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jeszcze dorzuce update do obslugi Alior (prawdopodobnie dotyczy wszystkich bankow w Pl).
W przypadku wiekszych przelewow (powyzej 10 tys.PLN)na inne konta, niz pod wlasnym nazwiskiem wymagane jest osobiste stawienie sie w banku celem autoryzacji przelewu.
W przypadku przelewu internetowego itp. transakcje zostaja zawieszone do czasu autoryzacji.
Niby mozna jej dokonac telefonicznie, za to razem z telefonem nalezy byc na terenie PL (i najczesciej) dokonczyc proces bezposrednio w oddziale.
Takie ponoc zalecenia skarbowki w ramach walki z praniem kasy i niby bezpieczenstwa klientow.
Sprawdzone i potwierdzone w praktycce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maat17

Post #9 Ocena: 0

2022-09-16 23:03:37 (2 lata temu)

Maat17

Posty: 5846

Kobieta

Z nami od: 18-02-2021

Skąd: New Kingdom

Cytat:

2022-09-16 22:47:32, iwona38 napisał(a):
No tak, tylko czy ja wciaz jestem polskim podatnikiem bedac rezydentem podatkowym tutaj, zeby skorzystac z tej ulgi. Polskie prawo potrafi zaskakiwac niestety.


Moze to ktos rozwinac, nie rozumie niestety.

“jestem polskim podatnikiem”.

Zainteresowana jestem.
Czy ja tez jestem polskim podatnikiem?

[ Ostatnio edytowany przez: Maat17 16-09-2022 23:18 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #10 Ocena: 0

2022-09-17 07:28:14 (2 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

"Czy moge skorzystac z ulgi mieszkaniowej na zakup dzialki w pl jesli jestem tutaj rezydentem podatkowym?"

Krajowa informacja skarbowa zadaj pytanie online opisując sytuacje

Jesteś rezydentem podatkowym w UK ale to nie zmienia faktu że z polskim fiskusem też musisz się rozliczyć jeśli podatek tam wystąpi

"Ponadto podatek placi sie od 'wzbogacenia', roznicy in plus miedzy zakupem, a sprzedaza, przy czym w koszty 'zakupy' wlicza sie wydatki remontowe po zakupieniu lokalu."

Masz na myśli tutejszy capital gain tax przy sprzedaży drugiej nieruchomości?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,