MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sprzedaż mieszkania w PL

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Postów: 59

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

lulilu1

Post #1 Ocena: 0

2018-03-20 13:33:34 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Jeżeli sprzedam mieszkanie W PL, pieniądze zostaną przelane na angielskie konto to co z podatkiem? w PL jestem zwolniona z płacenia podatku od sprzedaży jako że sprzedaje 5 lat po nabyciu ale jako rezydent w UK czy tu coś muszę zapłacić?
To raz a dwa - jeżeli pieniądze w PL zostaną wpłacone na angielskie konto to czy dużo na tym się traci?
Przeszukuję wątki ale jeżeli ktoś zna odpowiedź będę wdzięczna

Ewentualnie gdzie najkorzystniej przelać kase z Pl do UK?

[ Ostatnio edytowany przez: lulilu1 20-03-2018 13:54 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2018-03-20 14:07:28 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

O ile dobrze pamietam, to nie ma podatku w Pl (sprzedaz w PL - rozliczenie wg polskiego US).
Dochod jest do wykazania w przypadku pobieranych zasilkow w UK, natomiast nie ma opodatkowania.
Przelew mozna zrobic miedzy bankami, robilismy miedzy kontem osobistym Alior-Alior kantor internetowy-Barclays, kurs przyzwoity, spokojnie, bezpiecznie, z potwierdzeniem legalnosci srodkow.
Zwolnienie z podatku od sprzedazy jest po 5 latach podatkowych (nie od chwili nabycia praw), warto trzymac dokumenty potwierdzajace legalnosc srodkow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #3 Ocena: 0

2018-03-20 14:20:24 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

dzięki

Nie orientujesz się jakich benefitów? czy Child Tax Cerdit też?
Czyli jeżeli pieniądze wpłyna teraz (przed 5 kwietnia) to będzie to doliczone do dochodu ?
Jeżeli nie minęło 5 lat podatkowych ale sprzedała za tylesamo co kupiłamto chyba dalej nie płacę?

[ Ostatnio edytowany przez: lulilu1 20-03-2018 14:28 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2018-03-20 14:57:07 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Osiagnelas zysk sprzedajac te nieruchomosc? Jesli tak, to masz CGT w UK.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Narwaniec

Post #5 Ocena: 0

2018-03-20 14:59:27 (6 lat temu)

Narwaniec

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie rób przelewu pomiędzy bankiem w Polsce a w Anglii bo to wyniesie zbyt dużo a to dlatego, ze Europa rozlicza się w Euro, więc będzie dwukrotnie przewalutowanie ZŁ-EUR-GBP i na każdym etapie stracisz
Gdybyś była w Polsce, to mogłabyś zamienić kasę w kantorze i wziąć w kieszeń, każda osoba dorosła (nawet członkowie jednej rodziny) mogą wziąć równowartość 10000 euro bez deklaracji więc na dzień dzisiejszy około 8700funta
Ale to sprzedaż mieszkania więc pewnie kwota większa niż 8700 ty i 8700 mąż.
Bo specjalnie się jeździć nie opłaci, no chyba, ze i tak macie sprawy do załatwienia i będziecie 2-3 razy
Jeżeli chcesz kasę przesyłać jednak, to skorzystaj z takich firm jak transferwise czy transfergo, sprawdź kto ma dla ciebie lepszą propozycję.
Podajesz konto polskie i konto w Anglii i trwa to około 18-20 godzin
Jeżeli nie chcesz by ktoś tutaj w Anglii wiedział o kasie, to tylko przewiezienie w kieszeni jak wspomniałem i nie wpłacać na konto, tylko trzymać pomiędzy stanikami a gorsetem wyszczuplającym w szafie, jeżeli jednak wysyłka to nie pomiędzy bankami a za pośrednictwem tych firm powyżej, lub innej podobnej
A co do podatku, to nikomu nic nie płacisz i nic nie mówisz
Spadek był w Polsce i minęło 5 lat, jest tu tylko dylemat moralny, bo jednak Twoja sytuacja materialna się zmienia, więc w przypadku benefitów powinno się informować o zmianach
Ale pieniądze tłumią sumienie, weź garść banknotów i przetrzyj łzy jeżeli źle się z tym czujesz, zasada jest jedna, najpierw ty i twoja familia a dopiero obowiązki wobec kraju
W Polsce jedli ośmiorniczki i śmieli się ze tylko idioci pracują za 6000 ale z drugiej strony umoralniali mnie, ze powinienem być uczciwy wobec państwa.
Także patrz na siebie, by tobie było dobrze, to dobra odmiana egoizmu
Edit:
Napisałem, nic nie płacisz, ale fakt jest CGT , przeczytaj o tej taksie, bo w pewnych okolicznościach jesteś zwolniona

[ Ostatnio edytowany przez: Narwaniec 20-03-2018 15:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #6 Ocena: 0

2018-03-20 15:21:40 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Nie osiągnęłam zysku- no może 2 tys złotych na plusie.
Kwota nie jest zawrotna bo poniżej 16 tys funtów.
Nie mam możliwośi polecenia do Polski niestety.
Pytam bo czytałam że przy Child Tax Credit nie jest istotna kwota oszczędności i posiadane nieruchomości i nie wiem jak to się ma do sprzedaży takiej posiadanej nieruchomości?
Dlamnie zmiany nie będzie b ta kasa pójdzie na zakup domu tutaj a wszystko jest na wariackich papierach i nie mam czasu na spokojnie szukać
Wiesz może o jakiej kwocie mówimy ? jakiego rzędu? przy przewalutowaniu?skoro chce tą kasę przeznaczyć na depozyt dobrze by było żeby wpłynęła na konto chyba?
Ewentualnie gdyby sprzedać po 5 kwietnia ( od kwietnia nie będziemy już pobierać Child Tax Credit) to nie będę musiała uwzględniać w dochodzie za zeszły rok..
Chaotyczne to wszystko strasznie ale decyzje do podjęcia na już i trochę mnie zamuliło

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #7 Ocena: 0

2018-03-20 15:30:56 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

A ty masz już kupca na to mieszkanie w Pl?

Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #8 Ocena: 0

2018-03-20 15:44:11 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

tak, mam i bardzo mało czasu na ogarnięcie tematu

Co do CGT to od tych 2tys złotych też czy tak jak pisałam dopiero powyżej 11tys funtów?

[ Ostatnio edytowany przez: lulilu1 20-03-2018 15:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #9 Ocena: 0

2018-03-20 15:58:22 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Odnośnie przelewu z PL do UK co osobiście praktykowałem przelew z Alior-Kantor.
Wszystko wirtualnie i na odległość z tym że już dawno mam konto w Alior bank oraz Alior kantor.
przy zakupie GBP w Alior Kantor należy prześledzić kursy i nie kupować w weekend.Można sobie ustawić kurs kupna np ja ustawiłem sobie na 4,7 i po tyle kupiłem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #10 Ocena: 0

2018-03-20 16:20:00 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Konto w PL jest w mBanku a ja nie mam pojęcia jakiego rzędu to może być kwota przy 70 tys złotych?
Dzwoniłam do mBanku i oni nie wiedzą , no to ja nie wiem tym bardziej
Ktoś wie ? bo jeżeli jest to kwota rzedu 1000 zł to ok a jak 5000 to już niekoniecznie?
No i co z tym Child Taxem? Liczy się jako dochód?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,