MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 1

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

gosc661

Post #1 Ocena: 0

2018-02-24 14:25:02 (6 lat temu)

gosc661

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 24-02-2018

Skąd: Bedford

Witam, mam pytanie co do podawania informacji o adresie przy np. aplikowaniu o kartę kredytową czy rejestracji do wyborów. Studiowałem w PL, wyjeżdżałem zarobkowo w trakcie wakacji. Pierwszy raz do UK przyjechałem w 2014 wtedy założyłem konto bankowe, otrzymałem NIN, pracowalem przez 3 miesiące, później pracowałem przez 3 miesiące w 2015, w 2016 było to 6 miesięcy, w 2017 - 2 miesiące. Aktualnie jestem od początku lutego i zamierzam tu zostać na stałe. Za każdym razem mieszkałem pod tym samym adresem - dom wynajmowany przez mojego ojca. Pracowałem w tej samej firmie, aktualnie - również. Chciałbym podjąć działania, które pozwolą mi skutecznie budować credit score, aby za 2/3/4 lata starać się o kredyt mieszkaniowy. Na początek chciałbym się zarejestrować do udziału w wyborach oraz apllikować o kartę kredytową.

Przy powyższych rejestracjach zostaję zapytany o
1. Czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy przeprowadzałem się?

2. Po podaniu adresu - jak długo pod nim mieszkam?

Chciałbym się dowiedzieć czy
- wyciąg z banku, z konta którego używam 2-6 miesięcy w roku od 3lat 8 miesięcy, posiadający od początku adres, pod którym mieszkam aktualnie może być moim proof of address?

- czy mogę podać, że mieszkam pod tym adresem właśnie od prawie 4 lat? Czy może podać sumę okresów przebywania pod tym adresem? czy dopiero od lutego czyli od kiedy z zamiarem na pobytu na stałe?

Czy adress posiadanego konta w banku może w ogóle poświadczać miejsce zamieszkania? Nie mam możliwości udowodnienia tego w inny sposób, żadnych rachunków, umowy najmu mieszkania.



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-02-24 21:33:33 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Teoretycznie mieszkasz od 2014 pod tym samym adresem, agencje kredytowe nie wiedza czy jestes tu pare miesiecy czy caly czas. Konto bankowe buduje Ci historie kredytowa od otwarcia.

Wyciag z banku jest potwierdzeniem adresu w wiekszosci miejsc.

Mogles jeszcze zarezejestrowac sie do wyborow i mialbys niezla historie.

A walkowanie historii kredytowej jest w tym watku: http://www.mojawyspa.co.uk/forum/42/34175/Bank-nie-chce-mi-przyznac-karty-kredytowej-kredytu-i-innych-produktow-finansowych
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,