MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rozdzielność majątkowa po rozwodzie

 

Postów: 1

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Ania1321

Post #1 Ocena: 0

2018-02-01 20:54:30 (6 lat temu)

Ania1321

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 01-02-2018

Skąd: Cheltenham

Drodzy,
Bardzo proszę o pomoc w pewnej sprawie.
Ślub brałam w UK, w UK też się rozwodziłam.
Za czasów trwania małżeństwa nie mieliśmy w zasadzie nic, co wspólnie nabyliśmy, nic czym moglibyśmy się dzielić, nic we wspólnocie majątkowej.Wiem, że o rozdzielność majątkową trzeba się ubiegać w osobnych postanowieniach sądowych, tzw. consent order.
Chciałabym jednak rozwiać wątpliwości co do znaczenia "wspólnoty majątkowej".
Były mąż twierdzi, że,w teorii, jeśli ja już po rozwodzie nabęde pewne dobra materialne, on się może o ich część ubegać z racji bycia we wspólnocie majątkowej, jako ze nie została zasądzona przez sąd rodzielność.
Prawnik mu napisał, cytuję:
" Rozdzielność majątkowa nie pojawia się po rozwodzie, ale trzeba się o nia ubiegać sądownie. Jeśli jej nie ma, to obie strony będą we wspólnocie majątkowej nawet po zawarciu nowych związków małżeńskich. Oznacza to, że przedmioty i nieruchomości zakupione podczas trwania wspólnoty majątkowej przez jednego z byłych małżonków mogą wchodzić do majątku wspólnego byłych małżonków oraz być odpowiednio podzielone przez sąd gdyby jedna ze stron chciała podziału majątku na drodze sądowej".

Niestety trudno mi się doszukać konkretnych tego typu spraw w internecie.
Moim zdaniem rzeczywiście można by się ubiegać o podział , np. p 10 latach po rozwodzie, ale tylko w kwestii majątku wspólnie nabytego podczas trwania małżeństwa.

Wg byłego męża może rościć prawa do nabytego już po ustaniu małżeństwa majątku.

Nie wiem, niepokoi mnie stwierdzenie adwokata, że jeśli nie zasądzone sądownie, wspólnota majątkowa trwa nawet po ustaniu małżeństwa czy zawarciu nowych związków.
Dziwnie....zatem, w teorii, gdybym z nowym mężem nabyła mieszkanie, mój były mąż mógłby mi jego część odebrać na podstawie postanowienia sądowego?
Dziękuję, bardzo proszę o pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-02-01 22:05:59 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Musisz to zalatwic, zeby zamknac sprawy finansowe:

https://www.co-oplegalservices.co.uk/media-centre/articles-jan-apr-2017/decree-absolute-ends-marriage-but-not-financial-commitments/

Jak nie macie nic do podzialu, to:
"A Divorce Clean Break Order is for people who currently have no assets to divide, but who want to ensure any financial ties are severed. Often people assume because they have no assets they don't need a Financial Order. But what about if you do acquire wealth later on in life? Were this to happen, a Clean Break Order would prevent your ex-spouse from making a financial claim against you. Therefore any money that you develop in the future would be ring-fenced."

Jesli macie cos do podzialu, to:
"A Divorce Consent Order does exactly the same but details the assets you currently own and how they will be divided. It formalises your divorce financial agreement, setting out how you are going to split your savings, property, pensions and any other assets that you own. Like a Clean Break Order, once it has been made legally-binding by the Court, your ex-spouse will not be able to pursue a financial claim against you."

Poszukaj prawnika, ktory Ci to tanio przygotuje, koszt kilkaset funtow.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,