MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Karta kredytowa w Barclays

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

hants

Post #1 Ocena: 0

2017-12-02 01:34:01 (6 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Cytat:

2017-12-01 23:30:45, kasiekn napisał(a):
Na razie próbuje znaleźć sposób na zrobienie przelewu z kredytówki na normalne konto ...


Paypal. Ładujesz na konto paypala, wypłacasz na konto gotówkowe.

Ale to Cię będzie kosztowało więcej niż 1.6%


Generalnie KK nie są zbyt pomocne (ani tanie) gdy brakuje gotówki (choć są tacy którzy potrafią na tym zarobić - wygugluj hasło "stoozing";). Swego czasu mnie to nawet zainteresowało, ale odpuściłem.


Spłaty to prosta sprawa. Masz dług, bank prosi Cię o zwrot całości, (wowczas nie będzie odsetek) albo o spłatę minimum, czyli kilka procent (około 4%). Po 50 dniach nalicza odsetki za cały okres kiedy byłaś w długu.

Jeżeli już naprawdę Cię przypiliło, to po prostu wypłać kase w bankomacie (to będzie Cię sporo kosztowało). Kartę potnij i regularnie spłacaj aż do zera
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-12-02 08:42:52 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-12-01 19:36:36, kasiekn napisał(a):
Dzięki. Tylko na koncie Barclaycard mam £0 current balance. A poniżej pisze mi kwota jaką bank mi przyznał . Co mam zrobić żeby current balance był "trochę większy" niż 0. ?

Nie rozumiesz jak dzialaja karty kredytowe. Stan konta powinien byc 0, to oznacza, ze nie masz dlugu. Na karcie kredytowej idzie sie tylko na minus. Karta kredytowa nie sluzy do tego by byc na plusie. Jesli bedziesz wplacac pieniadze, zeby karta byla na plus, to bedziesz lamala warunki umowy.

Jak potrzebowalas pieniedzy, to trzeba bylo wziac pozyczke, a nie karte kredytowa. Wladujesz sie tylko w klopoty korzystajac z niej w niewlasciwy sposob.

Jesli potrzebujesz zaplacic za cos, to uzyj karty kredytowej do tej transakcji i koniecznie ustaw sobie direct debit na minimum payment, zanim zaczniesz bruzdzic sobie w historii kredytowej nie placac na czas.

W Poradniku MW masz troche informacji jak dzialaja karty kredytowe:
http://www.mojawyspa.co.uk/pytania/44/Karty-kredytowe

I tnij karty kredytowej, bo bedziesz potrzebowala informacji z niej w czasie rozmow z bankiem. To zla porada.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #3 Ocena: 0

2017-12-02 11:45:37 (6 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Cytat:

2017-12-02 08:42:52, Richmond napisał(a):

I (nie?) tnij karty kredytowej, bo bedziesz potrzebowala informacji z niej w czasie rozmow z bankiem. To zla porada.


Ta porada bya specjalnie dla uytkowniczki, która nie ma zielonego pojęcia w co się pakuje...
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Melanija

Post #4 Ocena: 0

2017-12-02 13:13:21 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-12-02 13:04:26, AlmostFamous napisał(a):
Cytat:

2017-12-02 09:32:57, Melanija napisał(a):
Cytat:

2017-12-02 09:23:08, AlmostFamous napisał(a):
Cytat:

2017-12-02 09:08:43, Melanija napisał(a):
Jak masz £0 na current acc. to z czego ty chcesz spłacić ten kredyt?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Melanija</i> 02-12-2017 09:09 ]




Jaki kredyt?

Chyba czegoś nie doczytalas w temacie....


A czym jest karta kredytowa? bonusem świątecznym?



*ROFL**ROFL**ROFL*


Czyli miałem racje. :-8

Ma kartę kredytowa, jeszcze nie użyta. Wiec ma balance 0. A Ty się pytasz jak chce spłacić kredyt?! *DONT_KNOW*

No tak jak ma current balance na zero to nie ma z czego*ROFL* *THUMBS UP*




*THUMBS UP* tak jest, wszystko się zgadza, masz całkowitą rację :-) A mnie się wątki pomieszały - po co ludzie zakładają tyle takich samych wątków? ;-) :-T[

www.mojawyspa.co.uk/forum/42/61015/Karta-kredytowa
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiekn

Post #5 Ocena: 0

2017-12-07 09:48:08 (6 lat temu)

kasiekn

Posty: 19

Kobieta

Z nami od: 19-03-2017

Skąd: Milton Keynes

Dzięki wielkie za porady. Już czaje o co chodzi . Płacę normalnie kartą kredytową w sklepie, tylko to jest głupie że nie mogę robić przelewów i płacić np. na eBay. i mogę spłacać kredyt normalnie przez aplikację Barclayclub z mojej debit card. Dzięki :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-12-07 10:07:31 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mozesz placic na Ebay. W Paypal podpinasz sobie karte kredytowa jako metode platnosci.

Ustaw sobie Direct Debit, przynajmniej na minimum payment, bo jest spora szansa, ze przegapisz payment date, jak nie orientujesz sie jak to wszystko dziala.

Melanija, pomylilas Kasie, obie sa nie do konca zorientowane jak dzialaja karty kredyowe, ale to dwie rozne osoby.

Wywalam posty nic nie wnoszace do tematu i wprowadzajace zamieszanie.


Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiekn

Post #7 Ocena: 0

2017-12-07 10:11:32 (6 lat temu)

kasiekn

Posty: 19

Kobieta

Z nami od: 19-03-2017

Skąd: Milton Keynes

A dzięki wielkie. To jest moja pierwsza kredytówka i się w ogóle nic nie orientowalam. Ale zaczynam czaić :) wydaje mi się że nie będę ustawiała Direct debit . Po prostu co miesiąc będę spłacała 100% kwoty wydanej i pewnie jeszcze tego samego dnia znowu będę brała kasę haha . I take w kółko. O chociaż tyle że na eBay się da płacić. Dziękuję ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-12-07 10:16:48 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Korzystac z karty mozesz caly czas, ale jak w poradniku jest napisane, masz date wyciagu i masz date platnosci. Jesli nie chcesz zaplacic odsetek, to musisz splacic calosc kwoty z wyciagu do podanej daty.

Na wyciagu bedziesz miala "Your New Balance" i to bedzie kwota do zaplacenia do daty platnosci.

Transakcje, ktore robisz po dacie wyciagu, pojda na kolejny wyciag za miesiac i wtedy bedziesz musiala je splacic w calosci i tak w kolko.

Jak zalogujesz sie do Barclay Card, to tam masz "Transfers and offers" i powinnas zobaczyc wszystkie oferty.

Na stronie Summary na dole masz "Activity Summary". Tam bedzie napisane,
kiedy bedzie Twoj nastepny wyciag.

Jesli zdecydujesz sie ustawic Direct Debit na pelna kwote, to cokolwiek splacisz im wczesniej, bedzie odjete od tej pelnej kwoty (do kilku dni przed, kiedy bedziesz miala informacje, ze platnosci nie zmienia juz kwoty pobrania Direct Debit).

Przejrzyj sobie dokladnie ich strone i zobacz co tam jest. Uwazam, ze to jedna z lepszych kart, jaka teraz mam, jesli chodzi o strone, przejrzystosc i kontakt z obsluga klienta. Promocje tez maja dobre, lepsze niz MBNA, ktora zostala kupiona przez Lloyds.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #9 Ocena: 0

2017-12-07 11:01:55 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-12-07 10:07:31, Richmond napisał(a):
Mozesz placic na Ebay. W Paypal podpinasz sobie karte kredytowa jako metode platnosci.


Nie koniecznie trzeba podpinać, można w samym momencie płatności zmienić z opcji płatności P&P na płatność kartą i wybrać kartę kredytową, osobiście wybieram P&P ;-)


Cytat:

2017-12-07 10:07:31, Richmond napisał(a):
Melanija, pomylilas Kasie, obie sa nie do konca zorientowane jak dzialaja karty kredyowe, ale to dwie rozne osoby.

Wywalam posty nic nie wnoszace do tematu i wprowadzajace zamieszanie.





Tak, zgadza się pomyliłam i to napisałam, dziękuję za wywalenie śmieci ;-)

Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

janek111

Post #10 Ocena: 0

2017-12-13 09:58:31 (6 lat temu)

janek111

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 29-05-2013

Skąd: Buckingham Palace

Cytat:

2017-12-01 23:30:45, kasiekn napisał(a):
[...]Na razie próbuje znaleźć sposób na zrobienie przelewu z kredytówki na normalne konto ... Masakra z tymi kartami.. a chciałam wziąć debet to mi nie dali.


W przypadku braku oferty przelewu z karty kredytowej jednym ze sposobów może być założenie karty prepaid - Revolut.
Na razie funkcjonuje tam ładowanie stanu konta z karty debetowej i kredytowej. Kosztuje to 1% kwoty ładowanej (z kredytówki). Dodatkowo taka transakcja pojawi się na wyciągu karty kredytowej jako transakcja bezgotówkowa, czyli mamy czas na jej bezprocentowe oddanie.
Zawsze można po miesiącu "rolować" zadłużenie w ten sam sposób.
Nie jest to darmowe bo 1% ale i tak znacznie tańsze niż wypłata gotówki.
W trudniejszym momencie tak sobie pożonglowałem między kartami z relatywnie niskim kosztem aż karty spłaciłem w całości.

Powodzenia

[ Ostatnio edytowany przez: janek111 13-12-2017 09:58 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,