MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

cris82

Post #1 Ocena: 0

2017-12-01 10:38:12 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

ja wczesniej splacalem jedna karte przez rok nie uzywajac dd ale doszedlem do wniosku ze to glupota minimum zawsze powinno sie ustawic nie trzeba sie pilnowac z terminami a jak karta jest w promocji to zaboli na pewno

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #2 Ocena: 0

2017-12-01 11:28:18 (6 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2017-12-01 10:16:46, AlmostFamous napisał(a):
Cytat:

2017-12-01 09:22:27, kasiachery napisał(a):
takie pyt. mam oplacic minimum 7.kazdego mc, jest to jakies 20f. Co tydz splacam od 10 do 40f co mc daje od 40 do 100f ( co tydz place rozne kwoty ale nie mniej niz 10f), skoro mc plcae te 40f gdzie minimum mam 20 to dlaczego go jesnego gwinta pobrali mi 12f kary za late payment? mc temu bylo tak samo, jestem tak wkurw... ze w pon poje do banku zapytac czy oni w kulki leca. Jk oni to licza? od 1 do 30 ze ma byc zaplacone te 20f czy od 7 do 6 nastepnego mc? boja juz nie wiem, place ponad 40f min a oni mi biora za late payment.


Wizyta w banku zapewne nic nie da. Bo to tak jakby nie ich karta.

Myśle, ze Twój problem z płatnością polega na tym, ze masz ustawiony dd i tak naprawdę nie ma znaczenia ile wpłacasz w międzyczasie.
Czyli np.
Masz kartę zadłużona na £500
Minimum dd jest £20 - siódmego każdego miesiąca.
Ty między płatnościami sama wpłacasz te £100 czyli 5 razy więcej niż jest minimum payment.
Ale to nie ma żadnego znaczenia, bo i tak dnia 7 każdego miesiąca musisz mieć na koncie te £20, żeby Ci pobrali dd.


sek w tym, ze ja nie mam ustawionego DD, tylko sama place, mam zaplacic te min 7 kazdego miesiaca a place co tydz min 10 co daje 40f mc (casami jest to ok 100f)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #3 Ocena: 0

2017-12-01 11:58:59 (6 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Dlatego napisałem. Nawet jak nie masz dd to i tak tego danego dnia musisz wpłacić to minimum. I Nie ma tu znaczenia ile wpłaciłas w międzyczasie. Będziesz pamietała o tej wpłacie i nie będzie więcej problemu.

Bo idąc Twoim tokiem rozumowania, mając £20 minimalnej wpłaty w miesiącu - wpłacając £120 już nie powinnaś się martwić przez następne 6 miesiący. Niestety tak nie jest.
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-12-01 12:54:54 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Musisz zaplacic wymaganie minimum miedzy data wygenerowania wyciagu, a data platnosci. Jesli nie placisz tego minimum w tym okresie, to dostajesz kare. To co wplacasz w innym okresie nie ma znaczenia, to tylko zmniejsza Ci calkowite zadluzenie, ale nie spelnia wymagania minimum payment po wyprodukowaniu wyciagu.

Nie mieszajcie do tego DD, jesli nie ma ustawionego.

Brak zrozumienia jak dziala karta kredytowa i jak trzeba ja splacac. W takich przypadkach najlepiej ustawic DD na minimum i ta kwota zawsze zostanie pobrana i nie bedzie zadnych kar. Ewentualnie mozna ustawic sobie stala kwote, np 40 funtow miesiecznie czy ile tam chcesz splacac. A te spoznione wplaty zostawiaja rowniez brzydkie wpisy w historii kredytowej.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rybkaa26

Post #5 Ocena: 0

2019-10-09 19:12:53 (5 lat temu)

Rybkaa26

Posty: 19

Kobieta

Z nami od: 02-01-2019

Skąd: houghton regis

mam pytanko.ile kart kredytowych warto miec I czy posiadanie nowej obnizy punktacje na score? buduje swoja historie ostatnio sprawdzilam ze ladnie rosnie mam jedna karte kredytowa aqua(wiem ze nienajlepsza)z 1800 limitem I teraz juz od paru miesiecy moj barclays ciagle wysyla mi zachete do przyjecia ich karty kredytowej tej najgorszej narazie I niewiem czy powinnam ja przyjac zawsze sie zastanawiam i zawsze do tej pory wyzucalam te listy ale dzis znow przyszedl I dlatego moje zapytanie..jak czytalam rozne info w necie to jedni pisza ze niedobrze jest miec zaduzo inni ze warto w swoim banku miec stopniowo coraz lesze karty z biegiem czasu oczywiscie...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #6 Ocena: 0

2019-10-09 22:22:57 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Warto mieć dwie karty kredytowe ale na nie wysoki limit.
Posiadanie drugiej karty nie obniży Ci punktacji "score" ale obniży Ci tz zdolność kredytową.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rybkaa26

Post #7 Ocena: 0

2019-10-10 16:51:36 (5 lat temu)

Rybkaa26

Posty: 19

Kobieta

Z nami od: 02-01-2019

Skąd: houghton regis

a jaki to jest nie duzy limit.ja mam na aqua 1800 I szczerze to mam tylko ta karte by budowac historie..dziekuje za odpowiedz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2019-10-10 17:45:18 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ile czasu masz ta pierwszą karte? Nie warto wystepowac o kiepska karte, ktora da maly limit, to zle wygląda. Juz lepiej poczekac trochę i za jakis czas wystapic o zwykla karte z normalnym limitem.

Posiadanie kilku kart nie jest zla rzecza, ale wszystko po kolei i nie na sile.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rybkaa26

Post #9 Ocena: 0

2019-10-10 18:07:09 (5 lat temu)

Rybkaa26

Posty: 19

Kobieta

Z nami od: 02-01-2019

Skąd: houghton regis

pierwsza karte mam jakies 1,5h roku.najpierw mialam limit 900 po pol roku podniesli mi o drugie tyle.tez wlasnie mysle ze po co mi druga kiepska karta.jestem z barclaysem jakies dwa lata a od jakiegos roku przysylaja mi propozycje tej karty ktora moj M dostal z kiepska historia kredytowa dlatego nigdy jakos nie spieszylo mi sie zeby ja wziasc bo mam juz aqua ktora tez do najlepszych nie nalezy...mysle ze barclays chyba sam nie przysle mi propozycji jakiejs lepszej ich karty(?)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2019-10-10 19:19:21 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Na stronie MSE jest narzedzie do ustelenia prawdopodobienstwa otrzymania danej karty, moze sprobuj co Ci tam wyjdzie: https://www.moneysavingexpert.com/eligibility/credit-cards/

Nigdy nie uzywalam tego narzedzia, wiec nie wiem jaka jest skutecznosc.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,