MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przelew raz a dobrze

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 24

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

olimpkrk

Post #1 Ocena: 0

2017-04-23 08:46:27 (7 lat temu)

olimpkrk

Posty: 89

Mężczyzna

Z nami od: 11-09-2014

Skąd: Coventry

Witam. Czytam i czytam chodze i pytam i nadal nic. Mam do przelania darowizne z Polski do Anglii. Kwota 150tys. PLN.
Mam konto w pko bp i barclays. Pytania.
Jak to zrobic najkorzystniej? Pko wezmie kurs z kosmosu i strace 20procent.
Konto walutowe?
Jezdzic w kolko z kasa do 10tys euro w plecaku..
Jaki bank wspolpracuje w polsce z barclays?
Czy jak wplace w banku w anglii w kasie na raz np. 15tys funtow ktos spyta skad mam to? Tlumacza przysieglego zalatwiac wtedy zeby darowizne przetlumaczyl?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2017-04-23 08:55:36 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Zadzwon do swojego banku w PL i zapytaj.
Głowy Ci nie urwą.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 23-04-2017 08:56 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pablowarepablo

Post #3 Ocena: 0

2017-04-23 09:01:14 (7 lat temu)

pablowarepablo

Posty: 14

Mężczyzna

Z nami od: 12-05-2016

Skąd: Birmingam

Zalóż konto walutowe w Polsce GBP online kup funty online w kantorze walutowym i wyslij na konto w UK

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-04-23 09:05:10 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Konto walutowe bedzie przydatne, ale najpierw bedziesz musial te 150K PLN zamienic na funty po korzystnym kursie, zeby wyjsc na tym jak najlepiej. Duzo osob wspomina konta walutowe w Alior Bank i WBK, sprawdz jakie sa opcje.

Alior zdaje sie pozwala skorzystac z internetowych kantorow do wymiany walut i uzyskac lepszy kurs.

Jezdzic mozesz z kasa, ale to ma sens tylko wtedy kiedy czesto latasz i nie bedzie Cie to kosztowac ekstra. Mozesz wziac nawet cala kwote w gotowce, tylko musisz ja zadeklarowac na granicy i wziac potwierdzenie skad ja masz.

Ja wplacalam po 7-8tys funtow gotowka na konto i nikt nie pytal sie o pochodzenie. Oczywiscie zawsze mozna powiedziec, ze to oszczednosci z innego kraju i pokazac wyciag/wyplate z konta w Polsce.

Jesli ta darowizna ma w przyszlosci sluzyc jako wplata wlasna na zakup nieruchomosci to i tak bedzie Ci potrzebny papierek o pochodzeniu dla prawnikow, chyba ze odczekasz pare miesiecy przed kupnem i zadeklarujesz to jako wlasne oszczednosci, a wyciagi z Twojego konta potwierdza to.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #5 Ocena: 0

2017-04-23 09:44:22 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

No i nie chwalilbym sie przewozeniem kasy na FB.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2017-04-23 09:59:35 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

W torbie możesz mieć do 70 000 euro, jedynie jeżeli masz ponad 10 000 euro musisz sam podejść do służby celnej i wypełnić deklaracje.
I drobna dygresja, gdy mamy ponad 1-3 000 w gotówce i zostaniemy zapytani czy posiadamy większą gotówkę, nie możemy zaprzeczyć, bo jak zrobią rewizje i znajdą to mają prawo zarekwirowac do czasu wyjaśnienia pochodzenia i dlaczego ukrywalismy i klamalismy. Oddadzą po kilku miesiącach ale będzie kosztowało około 250 euro lub funtow.

Udawać nie trzeba, po prostu tylko pisze się swoje dane i deklaruje się skąd pochodzą te pieniądze. I tyle.

Udawadnianie jest wtedy gdy oni złapią nas na kłamstwie
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

vlade

Post #7 Ocena: 0

2017-04-23 10:09:13 (7 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

Cytat:

2017-04-23 08:46:27, olimpkrk napisał(a):
Witam. Czytam i czytam chodze i pytam i nadal nic. Mam do przelania darowizne z Polski do Anglii. Kwota 150tys. PLN.
Mam konto w pko bp i barclays. Pytania.
Jak to zrobic najkorzystniej? Pko wezmie kurs z kosmosu i strace 20procent.
Konto walutowe?
Jezdzic w kolko z kasa do 10tys euro w plecaku..
Jaki bank wspolpracuje w polsce z barclays?
Czy jak wplace w banku w anglii w kasie na raz np. 15tys funtow ktos spyta skad mam to? Tlumacza przysieglego zalatwiac wtedy zeby darowizne przetlumaczyl?


Od darowizny to będziesz musiał podatek zapłacić. Miej to przygotowane. A 15k to tak średnio dużo. Nie wiem jak długo pracujesz w UK ale pare lat to mogłeś w skarpecie trzymać pieniądze. Zobaczy czy ci się spinają wpłaty na konto i wypłaty/wydatki. Ale jesli to twoje pieniądze z polski. Za które zapłaciłeś podatek. To tak uczciwie powinieneś wykazać je w zeznaniu podatkowym. Ująć podatek zapłacony w Polce i ewentualnie uiścić różnice w UK, oczywiście jesli jesteś rezydentem a chyba jesteś. O szczegóły się rozbija. Rozeznaj ten temat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #8 Ocena: 0

2017-04-23 10:32:29 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Zależy od kogo jest darowizna. Jesli od rodziców, rodzeństwa, to jest zwolniona z podatku. Trzeba tylko zgłosić to w urzędzie skarbowym.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2017-04-23 11:25:24 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Konto w Alior bank, do tego subkonto w ramach ich kantoru walutowego, wymiana zlotowek na funty i przelew do Barclays. Cala operacja trwala pare godzin i kosztowala po stronie Barclays £8, po stronie polskiej bezkosztowa.
Sprawdz obecne ceny i terminy, ale wychodzilo najkorzystniej i bez problemu do udokumentowania przy zakupie domu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2017-04-23 11:30:21 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-04-23 10:09:13, vlade napisał(a):
Ale jesli to twoje pieniądze z polski. Za które zapłaciłeś podatek. To tak uczciwie powinieneś wykazać je w zeznaniu podatkowym. Ująć podatek zapłacony w Polce i ewentualnie uiścić różnice w UK, oczywiście jesli jesteś rezydentem a chyba jesteś. O szczegóły się rozbija. Rozeznaj ten temat.

W UK nie placi sie podatku od darowizny.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,