MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak zabezpieczyc wlozone pieniadze w remont mieszkajac u tesciowej?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 39

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Maartulla

Post #1 Ocena: 0

2017-03-28 18:30:23 (7 lat temu)

Maartulla

Posty: 137

Kobieta

Z nami od: 09-01-2017

Skąd: Londyn


Witam. Moze ktos mial podobna sytuacje Drodzy forumowicze.A mianowicie. Po slubie mamy zamiar zamieszkac w domu rodzinnym przyszlego meza, w ktorym bedziemy remontowac pomieszczenia na poddaszu. Poziom nizej bedzie mieszkala Jego mama ktorej dom jest wlasnoscia i brat. Mam szacunek do ludzi,jestem ugodowa i bede robila wszystko zeby nasze relacje byly jak najlepsze,ale roznie to w zyciu bywa i ktos z rodziny przyszlego meza moze mi powiedziec kiedys dowidzenia. Co musze zrobic w takiej sytuacji, a zeby wysilek i pieniadze jakie wydam na remont nie przepadly,gdyby taka sytuacja sie zdazyla. Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-03-28 18:40:13 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Trzymac rachunki na wszystkie wydatki. Nie mniej inwestujesz w cudza nieruchomosc i odzyskanie pieniedzy inna droga niz polubowna, moze byc ciezkie i kosztowne.

Ewentualnie tesciowa moze zrobic Was wspolwlascicielami (jesli nie ma kredytu hipotecznego) darowujac czesc nieruchomosci, ale to po zakonczeniu remontu raczej i rodzi to rozne konsekwencje dla pozostalej rodziny.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #3 Ocena: 0

2017-03-28 18:40:16 (7 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Niestety nie potrafię Ci podpowiedzieć, ale chciałam powiedzieć, że bardzo podoba mi się Twoje podejście do życia. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maartulla

Post #4 Ocena: 0

2017-03-28 18:49:51 (7 lat temu)

Maartulla

Posty: 137

Kobieta

Z nami od: 09-01-2017

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-03-28 18:40:13, Richmond napisał(a):
Trzymac rachunki na wszystkie wydatki. Nie mniej inwestujesz w cudza nieruchomosc i odzyskanie pieniedzy inna droga niz polubowna, moze byc ciezkie i kosztowne.

Ewentualnie tesciowa moze zrobic Was wspolwlascicielami (jesli nie ma kredytu hipotecznego) darowujac czesc nieruchomosci, ale to po zakonczeniu remontu raczej i rodzi to rozne konsekwencje dla pozostalej rodziny.




Z tego co maz mowi to tesciowa niezbyt jest za tym zeby przepisac na mnie i na meza dom. Jedynie co to kiedys chce przepisac ale tylko na meza. Rozumiem tez ja. Moze tez poprostu mysli ze niewiadomoco jak to w zyciu bedzie. Myslalam moze o jakiejs umowie ktora podpisac w obecnosci prawnika

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Maartulla

Post #5 Ocena: 0

2017-03-28 18:50:52 (7 lat temu)

Maartulla

Posty: 137

Kobieta

Z nami od: 09-01-2017

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-03-28 18:40:16, a-were napisał(a):
Niestety nie potrafię Ci podpowiedzieć, ale chciałam powiedzieć, że bardzo podoba mi się Twoje podejście do życia. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Dzekuje. No tak trzeba myslec w tym dzisiejszym swiecie i w jakis sposob sie zabezpieczyc

[ Ostatnio edytowany przez: Maartulla 28-03-2017 18:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2017-03-28 19:24:10 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Z tego co maz mowi to tesciowa niezbyt jest za tym zeby przepisac na mnie i na meza dom. Jedynie co to kiedys chce przepisac ale tylko na meza. Rozumiem tez ja.


Jak nie ufasz rodzinie meza to nie dokladaj sie do remontu i tyle.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #7 Ocena: 0

2017-03-28 19:29:43 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

a ile ten remont mialby wyniesc ? jesli 2k to wymieszkajcie to zamiast dokladac sie do rachunkow

jezeli 10 lub wiecej to lepiej zrobic z tego depozyt na chate chyba ze to londyn ; (

a jesli twojemu mezowi cos ma z tego kapnac to niech on pokryje ta kwote a ty sie dokladaj do rachunkow tylko chyba ze to o jego kaske sie martwisz ; )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #8 Ocena: 0

2017-03-28 19:40:05 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2017-03-28 18:49:51, Maartulla napisał(a):
Cytat:

2017-03-28 18:40:13, Richmond napisał(a):
Trzymac rachunki na wszystkie wydatki. Nie mniej inwestujesz w cudza nieruchomosc i odzyskanie pieniedzy inna droga niz polubowna, moze byc ciezkie i kosztowne.

Ewentualnie tesciowa moze zrobic Was wspolwlascicielami (jesli nie ma kredytu hipotecznego) darowujac czesc nieruchomosci, ale to po zakonczeniu remontu raczej i rodzi to rozne konsekwencje dla pozostalej rodziny.




Z tego co maz mowi to tesciowa niezbyt jest za tym zeby przepisac na mnie i na meza dom. Jedynie co to kiedys chce przepisac ale tylko na meza. Rozumiem tez ja. Moze tez poprostu mysli ze niewiadomoco jak to w zyciu bedzie. Myslalam moze o jakiejs umowie ktora podpisac w obecnosci prawnika

No to fajnie. Ty inwestujesz swoje pieniadze w cudza nieruchomosc, ktos nie chce uznac Twoich racji, ale Ty chetnie rozumiesz czyjes?
Jest takie powiedzenie: " Jak masz miekkie serce , musisz miec twarda d...".
Serio. Prawda jest taka, ze nikt Ci nie daje zadnych gwarancji, ale Twoje pieniadze chetnie wezmie. Nie ryzykuj, nie inwestuj.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

cris82

Post #9 Ocena: 0

2017-03-28 19:43:17 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

nie przesadzaj tesciowa im pewnie idzie na reke ze udostepnia pietro do mieszkania
a to ze chce przepisac tylko na syna to normalne
skad jestes? bo chyba nie z Polski ; )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #10 Ocena: 0

2017-03-28 19:49:27 (7 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Nie dziwi mnie to, ze tesciowa chce przepisac na syna. Dziwi mnie, ze chetnie wezmie - cala rodzina , nie tylko tesciowa- pieniadze zony, synowej, szwagierki, a nie da w zamian zadnych gwarancji. W takiej sytuacji OP lepiej by zrobila, gdyby swoje pieniadze ulokowala gdzie indziej, na tylko swoje nazwisko,a sama , jesli chce mieszkac z rodzina meza, wyremontowala mieszkanie z srodkow zdobytych razem z mezem, z wspolnych oszczednosci lub pozyczki.

[ Ostatnio edytowany przez: Turefu 28-03-2017 20:01 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,