MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Odszkodowanie z banku i lini lotniczych

 

Postów: 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Lottie

Post #1 Ocena: 0

2017-03-16 10:49:33 (7 lat temu)

Lottie

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 27-11-2012

Skąd: Londyn

Witam,

zastanawiam sie czy ktos jest w stanie pomoc mi ustalic czy domaganie sie odszkodowania za zgubiony bagaz jednoczesnie od Lini Lotniczych i banku jest karalne.
Lecac do Polski na Swieta mialam przesiadke w Amsterdamie. Lot byl opozniony wiec moj bagaz nie zostal przeladowany do samolotu lecacego do Warszawy. Sprawe zglosilam na lotnisku. Zostalam poinformowana ze nie uda mi sie dostac mojego bagazu przed swietami poniewaz nawet jesli przyleci on dzien pozniej (czyli 24.12) to nie bedzie mozliwosci dostarczenia go do mojej miejscowosci. W zwiazku z tym kupilam wszystkie najwazniejsze rzeczy a nastepnie zglosilam sie do KLM po zwrot kosztow. Bilet byl kupiony przez mojego partnera ale bagaz byl zarejestrowany na mnie. Sprawa zostala zalatwiona pomyslnie.
Miesiac pozniej zadzwonilam do Barcleys aby zamknac ubezpieczenie ktore oplacam co miesiac- Travel Pack. Mila Pani starala sie odwiesc mnie od tej decyzji. Powiedziala ze moge domagac sie odszkodowania za opozniony lot czy zgubiony bagaz nawet do 5 lat wstecz (od tylu lat mam konto w Barclys). Zapytalam czy moge domagc sie odszkodowania za zgubiony bagaz w czasie swiat - opisalam cala sytuacje a ona powiedziala ze tak i ze wysle mi wszystkie druki i ja mam je tylko wypelnic i odeslac. Tak tez zrobilam. Zwrot z banku dostalam tydzien temu.
Dzis rano zadzwonil do mnie ktos z banku informujac ze popelnilam przestepstwo i musze odeslac pieniadze. Poinformowal mnie, ze Linie lotnicze skontakotwaly sie z bankiem poniewaz KLM wyplacil mi pieniadze w zwiazku z ta sprawa.
Czy w takim razie ubezpieczenie ktore place co miesiac w banku nie ma sensu?Jak rozumiem moge miec ubezpieczenie w roznych miejscach - jedno nie powinno byc wykluczone przez drugie.
Bede wdzieczna za odpowiedz.
pozdrawiam serdecznie

[ Ostatnio edytowany przez: Lottie 16-03-2017 10:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2017-03-16 10:52:13 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Wszystko masz wyjasnione w umowie ktora zawarlas z bankiem. Musisz sprawdzic co jest napisane w regulaminie polisy ubezpieczeniowej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2017-03-16 10:55:32 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zawsze jest napisane w warunkach polisy, ze wyplaca odszkodowanie tylko jesli nie zostalo wyplacone z innego zrodla. Mozesz miec 10 polis, ale nie mozesz dostac odszkodowania z kazdej za to samo. Wyjatkiem moga byc polisy wypadkowe lub na zycie.

Tu jest napisane, ze skontaktuja sie z firma, ktora mogla wyplacic odszkodowanie:

"If, at the time of an incident which results in a claim under this policy, there is any other insurance covering the
same loss, damage, expense or liability, we are entitled to approach that insurer for a contribution towards the
claim, and will only pay our share. This condition does not apply to the Accidental Death and Permanent Injury
Cover or Holiday Disruption Benefit sections."

Odnosnie sensownosci posiadania takiego ubezpieczenia: czytasz warunki i zastanawiasz sie czy jest Ci potrzebne. Przewoznik ma pewne obowiazki i wlasnie dlatego zaplacil Ci za opozniony bagaz. Gdyby z jakiegos powodu odmowil, to moglabys zwrocic sie do ubezpieczyciela, chociaz ten ich limit £150 jest smiesznie niski.

Inny przypadek, to utracony bagaz. Przewoznik ma swoje limity, do ktorych wyplaci, a ubezpieczenie moze pokrywac wyzsze kwoty. Polecam dobrze wczytac sie w tego typu polisy, bo limity na pojedyncza rzecz sa czesto dosc niskie (jak ktos kupuje drogie ubrania).
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lottie

Post #4 Ocena: 0

2017-03-16 11:21:46 (7 lat temu)

Lottie

Posty: 6

Kobieta

Z nami od: 27-11-2012

Skąd: Londyn

Bardzo Ci dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Zaraz siadam do lektury - dokladnie sprawdze co odpisalam. Niestety 5 lat temu bylam zbyt podekscytowana otwarciem konta w banku i dalam sie namowic na rozne ubezpieczenia i oferty i do tej pory ich nie zweryfikowalam.
Jeszcze raz dziekuje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2017-03-16 18:40:25 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jesli opisalas cala sytuacje podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem banku i poinformowalas ze dpstalas juz ubezpieczenie od lini lotniczych a pracownik poinformowal cie ze mozesz skladac rowniez wniosek o odszkodowanie wg ubezpieczenia w Banku, to moze ci to pomoc. Nie w sprawie oddania pieniedzy, ale zeby nie miec sprawy o wyludzenie. Jesli wprowadzono cie w blad to opisz sytuacje listownie do ubezpieczalni, chociaz moze jak to jest mala syuma to nie beda zglaszac wyludzenia.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-03-16 18:49:40 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wziawszy pod uwage, ze limit jest 150 funtow na opozniony bagaz, to mowa jest o malej kwocie. Pozostaje miec tylko nadzieje, ze Braclays nie przycisnie tego dalej, bo wpis o fraudzie w historii kredytowej, nie bedzie dobry.

Podejrzewam, ze na formularzu bylo napisane gdzies, ze deklaruje sie, ze nie uzyskalo sie odszkodowania z innego zrodla.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,