MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Podwójne obywatelstwo a podróż

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

Postów: 90

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

sooper

Post #1 Ocena: 0

2017-02-17 13:12:30 (7 lat temu)

sooper

Posty: 20

Mężczyzna

Z nami od: 05-03-2011

Skąd: oxford

Hej, jak to wygląda z podróżowaniem majac podwójne obywatelstwo (i 2 paszporty) - PL i UK. Słyszałem że wyjeżdżając i wjeżdżając z Polski trzeba się posługiwać paszportem PL. Jak to wygląda z opuszczaniem UK / bukowaniem biletów na samolot etc? Dzięki!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-02-17 13:15:53 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Suzuki

Post #3 Ocena: 0

2017-02-17 14:17:11 (7 lat temu)

Suzuki

Posty: 157

Z nami od: 20-02-2006

Polske musisz opuscic na polskim paszporcie, jak masz poslkie obywatelstwo - tzw, pulapka paszportowa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #4 Ocena: +1

2017-02-17 14:18:56 (7 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Kupując bilety użyj sobie którego chcesz, ale będąc na terenie Polski masz obowiązek posługiwać się Polskim dokumentem tożsamości. Wracając z PL do UK samolotem też kontroli paszportowej pokaż polski paszport/dowód osobisty bo inaczej mogą Cię nie przepuścić i utkniesz w Polsce. Takie prawo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2017-02-17 14:54:27 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Czyli innymi słowy:

Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2017-02-17 16:14:45 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

W Polsce nie możesz okazywać brytyjskiego paszportu, tylko Polski.
Chodzi o służby graniczne, policję i żandarmerie.
Nie wolno ci twierdzić że jesteś obywatelem innego kraju. Możesz powiedzieć że posiadasz podwójne, ale jesteś nadal obywatelem Polskim.

Czasami jak służby graniczne chcą zarobić na premie, albo mają taki przykaz, to właśnie robią ludziom którzy twierdzą że nie są obywatelami PL i nie mają polskiego paszportu, a powinni go mieć, robią kłopoty. Od uniemożliwienia wylotu, czy opuszczenia kraju, gdyby doszło do kontroli w trasie, po odpowiedzialność karną.
Bo jest za to kara.

Masę ludzi miało z tym problem.
Natomiast w UK pokazujesz paszport UK. A w innych krajach wg własnego uznania.

Wg mnie bedąc na urlopie, z dwojga lepiej pokazywać Polski paszport niż UK, ciąglę spotykam się z sympatią, a nawet trafiały się profity, gdy mówię że jestem z Polski.


EDIT
nawet znalazłem oficjalne stanowisko MSZ
Który jednak warto mieć na uwadze, no chyba że ktoś ma nudne życie i lubi sobie uatrakcyjniać.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

sooper

Post #7 Ocena: 0

2017-02-17 22:15:56 (7 lat temu)

sooper

Posty: 20

Mężczyzna

Z nami od: 05-03-2011

Skąd: oxford

Cytat:

2017-02-17 14:18:56, a-were napisał(a):
Kupując bilety użyj sobie którego chcesz, ale będąc na terenie Polski masz obowiązek posługiwać się Polskim dokumentem tożsamości. Wracając z PL do UK samolotem też kontroli paszportowej pokaż polski paszport/dowód osobisty bo inaczej mogą Cię nie przepuścić i utkniesz w Polsce. Takie prawo.



Czyli że jeśli uzyję angielski paszport na bukowanie biletu a pokażę polski na lotnisku przy odprawie to żadnych problemów z tego nie będzie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2017-02-17 22:29:11 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2017-02-17 14:54:27, AgentOrange napisał(a):
Czyli innymi słowy:

Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.


I jeszcze trzeba pamietac żeby przywieżć do Polski tyle samo obywatela ile się wywiozło bo inaczej clo będzie. A przy licencjacie grozi bankructwem...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

AgentOrange

Post #9 Ocena: 0

2017-02-17 22:51:02 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Czasami jak służby graniczne chcą zarobić na premie, albo mają taki przykaz, to właśnie robią ludziom którzy twierdzą że nie są obywatelami PL i nie mają polskiego paszportu, a powinni go mieć, robią kłopoty. Od uniemożliwienia wylotu, czy opuszczenia kraju, gdyby doszło do kontroli w trasie, po odpowiedzialność karną.
Bo jest za to kara.


Mówisz poważnie? Że jest na to paragraf w KK? Weź podaj jakieś źródło bo mi się nie chce wierzyć że można pójść do pierdla za pokazywanie obcego paszportu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #10 Ocena: 0

2017-02-17 23:16:49 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2017-02-17 22:51:02, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

Czasami jak służby graniczne chcą zarobić na premie, albo mają taki przykaz, to właśnie robią ludziom którzy twierdzą że nie są obywatelami PL i nie mają polskiego paszportu, a powinni go mieć, robią kłopoty. Od uniemożliwienia wylotu, czy opuszczenia kraju, gdyby doszło do kontroli w trasie, po odpowiedzialność karną.
Bo jest za to kara.


Mówisz poważnie? Że jest na to paragraf w KK? Weź podaj jakieś źródło bo mi się nie chce wierzyć że można pójść do pierdla za pokazywanie obcego paszportu.


Nie za pokazywanie obcego paszportu tylko za to ze w sytuacji gdy wymagany jest polski paszport pokazuje się inny...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 1 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,