MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Karta rezydenta bez 5 letniego okresu pracy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 38

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

explorer12

Post #1 Ocena: 0

2017-02-17 12:31:55 (7 lat temu)

explorer12

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 29-12-2012

Skąd: Londyn

Witam,

Chcialbym wystapic o karte rezydenta, mieszkam w UK od maja 2012 wiec teoretycznie niedlugo minie wymagane 5 lat.
Przez 3 pierwsze lata mimo ze mieszkalem fizycznie w UK, pracowalem zdalnie przez internet dla firm rejestrowanych w Polsce i tam placilem podatki. W uk wynajmowalem mieszkanie etc ale nie pracowalem tu. Mialem nr podatkowy od poczatku ale jako ze nie mialem tu zadnych dochodow nie byl mi potrzebny do niczego.
Pozniej zalozylem dzialalnosc gospodarcza w UK i tu placilem podatki.
Oczywiscie nie pobieralem zadnych zasilkow ani nic w tym stylu, nie korzystalem tez z NHS. Robilem dokladnie odwrotnie niz wiekszosc emigracji, zarabialem gdzie indziej a wydawalem w UK.
Czy w takiej sytuacji zostanie uznany mi 5 letni okres mieszkania w UK jesli nie pracowalem w UK ? jesli nie to zapewne moge wystapic o tymczasowa rezenture, tylko nie wiem czy to ma sens.
Jak wlasciwie mialbym udowadniac moja obecnosc w UK ? Rachunki i etc ?
Czy kojarzycie jakis nr , informacje ..ktora jest pomocna w doradzeniu indywidualnych przypadkow, jakies sensowne frmy ktore pomahaja zalatwic te wszystkie formalnosci.

Pozdrawiam
explorer

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2017-02-17 13:14:42 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

A byles na gov.uk ?
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zealot

Post #3 Ocena: 0

2017-02-17 13:25:30 (7 lat temu)

zealot

Posty: 1475

Mężczyzna

Z nami od: 18-06-2011

Skąd: Wigan

Cytat:

2017-02-17 12:31:55, explorer12 napisał(a):
Witam,

Chcialbym wystapic o karte rezydenta, mieszkam w UK od maja 2012 wiec teoretycznie niedlugo minie wymagane 5 lat.
Przez 3 pierwsze lata mimo ze mieszkalem fizycznie w UK, pracowalem zdalnie przez internet dla firm rejestrowanych w Polsce i tam placilem podatki. W uk wynajmowalem mieszkanie etc ale nie pracowalem tu. Mialem nr podatkowy od poczatku ale jako ze nie mialem tu zadnych dochodow nie byl mi potrzebny do niczego.
Pozniej zalozylem dzialalnosc gospodarcza w UK i tu placilem podatki.
Oczywiscie nie pobieralem zadnych zasilkow ani nic w tym stylu, nie korzystalem tez z NHS. Robilem dokladnie odwrotnie niz wiekszosc emigracji, zarabialem gdzie indziej a wydawalem w UK.
Czy w takiej sytuacji zostanie uznany mi 5 letni okres mieszkania w UK jesli nie pracowalem w UK ? jesli nie to zapewne moge wystapic o tymczasowa rezenture, tylko nie wiem czy to ma sens.
Jak wlasciwie mialbym udowadniac moja obecnosc w UK ? Rachunki i etc ?
Czy kojarzycie jakis nr , informacje ..ktora jest pomocna w doradzeniu indywidualnych przypadkow, jakies sensowne frmy ktore pomahaja zalatwic te wszystkie formalnosci.

Pozdrawiam
explorer


Po pierwsze: jeśli nie zamierzasz występować o obywatelstwo to nie potrzebujesz tej rezydentury do niczego.

Po drugie: jak mieszkałeś w UK to na pewno możesz to wykazać za pomocą wyciągów z banku, rachunków, umowy na wynajem domu/mieszkania/pokoju, może zarejestrowałeś się jako self-employed? może do jakiejś szkoły w tym czasie chodziłeś?

Jak nic z tych rzeczy nie posiadasz to z wiadomych względów nic nie załatwisz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

Post #4 Ocena: 0

2017-02-17 13:25:49 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

explorer12

Post #5 Ocena: 0

2017-02-17 13:38:23 (7 lat temu)

explorer12

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 29-12-2012

Skąd: Londyn


Zamierzam wystapic o obywatelstwo za jakis czas jak bedzie to mozliwe do PL nie ewracam juz.
Mam przerozne umowy wynajmu mieszkan, rachunki typu kablowka itd, glosowalem w lokalnych wyborach etc (za to akurat nikt zaswiadczenia nie daje). Pracuje jako kontraktor i Limited Company zalozylem dopiero 2 lata temu, wczesniej mialem stala zdalna prace z firmy w Polsce.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

explorer12

Post #6 Ocena: 0

2017-02-17 13:41:53 (7 lat temu)

explorer12

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 29-12-2012

Skąd: Londyn

Nie wyjezdzalem z UK na dluzej niz na miesiac wakacji w ciagu ostatnich 5 lat.
Nie jestem prawnikiem ale mysle ze nie ma nic nielegalnego w pracy zdalnej i placeniu podatkow w kraju w ktorym sie uzyskuje przychody, w ten sposob praca zdalna musiala by byc nielegalna w EU.

Pozdrawiam
Explorer

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #7 Ocena: 0

2017-02-17 13:45:14 (7 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-02-17 13:25:49, ludzik50 napisał(a):
Jeśli tu siedziałeś 3 lata a podatki odprowadzałeś w PL to wydaje mi się, że robiłeś to niezgodnie z prawem ( podatek płaci się tam, gdzie jest się rezydentem- choć nie wiem dokładnie jakie są przepisy / wyjątki)
Pamiętaj też że wszystkie wyjazdy Ci się odliczają od tego okresu 5 lat.

Edit- zealot- o kartę rezydenta pytają już w wielu miejscach, wiele banków nie da ci mortgagu bez rezydenta.
Może też się przydać po brexicie podejrzewam, i generalnie ma coraz większe znaczenie.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>ludzik50</i> 17-02-2017 13:30 ]




Jakie to miejsca w których pytają o ta kartę?

Ja się nie spotkałem. I z tego co wiem UK nadal jest w Unii.
Do czego jest potrzebna ta karta napisał Zealot.

Banki również nie wiedza jak będzie, bo tego nie wie nikt. Łącznie z panią premier.
Równie dobrze karta rezydenta może być nic nie warta, bo różne rzeczy mogą się wydarzyć.
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2017-02-17 13:45:46 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Aby uzyskać kartę rezydenta nie musisz mieć historycznych rachunków:
https://www.gov.uk/eea-registration-certificate/overview
tylko udowodnić że jesteś osobą która się łapie na rezydencję: ma pracę i środki do życia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

explorer12

Post #9 Ocena: 0

2017-02-17 13:46:37 (7 lat temu)

explorer12

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 29-12-2012

Skąd: Londyn


Napisalem ten post poniewaz licze ze moze ktos mial podobna sytuacje typu, nie pracowal nie ma zadnych podatkowych dokumentow z UK, np w sytuacji gdy jedno z malzonkow/partnerow pracuje a drugie z jakichkolwiek powodow nie pracuje i teraz oboje wystepuja o rezydenture a pozniej w perspektywie obywatelstwo. Jak taka osoba jest traktowana ? Obie osoby tak samo ? Czy ich sytuacja mimo ze mieszkaly od tego samego dnia w UK razem jest diametralnie rozna ?

Pozdrawiam
explorer

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2017-02-17 13:47:34 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wydaje mi sie, ze nie masz szans. Musialbys startowac jako self-sufficient, a wtedy jest potrzebne potwierdzenia posiadania ubezpieczenia zdrowotnego za ten okres.

Jakbys rozliczal sie z tych dochodow w UK, to mialbys na to potwierdzenie od HMRC i moglbys tego uzyc. Praca zdalna nie jest nielegalna, ale podatki zwykle placi sie tam gdzie mieszkasz.

Zakladam, ze miales jakies umowy o prace/kontrakt z tym pracodawca zdalnym, ale nie wiem czy UKBA to zaakceptuje jako potwierdzenie przychodow i korzystanie z praw EU. Bycie SE i rozliczanie sie z tego w UK, wiele by Ci ulatwilo, ale teraz juz nic nie zmienisz.

Przyklad z dwoma osobami, gdzie jedna nie pracuje, dziala tak, ze pracujaca jest sponsorem niepracujacej.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,