MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nie spłacony kredyt powrót do Polski

« poprzednia strona

Strona 8 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 8 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Melanija

Post #1 Ocena: 0

2018-03-02 11:20:23 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-03-02 10:58:42, daavid napisał(a):
Bez urazy, ale ludziom z overdrive na poziomie -2500 funcików mam ochotę wypisać specjalny dyplom.
Weź długopis do ręki, wszystko policz i idź do banku po pożyczkę. Spłać ją jak najszybciej i nigdy więcej nie bierz kredytów bo tylko na odsetki będziesz pracować.


To też miałam na myśli *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*ale zostałam wyzwana od buraków :-| i skarcona za opis diety mojego kota :-8

[ Ostatnio edytowany przez: Melanija 02-03-2018 11:22 ]

Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jankaaa89

Post #2 Ocena: 0

2018-04-12 22:09:04 (6 lat temu)

Jankaaa89

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 12-04-2018

Skąd: Coventry

Cytat:

2017-02-10 07:59:57, krakn napisał(a):
Potrafią już za 500 funtow, tyle dziewczyna była winna w banku, karta kredytowa.
Po około roku wyszło jej ponad 1000 funtow, bo karta była bardzo wysoko oprocentowana plus opłaty karne co miesiąc 12 funtow, plus 380 za usługę dla angielskiej firmy windykasyjnej, plus 120 zł za każdy list i wizytę windykatora w Polsce. Był u niej 2 razy. Ściągają z wypłaty
Na terenie całej Unii i nie tylko dziala instytucja windykatorzy mkedsynarodowi. Którzy ściągają długi od osób którzy mają długi w innych krajach. Od mandatów za parkowanie, przez kredyty po zaległości podatkowe.


Zastanawia mnie jakim prawem ściągają z wypłaty i w ogóle jak to się fizycznie odbywa, jeżeli ta historia jest prawdziwa.
Żeby ściągnąć dług z konta trzeba mieć nakaz zapłaty z sądu. Jeżeli dług był w Anglii, to nie problemu z wydaniem nakazu zapłaty przez sąd CCJ na terenie Anglii, ale wyrok nie działa tak samo w innych krajach. Żeby wejść na polskie konto, musi być wyrok sądu polskiego i dopiero komornik otrzymuje prawo egzekwowania należności. Windykator jako instytucja w ogóle nie ma prawa kolekcjonowania długu, on tylko prosi o spłatę lub straszy sądem. Jeżeli płacimy to z własnej woli/strachu/niewiedzy.
Poza tym bardzo łatwo jest odwołać się od wyroku, w którym windykator dodał swoje należności wg ich cennika, typu odsetki, wizyty w domu itp. Takie ustalanie opłat nie jest zgodne z prawem i jeżeli się odwołamy, to w większości przypadków wygramy.
Chyba, że mieli europejski nakaz zapłaty, co byłoby dla mnie mega zaskoczeniem przy tej kwocie, bo z tego co wiem, to ściga się takim nakazem poważne długi dużych przedsiębiorstw, a nie 500f z karty kredytowej. ..
Duża grupa osób na różnych forach pisze, że wzięli po kilkanaśnie tys. i w Polsce cisza. A tu nagle wchodzą na konto przez 500f? Czym w ogóle jest ta kwota dla banku?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kowalski123

Post #3 Ocena: 0

2018-08-17 08:39:08 (6 lat temu)

Kowalski123

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 17-08-2018

Skąd: Glasgow

Czesc mam pare pytan od nosnie kredytu
Mam podobny problem napisz do mnie jak mozesz audi.5@o2.pl

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #4 Ocena: 0

2018-08-17 11:34:41 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-08-17 08:39:08, Kowalski123 napisał(a):
Czesc mam pare pytan od nosnie kredytu
Mam podobny problem napisz do mnie jak mozesz <a href="mailto:audi.5@o2.pl" target="_new">audi.5@o2.pl</a>



Do kogo te pytania ? bo autor tego wątku jakieś dwa lata temu napisał tu jednego posta i więcej się nie pojawił.

Może napisz co Cię męczy to po mimo umoralniających uwag cos się nowego dowiesz.
Twój wpis może być pożyteczny dla biernych czytelników.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kacbuch

Post #5 Ocena: 0

2018-10-22 12:48:15 (6 lat temu)

kacbuch

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 22-10-2018

Skąd: Connah's Quay

witam jestem w podobnej sytuacji i chce wrócić do polski czy teraz poniosłeś jakieś konsekwencje? czy dogadałeś się z bankiem i spłacasz kredyt z PL

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Pomper257

Post #6 Ocena: 0

2018-10-22 16:38:52 (6 lat temu)

Pomper257

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 22-10-2018

Skąd: Bexleyhealt

Też mam problem ze swoim długiem, nie płaciłem regularnie mam overtime 2500 Bank zamknął konto odsprzedał dług komuś i nie wiem co mnie teraz czeka.. Miał ktoś podobna sytuację?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wiesiekpolski

Post #7 Ocena: 0

2018-12-11 14:50:19 (5 lat temu)

wiesiekpolski

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 11-12-2018

Skąd: londyn

Czesc richmond mam powazene pytanie i prosze o szczera odpowiedz. Sytuacja zmusza mnie do powrotu do Polski i nie mam zamiaru wracac do uk nigdy bo mam dosc tego kraju. Niestety mam dlugi w uk. 12k kredyt w barclaysie, 2karty kredytowe obciazone w sumie na 3100, i overdraft 1500. Tak wiec moj dlug w uk to 16.5k. Mieszkalem tu 14lat, ostatnio nabawilem sie raka ale jakos sie wygrzebalem, zostalem oszukany i stad te dlugi i nie chce tu juz byc. samotnosc mnie dobija i chce wrocic do Polski. Teraz pytanie... co ze mna bedzie jesli po prostu wyjade i tu nigdy nie wroce. Jaka jest mozliwosc czy mnie znajda w polsce i beda scigac za dlugi? Chce tam wrocic i zaczac jakas prace i zyc od nowa ale boje sie konsekwencji zostawionych dlugow. Na pewno nie zamierzam wracac do uk i prosze o powazne odpowiedzi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wiesiekpolski

Post #8 Ocena: 0

2018-12-11 14:56:28 (5 lat temu)

wiesiekpolski

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 11-12-2018

Skąd: londyn

Prosze o pomoc i odpowiedz, Sytuacja zmusza mnie do powrotu do Polski i nie mam zamiaru wracac do uk nigdy bo mam dosc tego kraju. Niestety mam dlugi w uk. 12k kredyt w barclaysie, 2karty kredytowe obciazone w sumie na 3100, i overdraft 1500. Tak wiec moj dlug w uk to 16.5k. Mieszkalem tu 14lat, ostatnio nabawilem sie raka ale jakos sie wygrzebalem, zostalem oszukany i stad te dlugi i nie chce tu juz byc. samotnosc mnie dobija i chce wrocic do Polski. Teraz pytanie... co ze mna bedzie jesli po prostu wyjade i tu nigdy nie wroce. Jaka jest mozliwosc czy mnie znajda w polsce i beda scigac za dlugi? Chce tam wrocic i zaczac jakas prace i zyc od nowa ale boje sie konsekwencji zostawionych dlugow. Na pewno nie zamierzam wracac do uk i prosze o powazne odpowiedzi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #9 Ocena: +1

2018-12-11 19:49:41 (5 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Upadlosc konsumencka

Poczytaj, nie znam z autopsji, wiec nie wiem jak jest de facto.
W Twoim przypadku moze to byc 'jakiestam' rozwiazanie.
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 8 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,