MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nie spłacony kredyt powrót do Polski

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 6 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 6 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wielim

Post #1 Ocena: 0

2018-02-27 17:26:36 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2018-02-27 17:25:02, denny85 napisał(a):
mozes sobie zrobic overdraft limit, ja mialem talk samo z tym ze mnie okradli zlodzieje


problem w tym ze ja nie chcialem zadnego limitu tylko wogole chcialem pozbyc sie tej pseudouslugi z mojego konta! I nie dalo sie , nawet nie wiem czy dzisiaj mam overdraft czy nie , w miedzyczasie bank rozpadl sie na dwie czesci itd

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-02-27 18:25:57 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Oczywiscie, ze mozna zrezygnowac z uslugi overdraftu. Niektore banki daja w standardzie £100 i mozna wejsc na chwile bez kar.

Ja mam na wszystkich kontach, bo mi dali, to niech sobie bedzie. Nie korzystam i nie place odsetek.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #3 Ocena: 0

2018-02-27 21:06:53 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Kiedyś nie było usługi zabezpieczającej przed "owerdraft"i nie można było spaść poniżej zera, ale z czasem banki zwietrzyły dobry interes jak ktoś spadł poniżej zera to mu naliczali opłaty karne oraz drakońskie odsetki.Obecnie przeszli do następnego etapu i aby zachęcić do brania kredytu to w ramach usługi "owerdraft" dostaje się nisko oprocentowaną linie kredytową połączoną z zwykłym kontem bankowym.
U nas banki coraz mocniej propagują hipoteczne linie kredytowe zamiast klasycznej hipoteki.
Np kupujesz dom o wartości za 200 k i na pierwszą wpłatę masz 50 k czyli bank pożycza 150 k ale gwarancje hipoteki wpisuje na 170k czyli ta hipoteczna linia kredytowa jest jest z limitem na 170k i jest połączona z zwykłym kontem i można kupować co się chce do górnego limitu.Wystarczy tylko płacić same odsetki według wybranego schematu i nikt z kulawą nogą się tym nie interesuje.
Ktoś straci pracę i przez kilka miesięcy nie płaci nic nie szkodzi bo w ramach systemu pieniądze są przekładane z kieszeni do kieszeni co tylko podnosi limit zadłużenia ale bez opłat i kar.
Bankowi nie zależy aby spłacić kredyt ale jest ważne mieć gwarancję (dom) i płacić odsetki całe życie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2018-02-27 22:59:45 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2018-02-27 18:25:57, Richmond napisał(a):
Oczywiscie, ze mozna zrezygnowac z uslugi overdraftu. Niektore banki daja w standardzie £100 i mozna wejsc na chwile bez kar.

Ja mam na wszystkich kontach, bo mi dali, to niech sobie bedzie. Nie korzystam i nie place odsetek.


Nie wiem jak jest teraz to nie interesowałem się tematem . Napewno te 6-8 lat temu w banku Lloyd TSB nie mogłem zrezygnować z tej pseudousługi a za wejście na overdraft jak wspomniał Emeryt były drakonskie kary , pamiętam ze w 3 stopniach . Chyba za przekroczenie kilkudziesięciu funtów potrafiło to być i 25 funtów kary dziennie ! Napewno były 3 stopnie kar

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2018-02-27 23:02:46 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Overdraft to produkt opcjonalny. Co najwyzej mogles wchodzic na nieuzgodniony minus i za to dostawac kary.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2018-02-27 23:05:22 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Znalazłem artykuł z tego okresu gdy Lloyds pod naciskiem opinii publicznej zmniejszył swoje kary .

https://www.google.co.uk/amp/s/amp.theguardian.com/money/2010/jun/23/lloyds-tsb-reduces-overdraft-charges

Nie wiem jak to się nazywało ale ja nawet nie wiedziałem ze mogę wejść na minus płacąc kartą w markecie . Myślałem że po prostu nie zaakceptuje płatności . Okazało się ze jazdy klient Lloyds TSB "dostawal" jak się nie myle do 100 funtów overdrafta ale wejście na niego wiązało się z dużymi karami ! A najlepsze ze nie chcieli mi tego zablokować ! Powiedzieli ze tak musi być i to ja mam pilnować by nie weszło na minus

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 27-02-2018 23:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2018-02-27 23:06:43 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zgadza sie, kiedys wszystkie banki mialy wysokie karty za to, tak samo jak za odbijanie direct debit czy przekraczanie limitu na karcie kredytowej. Po tem obnizyli to wszystko lub ustawili maksymalne oplaty.

Co nie zmienia faktu, ze trzeba pilnowac wydatkow i nie schodzic na minus.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #8 Ocena: 0

2018-02-28 07:52:05 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Cytat:

2018-02-27 23:05:22, Wielim napisał(a):
Znalazłem artykuł z tego okresu gdy Lloyds pod naciskiem opinii publicznej zmniejszył swoje kary .

https://www.google.co.uk/amp/s/amp.theguardian.com/money/2010/jun/23/lloyds-tsb-reduces-overdraft-charges

Nie wiem jak to się nazywało ale ja nawet nie wiedziałem ze mogę wejść na minus płacąc kartą w markecie . Myślałem że po prostu nie zaakceptuje płatności . Okazało się ze jazdy klient Lloyds TSB "dostawal" jak się nie myle do 100 funtów overdrafta ale wejście na niego wiązało się z dużymi karami ! A najlepsze ze nie chcieli mi tego zablokować ! Powiedzieli ze tak musi być i to ja mam pilnować by nie weszło na minus

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Wielim</i> 27-02-2018 23:08 ]




z jednej strony mysle ze dlugi trzeba splacac a z drugiej z tej gdzie na sile dostajesz produkt ktory jest pulapka a takich nigdy na rynku nie brakowalo skladam gratulacje dla tych ktorym cos sie przedawnilo

sieci komorkowe w pl podobne walki kreca jest tego cala masa na yt gdzie windykatorzy strasza bylych klientow oczywiscie cala sprawa to pic na wode i proba "legalnego wyludzenia"
umowy byly tak spisane ze klient mial zasilic karte raz na miesiac kwota 100zl ale jezeli ktos kupil dwie za 50 i doladowal to zrywana byla umowa i dostawal note karna 700zl : D
z lloydsa z tym overdraftem tez polecieli na ostro...

ogolnie trzeba byc ... zeby skreslic sobie mozliwosc powrotu do kraju przez takie smieszne sumy o ktorych vzasami tu pisza ludzie

ale tez znam 2 chlopakow ktorxy w 2006 wyjezdzajac wzieli sobie na raty po nowej lustrzance za 1000f i dostali jesze 2stowy jakiegos cashbacku nic nie placili i zero konsekwencji

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2018-02-28 08:26:05 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wiele osob pisze, ze juz nie planuje wracac do UK. Jednak jak forum pokazuje, wracaja i martwia sie o niesplacone dlugi i windykacje. A ze spaprana historia kredytowa moga miec potem problem z wynajmem mieszkania, otworzeniem nowego konta bankowego, itp.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gromak

Post #10 Ocena: 0

2018-02-28 09:02:22 (6 lat temu)

gromak

Posty: 50

Mężczyzna

Z nami od: 13-12-2015

Skąd: Manchester

Ja się tam cieszę, gdy widzę, że złodziej okrada innego złodzieja i życzę pytającym powodzenia w unikaniu płacenia.

Mnie bank Lloyds okrada od listopada, gdy postanowili wspaniałomyślnie zmienić wysokość opłat za wspomniany overdraft - mam na koncie -2500, do listopada płaciłem w zależności od średniego salda 30 do 40 funtów miesięcznie, co było dla mnie opłatą na akceptowalnym poziomie za taką usługę. Od listopada Ci zasrańcy zmienili wysokość opłat i za ten sam overdraft teraz płacę 3.50 DZIENNIE czyli przeszło 100 funtów samych odsetek miesięcznie. Jak na to patrzę, to sam mam ochotę wyjechać ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,