MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Niewygodny

Post #1 Ocena: 0

2017-01-20 14:41:57 (7 lat temu)

Niewygodny

Posty: 93

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2014

Skąd: Leeds

Witam. Mialem wypadek wczoraj z vanen znanej firmy supermarketu. Dostawca vana.
A wiec tak. Jechalem sobie prosto. Van stal Na skrzyzowaniu. Mala ruchliwa ulica. Nagle patrzę rusza.skręca w prawo a moje lewo. Jak mnie zobaczyl to stanął na moim pasie i tak stal. Ja po hanulcach ale nie zdążyłem. Walnelem mu w przód. Spodnie ,kurtka i kask w śmieci.
Mój motor nie działa. A przód jest caly rozbity. Gościu wysiadl .przepraszal z 5-6razy. Wypelnilismy formularz jego i odjechał .
Zadzwoniłem do mojej ubezpieczalni i wyjasnilem. Dzis dzwonie do jego firmy ubezpieczalni i niby powiedzial ten driver ze ja nie bylem skupiony na drodze i to moja wina. To ja powiedziałem moja wersje.

I pytanie. Czy należy mi się odszkodowanie za szkody? Ciuchy ,kask i bolące kolano?
I jak działa slowo przeciwko slowu.? Ja mowie swoja wersje a on swoja. Nie bylo świadków. I wątpię ze bylo cctv ale sprawdzę pozniej

Edit. Mam third party fire and theft

[ Ostatnio edytowany przez: Niewygodny 20-01-2017 14:43 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-01-20 16:55:36 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie rozumiem do konca tego manweru skrecania w prawo, Twoje lewo. Wymusil pierwszenstwo wyjezdzajac z drogi podporzadkowanej?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2017-01-20 17:06:49 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Niestety tobie się nie należy nic.
Masz tylko OC, czyli gdybyś ty komu coś zrobił.

Definitywnie jest to jego wina, bo ci zajechał drogę, skręcając, i przecinając ci drogę.
Ale twoje ubezpieczenie nie pokrywa twoich szkód.
poza tym jezeli chcesz ubezpieczyć dodatkowe akcesoria, kufry, ubranie, buty , kask to trzeba dokupić taką opcje w momencie zakupu ubezpieczenia.
Ponieważ nie masz odpowiednika polskiego AC, to pokrywasz swoje szkody z własnej kieszeni.


Jest jeszcze opcja by ciągnąć kasę z ich ubezpieczenia.
Ale to będzie bardzo ciężkie. I najlepiej zgłosić się do jakiejś firmy.
Masz zdjecia po wypadku? Gdzie jak i który pojazd był, leżał? detale uszkodzeń i zdjecia sytuacyjne z dalsza?

EDIT.
Jeszcze mi przyszło do głowy. Bo bardzo możliwe że nie jest to słowo przeciwko słowu.
Coraz więcej vanów jest monitorowanych, Mają zamontowane kamery, dzięki temu manją niższe ubezpieczenie.
Na prawdę jechałeś z odpowiednią prędkością że nie dało się zrobić uniku i go objechać? Motocyklem nie zawsze hamowanie jest dobrym pomysłem.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2017-01-20 17:45:39 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mysle, ze przez "no win, no fee" uda sie bez problemu odzyskac pieniadze od drugiej strony.

Wlasnej firmy nie ma co w to mieszac w ogole. Pare osob na pewno moze podeslac szczegoly do takich prawnikow. Sama gdzies mialam i podsylalam juz komus.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2017-01-20 17:47:48 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

No tylko tak, bo on mając takie ubezpieczenie nie ma pomocy prawnej.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Niewygodny

Post #6 Ocena: 0

2017-01-20 18:04:41 (7 lat temu)

Niewygodny

Posty: 93

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2014

Skąd: Leeds

Wy poważnie mówicie? Ja zawsze myślałem ze jak z kogoś winyvto nie zależnie jakie masz ubezpieczenie ibtak się należy odszkodowanie.
Mogę iść do no win no few. Ale czekam na telefon od mojego ibich ubezpieczyciela. I soliciator dzwonil do mnie bo mowievze boli mnie prawe kolano ibze straciłem spodnie kurtkę i kask i ze do pracy na dojazdy wydaje na bilety i taxi. Tylko czy oni noga mibdac jakies odszkodowanie??

To to jest największy bezsens jaki w zyciu slyszalem. Nie masz comprehensive wiec mogą ciebponiewierac na ulicy a ty nie zobaczysz ani pesna za wypadki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2017-01-20 18:32:54 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mozesz uzyskac pieniadze od drugiej strony. To bylo napisane wyzej.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #8 Ocena: 0

2017-01-20 18:36:58 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Nie jest to bez sens, tylko kupujesz usługę.
Jęzli kupisz usługę malowanie przedpokoju, to nie możesz wymagać żeby ci przy okazji wymalowali za to i pokój.
Czytaj swoją polise tam masz wszytsko.

Przecież w Polsce też masz dwa rodzaje ubezpieczenia. Obowiazkowe OC, czyli jak komuś zrobisz szkodę, i AC gdy chcesz ochronę dla siebie i likwidację szkody własnego pojazdu.
Nic nowego.

Natomiast możesz, a nawet powinieneś dochodzić odszkodowania z ubezpieczenia strony przeciwnej. Możesz sam, ale raczej wątpię czy sobie poradzisz żeby przebrnąć przez wszytko, jeżeli nawet nie wiesz na jakiej zasadzie działa ubezpieczenie.

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2017-01-20 18:49:03 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Czasem w pakiecie konta bankowego jest usluga prawna, autor sprawdzic moze sobie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,