MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zgubione polskie prawo jazdy w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 31

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Questdjpl

Post #1 Ocena: 0

2017-01-19 11:11:36 (7 lat temu)

Questdjpl

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2017

Skąd: Birmingham

Witam serdecznie. Proszę o pomoc i informacje na temat tego co zrobić, kiedy zgubiłem w UK polskie prawo jazdy. W PL nie posiadam meldunku a żeby otrzymać od nich wtórnik muszę przebywać na terenie PL przynajmniej 185 dni w roku.... Znowu aby dotrzymać brytyjski wtórnik, musze mieć fizycznie prawo jazdy i kółko się zamyka....

Ponoć kiedyś wystawiali na podstawie przetłumaczonego zaświadczenia o posiadanych uprawnieniach, ale jak to jest teraz to nie mam pojęcia... Może ktoś wie ? Z góry dziękuję za udzielone informacje.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

djtomi2

Post #2 Ocena: 0

2017-01-19 14:07:51 (7 lat temu)

djtomi2

Posty: 121

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Telford

W Anglii DVLA raczej nie da ci prawa jazdy jeżeli nie przedstawisz, że masz polskie.
Wydaje mi się, że musisz w Polsce aplikować o wtórnik i dopiero wtedy, mając dokument w ręce, możesz występować w Anglii o wymianę na brytyjskie.
W Polsce nie ma już obowiązku meldunku, a na dowodach nie drukuje już się adresów. Idziesz do Urzędu, składasz podanie o wtórnik podając jakikolwiek adres jako twój adres zamieszkania(np. mamy, brata, itp. ) uiszczasz odpowiednią opłatę i czekasz. Najgorsze będzie to czekanie. Odbierasz wtórnik i wymieniasz go w Anglii na prawko brytyjskie.
Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #3 Ocena: 0

2017-01-19 15:52:41 (7 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-01-19 14:07:51, djtomi2 napisał(a):
W Anglii DVLA raczej nie da ci prawa jazdy jeżeli nie przedstawisz, że masz polskie.
Wydaje mi się, że musisz w Polsce aplikować o wtórnik i dopiero wtedy, mając dokument w ręce, możesz występować w Anglii o wymianę na brytyjskie.
W Polsce nie ma już obowiązku meldunku, a na dowodach nie drukuje już się adresów. Idziesz do Urzędu, składasz podanie o wtórnik podając jakikolwiek adres jako twój adres zamieszkania(np. mamy, brata, itp. ) uiszczasz odpowiednią opłatę i czekasz. Najgorsze będzie to czekanie. Odbierasz wtórnik i wymieniasz go w Anglii na prawko brytyjskie.
Pozdrawiam.


I tu się kłaniają głupie polskie przepisy. Żeby otrzymać prawo jazdy trzeba mieć adres. Ponieważ na dowodzie możesz nie mieć adresu a na praie jazdy jest on obowiązkowy. Głupie nie?

Żeby mieć adres na prawie jazdy musisz im okazać go na dowodzie. Owszem możesz napisać jakiś adres, ale jak on nie będzie zgodny z dowodem nie wydadza ci prawa jazdy.

Skąd wiem. Sam miałem podobna sytuacje. Wówczas mama zameldowała mnie na czas określony. Dopiero jak odebrałem dowód z tym tymczasowym meldunkiem mogli wydać mi prawo jazdy
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #4 Ocena: 0

2017-01-19 16:04:14 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-01-19 15:52:41, AlmostFamous napisał(a):
I tu się kłaniają głupie polskie przepisy. Żeby otrzymać prawo jazdy trzeba mieć adres. Ponieważ na dowodzie możesz nie mieć adresu a na praie jazdy jest on obowiązkowy. Głupie nie?

Żeby mieć adres na prawie jazdy musisz im okazać go na dowodzie. Owszem możesz napisać jakiś adres, ale jak on nie będzie zgodny z dowodem nie wydadza ci prawa jazdy.

Skąd wiem. Sam miałem podobna sytuacje. Wówczas mama zameldowała mnie na czas określony. Dopiero jak odebrałem dowód z tym tymczasowym meldunkiem mogli wydać mi prawo jazdy


Kiedys byl temat gdzie pewne osoby doszukiwaly sie slusznosci wymiany prawa jazdy na UK. Moim zdaniem powyzszy powod jest juz wystarczajacy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2017-01-19 16:44:54 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

można uzyskać w Polsce dokument poświadczsjacy posiadane uprawnienia, potem przetłumaczyć i tu dostarczyć. Problem w tym że zgodnie z polskimi przepisami o takie zaświadczenie trzeba się ubiegać osobiście. No chyba że masz tam znajomości. Generalnie szybciej wyjedzie lecieć do polski złożyć aplikacje i wybłagać szybką realizację.

Gdybyś miał wymienione to 25 funtow i na 3 dzień leży nowy plastyk na wycieraczce
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Questdjpl

Post #6 Ocena: 0

2017-01-19 16:48:16 (7 lat temu)

Questdjpl

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2017

Skąd: Birmingham

Jak już napisałem w moim poście, głównym problem jest brak przebywania na terenie RP powyżej 185 dni i przy składaniu wniosku konieczność podpisania oświadczenia o treści:

"OŚWIADCZENIE
(złożone w trybie art. 11 ust. 1 pkt 5 ustawy o kierujących pojazdami)
Oświadczam uprzedzona/y o odpowiedzialności karnej za zeznanie nieprawdy lub zatajenie prawdy,
że miejsce mojego zamieszkania znajduje się na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, przy czym, że:
a) przebywam na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej co najmniej 185 dni w każdym roku
kalendarzowym:
• ze względu na swoje więzi osobiste i zawodowe
• z zamiarem stałego pobytu wyłącznie ze względu na swoje więzi osobiste
b) przebywam regularnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ze względu na swoje więzi osobiste,
a jednocześnie, że ze względu na swoje więzi zawodowe kolejno przebywa w co najmniej dwóch
państwach członkowskich Unii Europejskiej
c) przebywam nieregularnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ze względu na swoje więzi osobiste,
ponieważ przebywa w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej w celu wypełnienia zadania
o określonym czasie trwania
d) przebywa na terytorium innego państwa ze względu na podjęte w tym państwie studia lub naukę
w szkole.
Zostałam/em pouczony, iż za złożenie niezgodnego z prawdą oświadczenia lub zatajenie w nim
prawdy – na podstawie art. 233 § 1 kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy
do lat 8"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Questdjpl

Post #7 Ocena: 0

2017-01-19 16:54:18 (7 lat temu)

Questdjpl

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-01-19 16:44:54, krakn napisał(a):
można uzyskać w Polsce dokument poświadczsjacy posiadane uprawnienia, potem przetłumaczyć i tu dostarczyć. Problem w tym że zgodnie z polskimi przepisami o takie zaświadczenie trzeba się ubiegać osobiście. No chyba że masz tam znajomości. Generalnie szybciej wyjedzie lecieć do polski złożyć aplikacje i wybłagać szybką realizację.

Gdybyś miał wymienione to 25 funtow i na 3 dzień leży nowy plastyk na wycieraczce


Ale ponoć od 2014 roku DVLA już nie akceptuje w/w zaświadczeń, nawet przetłumaczonych i tutaj pies pogrzebany. PL odmawia wydania lub zmusza do poświadczenia nie prawdy pod groźbą odpowiedzialności karnej....

Z kolei dyrektywa wydana przez Unię Europejską, nakazuje wydanie wtórnika w Państwe w którym zamieszkuje:

"Wydanie wtórnika prawa jazdy
Wtórnik prawa jazdy mogą Ci wydać wyłącznie władze kraju, w którym masz miejsce zamieszkania.

Wymienią one Twoje dotychczasowe prawo jazdy na miejscowe prawo jazdy lub wydadzą jego wtórnik.

Od tego czasu będą Cię obowiązywać przepisy tego kraju (np. dotyczące okresów ważności, badań medycznych)."
http://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/driving-licence/driving-licence-loss-theft-replacement/index_pl.htm

[ Ostatnio edytowany przez: Questdjpl 19-01-2017 16:55 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #8 Ocena: 0

2017-01-20 02:05:23 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

A tego nie wiedziałem. Pisałem z doświadczenia człowieka który z pewnych przyczyn nie mógł jechać do Polski, wiec mu mama załatwiła papiery i przesłała do UK :))) Ale było to dość dawno
Zalety mieszkania w małej gminie :))

Taaaa dyrektywa unijna i Anglia. Możliwe że nie akceptują bo wymiana informacji jest kulawa, przez co dochodziło do masowych oszustw. Np malta wydawała dowolne prawa jazdy na podstawie zwykłego oświadczenia.
Tym sposobem tysiace jak nie miliony ludzi ma fałszywe prawa jazdy, bo powstały nawet "firmy" które specjalizowały się w takich zgłoszeniach.
A to ze z czasem ludzie wpadali (mój klient, gościu po 50 tce sobie taki kupił) to już inna sprawa. reklamacji nie przyjmowali, a mój klient nie dość że starszy, to mu groziło więzienie. Policja zrobiła mu taki remamment w domu że podobno szafy odsuwali i niektóre rozbierali, w poszukiwaniu czy nie ma więcej fałszywych dokumentów.


Tak czy inaczej, no cóż. podobno 7 dni i w PL ci wyrobią jak się postarasz.
I jak wrócisz to nie czekaj tylko wymień na UK, żaden zysk z posiadania PL prawka jak tu się mieszka, bo 50 funtów to nie fura kasy, a o ile mniej kłopotów.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Questdjpl

Post #9 Ocena: 0

2017-01-20 07:21:30 (7 lat temu)

Questdjpl

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-01-20 02:05:23, krakn napisał(a):
Tak czy inaczej, no cóż. podobno 7 dni i w PL ci wyrobią jak się postarasz.
I jak wrócisz to nie czekaj tylko wymień na UK, żaden zysk z posiadania PL prawka jak tu się mieszka, bo 50 funtów to nie fura kasy, a o ile mniej kłopotów.


No tak jak pisałem, w Polsce wtornika nie wystawia bo brak meldunku i przebywania pod jakims adresem min. 185 dni w roku, no chyba ze poswiadcze nieprawde ale to juz wtedy grozi do 8 lat - gdyby ktos z weryfikowal... wiec spore ryzyko... Tutaj ponoc, od 2014 niekaceptuja juz tych zaswiadczen, chociaz gdzie na forum wyczytalem, ze komus w zeslzym roku udalo sie na zaswiadczenie... Patowa sytuacja....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

krakn

Post #10 Ocena: 0

2017-01-20 08:21:36 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

To jeden z wielu niby absurdów. Ale wątpię by ktoś w Polsce cokolwiek sprawdzał gdzie mieszkasz. Chodzi o dokument potwierdzający twoją licencje, a nie kredyt. Wiec zamiast kombinować użyj najpdostrzego rozwiązania.

A tak poza tym, skoro tu mieszkasz to dlaczego nie wymieniles prawa jazdy? Czym się kierowałeś?
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,