MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prokuratura unieważniła paszport

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

stanislawski

Post #1 Ocena: 0

2017-01-14 22:32:46 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Tu nie chodzi o sprawę, ani o "podłoże". Człowiekowi chodzi o dokument.
Pomyśl raczej o zaskarżeniu decyzji prokuratora. Nie wiem, czy to dopuszczalne, aby unieważniać paszport kogoś, kto jest zagranicą. Trzeba by to sprawdzić. To coś, jakby zabrać komuś obywatelstwo - bez żadnego procesu zresztą...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2017-01-14 23:58:46 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2017-01-14 20:32:20, WALLACEOLDBURY napisał(a):
Cytat:

2017-01-14 20:32:20, WALLACEOLDBURY napisał(a):
Cytat:

2017-01-14 20:24:49, CuriousCat napisał(a):
Na pewno mozesz wrocic do Polski, na powrot do stalego miejsca zamieszkania wydaje sie paszport tymczasowy. Powrotami do Polski zajmuja sie tez organizacje dla bezdomnych i nie wierze ze kazdy ma wszystkie dokumenty. Ale jesli nie chcesz jechac do PL, obawiam sie ze nie ma takiego przepisu ktory by Ci pomogl. W UK wydaja travel documents dla osob ktorym kraj ojczysty z nieuzasadnionych powodow odmowil wydania paszportu ale spawa karna raczej Ci nie pomoze. Wielka Brytania tez odmawia wydawania paszportow niektorym obywatelom.


Prokurator odradził mi podróż do kraju, bo zostanę zatrzymany na lotnisku.
Nie spieszy się również z wnioskiem o przesłuchanie mnie.
Pytam, bo wszystko wydaje się być nielogiczne. Chcę się oczyścić z zarzutów. Złożyć zeznania.
To jakaś zwłoka taktyczna?
Ile czasu można przygotowywać wniosek?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>WALLACEOLDBURY</i> 14-01-2017 20:43 ]





Troche chyba dziwny ten opis.
Prokurator jest od stawiania zarzutow, a nie od doradzania osobie, przeciwko ktorej dziala, jak ma postepowac.
To jest raczej domena obroncy.

Autor powinien poszukac przepisow mowiacych kiedy jego czyn ulegnie przedawnieniu. Moze prokurator to mial na mysli.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2017-01-15 08:32:30 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #4 Ocena: 0

2017-01-15 12:57:05 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Cytat:

2017-01-14 14:40:03, WALLACEOLDBURY napisał(a):
(...) Pytanie: czy jest jakaś podstawa prawna gwarantująca mi prawo do posiadania jakiegokolwiek dokumentu przebywając za granicą?


Dz.U. 2010 nr 167 poz. 1131
Ustawa z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych

Art. 5.
1. Prawo do posiadania dowodu osobistego przysługuje każdemu obywatelowi Rzeczypospolitej Polskiej.

Cytat:

WALLACEOLDBURY napisał(a):
(...) Nie spieszy się również z wnioskiem o przesłuchanie mnie.
Pytam, bo wszystko wydaje się być nielogiczne. Chcę się oczyścić z zarzutów. Złożyć zeznania.
To jakaś zwłoka taktyczna? Ile czasu można przygotowywać wniosek?


Skąd w ogóle wiesz, że to prokurator unieważnił Ci paszport?
Napisałeś, że kontaktowałeś się z prokuratorem - ale jak? Telefonicznie, mailowo, listownie? Masz potwierdzenie kontaktu z prokuraturą (kopie maila, listu, potwierdzenie nadania listu)? Na pisma urzędowe, jest określony czas odpowiedzi, więc jak się kontaktowałeś a odpowiedzi nie otrzymałeś, to trzeba było się zainteresować. Może prokurator wysyła wszystko na adres w PL, ale tego nie wiesz, bo się kontaktowałeś raz czy dwa. Masz jakiś kłopot, nie wnikam w szczegóły. Wiesz, lub domyślasz się jak działają instytucje w PL. Piszesz, że chcesz się oczyścić z zarzutów itd, ale niestety przez telefon, bądź mail tego nie zrobisz i musisz prędzej czy później zaplanować wycieczkę do PL.

Poza tym to potrzebujesz dokument tożsamości honorowany w UK, czy potrzebujesz paszport? Jeżeli dokument tożsamości w UK honorowane jest prawo jazdy w wszelkich instytucjach, jak masz PL prawo jazdy zamień na UK - koszt ok 50 funtów, czas ok 10 dni. Jeżeli dalej posiadasz fizycznie paszport w swoich rękach, to ten paszport wg daty, która jest w nim wpisana - jest ważny czy nie? Jak data ważności jest ok, to nie widzę problemu by się nim posługiwać. Sam zapomniałem, że mój stracił ważność, a jakoś sobie nie przypominam, jak byłem czy to w pośredniaku, czy banku itp, by ktoś sprawdzał przy mnie datę ważności. Ktoś raz się czepiał się o okulary ;)
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-01-15 21:02:20 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28853

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wlasnie mialam to napisac, zeby w UK korzystac z prawa jazdy i jak paszport jest wazny, to uzyc go do wymiany na angielskie, jesli jeszcze sie go nie ma.

Prawo jazdy w zupelnosci wystarczy do codziennego zycia.

Poza tym w wiekszosci miejsc nie ma mozliwosci sprawdzzenia czy paszport jest uniewazniony. Sluzby graniczne i byc moze policja, moglyby to sprawdzic, ale wszedzie indziej patrza tylko na zdjecie i dane.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,