MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem z założeniem konta w banku

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 2 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2016-10-08 18:10:24 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Meldunek w UK?
List z data spotkania o NINo wysylaja na adres, jaki podajesz w rozmowie i nie wprowadzaj ludzi w blad.
Temat konta bez adresu - j.w. i w wielu podobnych tematach wspominano.
PS. College, to szkola srednia ;).

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 08-10-2016 18:18 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2016-10-08 18:28:16 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2016-10-08 18:30:34 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2016-10-08 18:30:49 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Mozesz pisac jasniej, np. jak sie zameldowac w UK?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2016-10-08 18:40:21 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2016-10-08 18:47:36 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

O czym w ogole piszesz, jaka bezdomnosc?
ktos mieszka u rodziny/partnerki, jedynie musi miec od tych osob odreczne potwierdzenie zamieszkania dla potrzeb banku badz wybrac sie do Lloyds z wydrukiem zasad z i ch strony netowej.
Skad ten dramat: bez kasy, lokum i pracy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #7 Ocena: 0

2016-10-08 21:36:55 (8 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Pseudo potwierdzenie adresu to wszelakie karty na punkty typu Tesco itd, zamówione karty startowe z sieci komórkowych o2, vodafone itd. Każdy w.w list jest adresowany imiennie, na wskazany podczas zamówienia adres. Tylko od osoby, z którą rozmawiamy zależy czy to uzna czy nie.
Jak ma się paszport jest łatwiej jak z ID. Jak rejestrowałem się w agencjach pracy patent z listem od operatora gdzie była tylko karta sim przechodził ale nie we wszystkich. Potem okazało się, że w agencjach w których legitymowałem się dowodem wymagali potwierdzenia. Gdy używałem paszportu nie było pytań o potwierdzenie adresu. Jak gdzieś popracujesz, najlepiej przez agencję nawet parę dni, to dostaniesz payslipa lub payrolla, na którym jest adres, który podałeś/łaś. By podjąć pracę niektóre agencje nie wymagają NIN.
Nie chce mi się wierzyć, że takie kłody rzucają w każdym banku pod nogi.
Jak ktoś jest zdesperowany i ma prawo jazdy, to niech odżałuje ~50 funtów zrobi zdjęcie w automacie idzie na pocztę i wymieni prawko z kraju UE na prawo jazdy UK. Wysyła się prawo jazdy i dowód lub paszport. Czas oczekiwania zależnie od lokalizacji do 3 tygodni. Moje wymienili w 10 dni wraz z odesłaniem dowodu, niektórzy mówią, że szybciej ale ja załatwiałem sprawę w sobotę. Na plastiku z DVLA mamy adres, który podaliśmy w formularzu no i co ważne musimy mieć dostęp do skrzynki na listy ;) by odebrać nasze kwity

Aaa no i czasami warto się uśmiechnąć, bo z kwaśną miną nie będzie łatwiej :)

P.S. Dalsze drążenie tematu to lanie wody.
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Guzior3

Post #8 Ocena: 0

2016-10-10 00:14:16 (8 lat temu)

Guzior3

Posty: 130

Mężczyzna

Z nami od: 07-05-2015

Skąd: Rugby

Ja wypełniłem wniosek online na stronie Lloyds zanim przyjechałem do UK, adres podałem szwagierki i tam przyszedł list aby udać się z paszportem lub ID do najblizszej placówki, po kilku dniach dostałem kartę i pin. Fakt że konto było podstawowe, bez debetów i gotówkę mogłem wypłacać tylko w bankomatach Lloyds ale wystarczające na początek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kruuuu

Post #9 Ocena: 0

2016-10-10 00:48:16 (8 lat temu)

kruuuu

Posty: 379

Mężczyzna

Z nami od: 11-10-2015

Skąd: Newcastle

Jedna prosta zasada, otwierasz konto online, wysylaja ci poczta list z informacjami jakie dokumenty masz zabrac do uruchomienia konta. Zabierasz ten list jako potwierdzenie adresu. Realia sa jednak takie ze najczesciej sam paszport zalatwia sprawe. Kolezanka wyzej madrowala sie poczym powiedziala ze wszystko jej jakas agencja zalatwila. Jakos mi i pewnie setkom tysiecy Polakom sie udalo bezproblemow a jak widac sa tacy co dalej beda wmawiac ze sie nie da. Moze zmien podejscie, jak idziesz do banku i pytasz czy mozna otworzyc konto nie majac adresu w UK, to tak to wyglada.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Raddan

Post #10 Ocena: 0

2016-10-11 17:42:50 (8 lat temu)

Raddan

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 11-10-2016

Skąd: Birmingham

W UK nie ma zadnych meldunkow. Podajesz po prostu adres pod ktorym przebywasz. Ja przyjecgalam i w LLOYDSie nikt nie chcial ode mnie potwierdzenia adresu, zalozylam konto 2 dnia po przyjezdzie bez najmniejszego problemu. Spotkanie na NI umowilam telefonicznie, podajac adres mieszkania w ktorym bylismy z mezem i tez nie bylo najmniejszych problemow. Nikt nie chcial od nas zadnych meldunkow. Tutaj nie ma czegos takiego jak meldunek!*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,