MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem z założeniem konta w banku

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Postów: 64

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Janek89

Post #1 Ocena: 0

2016-10-06 08:16:00 (8 lat temu)

Janek89

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 06-10-2016

Skąd: Londyn

W Londynie jestem od paru dni, wczoraj byłem w banku lloyds aby założyć konto ale chcieli ode mnie potwierdzenie zamieszkania. Nie dostałem jeszcze żadnego rachunku za media także nie mam jak im pokazać, mieszkam u kuzyna także nie mam umowy poza tym bank życzy sobie jakąś specjalną umowe na wynajem. Umowy o prace nie mam ,nie potrzebuje. Jestem freelancerem(programista), przyjechałem do UK żeby zrobić kilka projektów(zajmie mi to jakis rok, może troszkę dłużej) ale bez konta w banku nikt mi nie będzie chciał płacić. Czy wiecie może gdzie moge podjechać żeby założyli mi konto od ręki? Nie musi być Londyn. Chyba że konto na dowód to już przeszłość

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2016-10-06 09:14:18 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Musisz mieć potwierdzenie adresu. Niech kuzn doda Cię do council tax - podatku gminnego. To nic nie kosztuje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wojta1

Post #3 Ocena: 0

2016-10-06 20:46:14 (8 lat temu)

wojta1

Posty: 202

Mężczyzna

Z nami od: 01-02-2009

wejdz na strone lloydsa i zloz aplikacje o konto standard najprawdopodobniej dostaniesz odmowe ale zaproponują ci konto basic ono ma tam pewne ograniczenia ale na start jest dobre.jak sie zgodzisz na to konto to musisz tylko sie udac do banku z dowodem osobistym albo paszportem do skserowania i po tym za ok tydzien dostaniesz pocztą karte pin i dokumenty .nie musisz miec potwierdzenia adresu. przerabialem to juz w tym roku dwa razy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wojta1

Post #4 Ocena: 0

2016-10-06 20:48:29 (8 lat temu)

wojta1

Posty: 202

Mężczyzna

Z nami od: 01-02-2009

nie konto standard tylko classic

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #5 Ocena: 0

2016-10-08 14:56:29 (8 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Kiedyś jak tu przyjechałem pierwszy raz, nie znając języka, chodziłem kilka razy. Nie miałem nic, nie miałem potwierdzenia adresu, ani internetu. Miałem pracę. Kombinowałem jak koń pod górę. Byłem w paru oddziałach różnych banków - nikt nie chciał mi otworzyć konta - pewnie przez mój angielski. Wpadłem na genialny pomysł by poprosić pracodawcę o referencje - takie że u niego pracuję. Pracę miałem zapewnioną przez czas wakacji. Chodziłem ponownie od banku do banku tym razem z "referencjami" i w końcu w oddziale LloydsTsb (wtedy jeszcze razem) zlitowali się i otworzyli mi konto. Nie wiem na co liczy osoba, która zakłada temat, który minimum raz w miesiącu ktoś podbija, lub zakłada taki sam, bo temat nie wnosi nic nowego a porady w każdym temacie są takie same. W Londynie nie ma jednego Lloydsa, jest kilka oddziałów gdzie pracuje iluś tam pracowników, można pokusić się i zapytać, który z pracowników mówi po polsku i liczyć na jego pomoc. Poza tym w banku każdy pracownik jest tylko człowiekiem i każdy z nich ma swój dobry i zły dzień, ktoś z nich może mieć wyjeXXne, a może mieć trochę altruisty w sobie i nie czepiać się bzdurnych procedur typu potwierdzenie adresu i otworzyć Ci konto tego samego dnia, a jak nie to umówić Cię na spotkanie z konsultantem (około tygodnia). Tak rozumiem, jak każdy z nas nie masz czasu biegać i szukać pracownika, który Ci otworzy konto ot tak, ale nikt na forum nie otwiera kont. Oczywiście pozostaje też możliwość aplikacji online, ale jeżeli nie robiłeś tego wcześniej, zajmie Ci ona tyle samo czasu, co próba znalezienia pracownika, który pomoże Ci w otwarciu konta. W tym roku też pomagałem w zakładaniu konta, było zbywanie by zrobić formę online, ale za każdym razem udało się umówić na spotkanie z konsultantem. Już nie pamiętam gdzie pisałem, ale jak Ci mówią, żebyś założył online, to mów, że nie masz internetu, albo że dzielisz internet i z powodów bezpieczeństwa nie chcesz podawać swoich danych na cudzym komputerze, zresztą w oddziale też można powiedzieć, że próba online się nie powiodła bądź jest dla mnie zbyt skomplikowana. Jak Ci powiedzą, że nie masz potwierdzenia adresu, spróbuj zamówić starter z kartą sim dowolnego operatora za darmo jeden pracownik to przyjmie inny nie. Proponuję umówić się na wyrobienie NIN, to będziesz miał list z potwierdzeniem spotkania/nadania NIN i można iść z tym do banku. Nie wiem jak wynajmujesz mieszkanie/pokój czasami landlord też jest formalistą i może sporządzić umowę najmu z Tobą i masz możesz z kwitami na siebie udać się do banku lub wcześniej wspomniany kwit z concilu. Poza tym Lloyds nie jest jedynym bankiem, zawsze możesz pójść do innego ale to było w innych wątkach na forum.

[ Ostatnio edytowany przez: FireWire 08-10-2016 15:05 ]

Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2016-10-08 15:55:10 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2016-10-08 16:33:27 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
mieszkają na jej mieszkaniu wynajętym przez firmę


- potwierdzenie od firmy o miejscu zamieszkania = adres
- potwierdzenie od firmy o zatrudnieniu



Lloyd nie wymaga potwierdzenia adresu - Lloyds Bank

Wydrukowac sobie mozna ich wlasne zasady i zabracze soba na wizyte do banku.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2016-10-08 16:45:57 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2016-10-08 17:40:00 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Do NIN nie potrzeba potwierdzenia adresu. Oni chca adres, zeby list z potwierdzeniem spotkania przeslac, i pozniej numer. Na co on czeka z tym NIN? Jak dostanie list z NIN to moze ze soba wziazc do banku.

Ale... jak pisz ena stronie Lloyds, obywatele EU potrzebuja dowod potwierdzajacy tozsamosc (dowod, paszport, etc). Moze tez wymienic prawo jazdy na angielskie i bedzie mial i dokument tozsamosci i potwierdzenie adresu.

Jak dziewczyna ma juz konto w banku, to moze go dopisac do swojego. Jak nie chce do tego co ma, to niech otworzy nowe konto i jego dopisze. On tez mozepodac jej numer konta zeby wyplate dostac.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2016-10-08 17:54:53 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,