MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

jaruzel

Post #1 Ocena: 0

2015-03-05 00:19:07 (9 lat temu)

jaruzel

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 10-05-2014

Skąd: Duze

Czesc,

Chciałbym założyć ltd, mieszkam w Anglii więc problemy adresu i innych są nie istotne mam za to inny problem. Moja działalność byłaby bardzo mała - dosłownie 5-10 faktur rocznie, bardzo małe obroty rzędu jak mniemam ~5tys funtów rocznie ale jest mi to potrzebne do rozwinięcia pewnego pomysłu - kto wie może za dwa lata będzie dużo lepiej. Jednak teraz nie wiem z jakimi kosztami by to się wiązało, a chciałbym wiadomo obciąć jak to tylko możliwe. Czy są zatem jakieś możliwości rozliczania tego samemu, czy są jakieś tanie portale do fakturowania i trzymania tego w całości w tanich pieniądzach?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: 0

2015-03-05 06:51:40 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Po co ci Ltd do tak małej działalności?


Faktury kupisz w sklepie lub wykorzystaj szablony np open office.

Robiłem tak przez wiele lat, a od kilku lat wystawiam rachunki na telefonie, konkretnie programem Invoice2Go, ale obecnie już jest płatny, poza drobnym demo, gdzie wystaiwasz chyba 1 fakturę dziennie, ale takich programów jest mnóstwo za free.


Rozliczenie raz do roku możesz zrobić sam, lub powierzyć księgowej za okolo 100 funtow, czasami nawet mniej.

Na prawdę nie widzę powodu byś pchnął się w koło myje Ltd dla tak małych obrotów.

Najpierw rozkrec interes a potem sobie zrobisz Ltd
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

jaruzel

Post #3 Ocena: 0

2015-03-05 18:16:56 (9 lat temu)

jaruzel

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 10-05-2014

Skąd: Duze

Na samym wstępie chciałbym serdecznie podziękować za odpowiedź. Nie mogę dokładnie powiedzieć, co jest tego powodem jednak wolałbym aby było to Ltd gdyż ma osobowość prawną, a w branży w której chciałbym się tym zając to duży plus.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2015-03-05 19:18:45 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

5 tysięcy obrotu ?
Przecież to grosze dochodu wyjdą, no ale jak chcesz.

Nie wiedząc co chcesz, to tylko

księgowy to znany koszt,

zazwyczaj życzą sobie 50 funtów miesięcznie + wyjedzie około 200 za rozliczenie spółki i dochodu na koniec roku.

+ do tego koszty wynikłe z normalnego funkcjonowania firmy.
To z tych 5 tysięcy za wiele nie zostanie.

Hm, może ja stara szkłoa jestem, ale jakoś mam priorytet na oszczędzanie na kosztach zbędnych, jeżeli można zrobić coś tańszym kosztem.
A oszczędzone pieniądze przeznaczyć na rozwój jakości usługi, nie wiem co tam ci potrzeba, np maszyny, komputery, narzędzia, szkolenia.
Cokolwiek co sprawi że usługa czy produkt będzie lepszy, a jednocześnie pozyskanie będzie mniej kosztowne, np czasowo, czy materiałowo.

Kiedyś był tu gościu co się uparł że koniecznie potrzebuje jakiś faktury...
których tu w UK, praktycznie nikt nie używa poza dostawcami energii itp.

Strata czasu.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,