MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak wysłać grubszą kwotę funtów do PL ?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 8 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

Str 8 z 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

astalavista

Post #1 Ocena: 0

2017-02-10 17:19:51 (7 lat temu)

astalavista

Posty: 376

Mężczyzna

Z nami od: 25-08-2010

Skąd: Wieś

Nie ma lipy żeby były jakies inne opłaty w banku i online. Przelew International z Halifaxa to 9.50 GBP. Ale zwróć uwagę na opcje przy wybieraniu przelewu aby zaznaczyć aby dzoszło w GBP. Inaczej wtopisz sporo, i bedzie lipa...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kamcik97

Post #2 Ocena: 0

2017-10-08 22:54:41 (7 lat temu)

kamcik97

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 08-10-2017

Skąd: Londyn

spam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niedramatyzuj

Post #3 Ocena: 0

2018-12-06 16:38:43 (5 lat temu)

niedramatyzuj

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 06-12-2018

Skąd: Londyn

Odswierzam temat.

Chce wysłać większa kwotę do Polsik, powiedzmy +100k (zakup domu itp, mogę przesyłać w ratach. Chodzi mi aby prowizja była jak najmniejsza i nie stracić na przewalutowaniu.

W UK mam konta w HSBC i Halifax.
W Polsce mam konto złotówkowe i walutowe (funty, euro, dolary) w PKO BP.

Jaka opcja dla mniej jest najbardziej korzystna?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2018-12-06 16:52:44 (5 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

zobacz revoult
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Emeryt56

Post #5 Ocena: 0

2018-12-08 14:05:42 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-12-06 16:38:43, niedramatyzuj napisał(a):
Odswierzam temat.

Chce wysłać większa kwotę do Polsik, powiedzmy +100k (zakup domu itp, mogę przesyłać w ratach. Chodzi mi aby prowizja była jak najmniejsza i nie stracić na przewalutowaniu.

W UK mam konta w HSBC i Halifax.
W Polsce mam konto złotówkowe i walutowe (funty, euro, dolary) w PKO BP.

Jaka opcja dla mniej jest najbardziej korzystna?


Jak chcesz to przelać w funtach to niema przewalutowania ale jak już kasa będzie w PKO BP i będziesz kiedyś potrzebował to wymienić (wypłacić) w zł to Ci wymienią po niekorzystnym kursie.

Na dzień dzisiejszy (weekend) to jak byś wymienił 100tys GBP w kantorze PKO BP oraz w kantorze Alior to w kantorze Alior dostał byś o 7640 zł więcej niż w kantorze PKO BP.

W zasadzie to już mając środki w funtach w PKO BP to je możesz przelać do innego banku (kantoru) w Polsce gdzie mają lepszy kurs wymiany lub negocjować kurs wymiany.

Należy pamiętać że w weekend nie robimy żadnej wymiany bo przewalutowanie jest drożej.

Ps. Podstawa to samemu wszystko sprawdzić.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niedramatyzuj

Post #6 Ocena: 0

2018-12-08 16:53:52 (5 lat temu)

niedramatyzuj

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 06-12-2018

Skąd: Londyn

To to ja wiem ze PKO BP nie ma najlepszej oferty przewalutowania waluty, państwowy moloch z duza liczba klientów. Pewnie opłaca im się taka strategia bo sporo ludzi się nie zainteresuje i przewalutuje a potem się zdziwi, a sporo ma to gdzieś bo kwota jest mala.

Mi jednak chodzi oto, aby funty z angielskiego konta znalazły się na polskim walutowym w funtach i aby tych funtów nie ubyło "gdzieś" po drodze.

Jaka opcja jest najlepsza?
Po prostu przelać to?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #7 Ocena: 0

2018-12-08 19:03:40 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Twoim problemem powinno być nie jak uniknąć opłat za przelew ale jak przelać aby w Polsce nikt się nie przyczepił do pochodzenia pieniędzy. Jeśli środki pochodzą z legalnej pracy to najlepszym rozwiązaniem będzie przelanie z konta w UK na konto w Polsce poprzez bank. Owszem zapłacisz wtedy więcej prowizji ale wszysto będzie na papierze. Możesz także użyć wielu (szemranch) pośredników ale może się okazać że US w Polsce chce abyś zapłcił podatek (drugi raz dla Ciebie!) albo udowodnil że pieniądze nie pochodzą z przestępstwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #8 Ocena: 0

2018-12-08 20:00:59 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Przy zleceniu przelewu z banku w UK należy sobie przypilnować aby to było zrobione przez SWIFT i walutą odbioru GBP (funt).
Nie używać do tego przelewu Europejskiego (SEPA).

I modlić się aby nie było pośrednika pomiędzy bankami co sobie zachce coś zajumać na poczet jego serwisu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Bremen

Post #9 Ocena: 0

2018-12-09 19:52:25 (5 lat temu)

Bremen

Posty: 102

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2004

Skąd: BERKSHIRE

W twoim wypadku Halifax 9.50 funta na konto w funtach w kraju . Czas przelewu jak przelewalem pierwszy raz to bylo 3 dni . Nastepne na drugi dzien . Zadnych innych oplat.
bremen

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

mlody_alkusek

Post #10 Ocena: 0

2019-08-21 10:34:32 (5 lat temu)

mlody_alkusek

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 02-07-2019

Skąd: Cheltenham

Cytat:

2016-09-16 00:17:40, ojczyk napisał(a):
@Bezler - jeśli jeszcze tu zagladasz, uprzejmie prosze o odpowiedz. Lub inną osobe, ktora korzystala z uslug Lloyds w opcji wysylki funtow na konto walutowe w polskim banku.

Jestem w takiej samej sytuacji, o jakiej pisales. Mialem juz robic przelew (jego koszt to chyba 9,5funta - dlaczego pisales, ze 20?), ale doczytalem sie w pomocy na stronie Lloyds, ze przewalutowuja wlasnie na Euro w przypadki international transfers.

- Wykonales w ten sposob przelew z Lloyds? Jak to jest ostatecznie?
- po zdefiniowaniu odbiorcy i wprowadzeniu banku podstawia sie automatycznie waluta przelewu - polski zloty. Oczywiscie jesli chcemy przelac funty na konto walutowe w polskim banku, nalezy zmienic walute na funty, ale wtedy wyskakuje inf. ze nalezy sie liczyc z dodatkowymi oplatami (ktorej to informacji notabene nie ma przy walucie PLN!).

Jak to jest ostatecznie z tym Lloyd's w opcji na konto walutowe w GBP? ile kosztuje przelew i czy mamy do czynienia z podwojnym przewalutowaniem, tj. GBP (lloyds) - EUR - GBP (Aliorbank) ?

[ Ostatnio edytowany przez: <i>ojczyk</i> 16-09-2016 00:22 ]




Jakbym siebie czytal. Pozdrawiam

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/47/63365/Przelew-funtow-z-Lloyds-Bank-na-polskie-konto-walutowe,10

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 8 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,