MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Unplanned overdraft lloyds

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 35

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Luna_uk

Post #1 Ocena: 0

2013-11-02 16:23:30 (10 lat temu)

Luna_uk

Posty: 370

Kobieta

Z nami od: 09-09-2013

Skąd: Polska

Przepraszam, ze w tym dziale, probowalam w finansach, ale wyskoczylo, ze nie moge tam pisac.

Na poczatku sierpnia mialam niefajna sytuacje w pociagu (zepsuta maszyna biletowa, brak biletu, kara 20f) nie mialam srodkow na koncie ale uparty pan chcial karte zeby samemu sprawdzic, platnosc mu odrzucilo wiec wystawil kare na papierku.
Pierwsze zdziwienie po tygodniu - list z lloydsa ze jestem na debecie, poszlam do banku okazalo sie ze sciagneli mi za ta kare jednak, pieniadze wplacilam i sadzilam, ze sprawa zamnieta.
Dzis wchodze na konto a tam -46f za unplanned overdraft - ze co?! Wyczylatam w necie, ze lloyds pobiera prowizje za debet powyzej 10f, ale dlaczego dopiero teraz jak debet mialam w sierpniu ?! Podobno jeśli taka sytuacja miała miejsce raz to mozna starac sie o zwrot tych opłat, czy ktos probował? Pobranie tej prowizji przez lloydsa w tym momencie jest cwanym zagraniem, poniewaz akurat wczoraj miałam na koncie 4f więc sciagniecie przez nich tej prowizji spowodowało kolejny debet za który pobiorą kolejną opłatę, tak ?! Masakra jakaś. Gdyby zrobili to pare dni prędzej, bądź w poniedziałek to nie byłoby problemu, bo miałam środki na koncie. Czy jest sens sie w jakis sposob odwolowac pytac czy zaplacic grzecznie i miec w nosie? Jestem na macierzynskim i 46f to dla mnie kupa kasy ;/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #2 Ocena: 0

2013-11-02 16:37:37 (10 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Przejdz sie do banku - wyjasnij swoja sytuacje i popros o umorzenie kary - powinni sie zgodzic jesli to pierwszy raz. Kara dopiero teraz bo oni jakos z miesiecznym opoznieniem dajja na kolejny statetment - jestem pewna ze dostalas wczesniej list z banku - wyciag z kwota jaka bedzie Twoje konto obciazone w kolejnym miesiacu 9 co miesiac masz taki list nawet jesli statetmenty sa online ) i powinnas dostac list tez ze weszlas na nieplanowany overdraft.
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

tomaszzet

Post #3 Ocena: 0

2013-11-02 16:42:49 (10 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2013-11-02 16:23:30, Luna_uk napisał(a):
... platnosc mu odrzucilo wiec wystawil kare na papierku.
...


Taka sytuacja jest potwierdzona odpowiednim wydrukiem.
Jest to dowód w sporach. Trudno będzie im udowodnić jak było.

Dzwoniąc do banku nabijasz dodatkowe koszty za rozmowy. Numery premium - oni nawet nie informują, że ponosisz koszty rozmów, a mają prawny obowiązek powiadomić o tym każdego rozmówcę.

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andreek

Post #4 Ocena: 0

2013-11-02 17:16:20 (10 lat temu)

andreek

Posty: 776

Mężczyzna

Z nami od: 27-06-2008

Skąd: S.Yorkshire

Cytat:

2013-11-02 16:42:49, tomaszzet napisał(a):
Cytat:

2013-11-02 16:23:30, Luna_uk napisał(a):
... platnosc mu odrzucilo wiec wystawil kare na papierku.
...


Taka sytuacja jest potwierdzona odpowiednim wydrukiem.
Jest to dowód w sporach. Trudno będzie im udowodnić jak było.

Dzwoniąc do banku nabijasz dodatkowe koszty za rozmowy. Numery premium - oni nawet nie informują, że ponosisz koszty rozmów, a mają prawny obowiązek powiadomić o tym każdego rozmówcę.




Nie dzwońcie wiec na numery 8xx xxx xxx, tylko na ich ,,landlines'' odpowiedniki. http://www.saynoto0870.com/numbersearch.php

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Luna_uk

Post #5 Ocena: 0

2013-11-02 17:42:05 (10 lat temu)

Luna_uk

Posty: 370

Kobieta

Z nami od: 09-09-2013

Skąd: Polska

Tomaszzet, kontroler nie dał mi potwierdzenia, że odrzuciło płatność, a ja byłam wściekła na całą sytuację i nawet nie pomyślałam. Później stwierdziłam, że mogłam mu dać polską kartę lub powiedzieć, że nie mam karty przy sobie. Nie sądziłam po prostu, że nie mając środków na koncie jakkolwiek płatność przejdzie i wejdę na debet. Mam tylko papierek z wypisaną karą ...

Dostałam tylko list od Lloydsa w sierpniu że mam overdraft i była tam podana informacja o prowizji, ale spłaciłam to więc sądziłam, że jednak tego nie pobiorą.
Zdaję sobie sprawę, że cała sytuacja to tylko moja wina i pewnie te 46f muszę zapłacić zgodnie z regulaminem, ale boje się, że za jakiś czas znowu przyjdzie mi prowizja za ten debet, który teraz mam. Gdybym zobaczyła to wczoraj to zaraz facet przelałby mi kasę (jesli do 15:30 nastepnego dnia zlikwidujesz debet to nie ma opłat), ale zobaczyłam dzisiaj więc do poniedziałku narośnie znów kolejna prowizja ;/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #6 Ocena: 0

2013-11-02 17:59:23 (10 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Moze rozmowa z nimi pomoze. Na pewno nie zaszkodzi.
Jak bylismy na urlopie to troche przesadzilem z karta.
2 x mi pobrali i sie dziwili o co ja sie burze.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #7 Ocena: 0

2013-11-02 18:00:28 (10 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Moze rozmowa z nimi pomoze. Na pewno nie zaszkodzi.
Jak bylismy na urlopie to troche przesadzilem z karta.
2 x mi pobrali i sie dziwili o co ja sie burze.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2013-11-03 10:29:33 (10 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Popros o planned overdraft na 100-200 funtow, to chociaz nie bedziesz placic za to kar, jak jeszcze cos Ci nalicza.

6 funtow za overdraft usage
i 5 funtow za kazdy dzien jak jestes na minusie miedzy 10 a 25 funtow, do maks 8 dni. Czyli razem wychodzi 46 funtow. Nie sprawdzalas konta dluzej niz 8 dni?

http://www.lloydsbank.com/current-accounts/personal-overdrafts/charges.asp

Jak teraz pobrali te oplate 46 funtow i spadlas ponizej zera, to znowu nalicza Ci 6 funtow za overdraft usage i po 10 funtow za kazdy dzien na minusie. Wplac jak najszybciej kilkadziesiat funtow, zeby pokryc dziure i zeby zostalo na kolejne kary, ktore juz pewnie urosly do kilkudziesieciu funtow.

Mam nadzieje, ze nie zaplacilas oddzielnie tej kary za brak biletu. Mozesz tez napisac skarge na kontrolera, jesli masz na papierku z kara jego dane, ze pobral oplate z karty, nie dal Ci potwierdzenia transakcji i dodatkowo wypisal jeszcze mandat do zaplaty. Oczywiscie kasy za debet na koncie raczej Ci nie oddadza, ale mozesz sie chociaz poskrazyc na jego postepowanie.

W banku mozesz grzecznie poprosic, zeby anulowali Ci te kare, bo kontroler poinformowal Cie, ze transakcja zostala odrzucona, ale nie dal kwitka, wypisal kare do zaplaty w pozniejszym terminie i nie wiedzialas, ze transakcja przeszla. A teraz jestes w trudnej sytuacji finansowej i te kary ciagna Cie na dno. Dodaj, ze w przeszlosci nigdy nie wchodzilas na debet (jesli tak bylo) i prosic o anulowanie tych oplat.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Luna_uk

Post #9 Ocena: 0

2013-11-04 11:35:39 (10 lat temu)

Luna_uk

Posty: 370

Kobieta

Z nami od: 09-09-2013

Skąd: Polska

Richmond, dziękuję za wskazówki. Nie wchodziłam na konto, bo wiedziałam, ze jest puste... Wczoraj znalazłam list z banku i faktycznie przyszedł 4 pazdziernika ze będą 1 listopada ściągać ta opłatę. Mój błąd ze nawet nie przeczytałam, tylko rzuciłam w kat z listami. Dzisiaj sciagneli ten debet wiec przyjdzie mi zapłacić za 3 dni. Prędzej nie miałam takich problemów, bo pracowałam i miałam regularne wpływy na konto. Jak wróciłam z Polski to zaczęły sie problemy przez ta kare a ja bez wpływów bo czekałam na macierzyński i miesiąc miałam tamten debet :/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2013-11-04 11:38:49 (10 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Tak na przyszlosc, oprocz otwierania listow z banku, radze od razu isc do konduktora w pociagu i poprosic go o sprzedaz biletu i wyjasnic, ze maszyna na stacji nie dziala. Wtedy nie dostalabys tej kary w ogole.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,