MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wspólne konto bankowe i blokada .

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2013-09-20 11:02:50 (11 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Moznaby podciagnac troche pod fraud to uzywanie karty, tyle ze wtedy powstaje pytanie dlaczego tego nie zglosilas wczesniej. Fakt, ze nie wiedzialas moze pomoc.

Ja bym to zglosila na policje jako fraud. Kradziez pinu do Twojej karty i jej uzywanie. Moze w ten sposob wywiniesz sie ze splaty jakos.

Jesli nie ma takiej mozliwosci to proponuje zadzwonic/isc do banku, zmienic wszystkie dane czyli haslo do konta, ustawic dostep online do karty, ustawic wyciagi wysylane na Twoj adres, zebys miala pelna kontrole nad karta.

Mozesz napisac do banku wniosek o obnizenie zadluzenia i zablokowanie mozliwosci robienia dalszych transakcji. Moga sie zgodzic, moga sie nie zgodzic. Druga opcja to wziac inna karte na Twoje nazwisko z promocja 0% na balance transfer albo LOB - Life of Balance niskie oprocentowanie rzedy 5-6% i splacac to powoli.
Inna opcja to sprawdzic jakie jest oprocentowanie tej karty, jesli tragiczne to zamienic to na pozyczke. Wziac pozyczke i splacic karte. Pozyczke mozesz rozlozyc na taki okres, zeby bylo Cie stac na splate rat.

Musisz co miesiac splacac minimum payment. Jesli nie bedziesz tego robic, to dlug zostanie sprzedany do firmy zewnetrznej i bedziesz mial wpisana w historie kredytowa default, ktory zostanie tam na 6 lat od daty splacenia dlugu. O wiele lepiej postarac sie zamienic te karte na inna karte z promocja lub na pozyczke, zanim wpisza Ci default.

Kolejna uwaga: otworz konto w innym banku niz w tam gdzie masz karte kredytowa. Bank ma prawo pobrac sobie pieniadze na jej splate z Twojego konta i mozesz zostac nagle bez pieniedzy.

Mozesz tez przejsc sie do CAB poprosic, zeby napisali CI listy do bankow i ponegocjowali obnizenie lub zamrozenie odsetek i splate kart.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kwiat_zielony

Post #2 Ocena: 0

2013-09-20 11:05:07 (11 lat temu)

kwiat_zielony

Posty: 387

Kobieta

Z nami od: 15-01-2012

Skąd: U.k.

aż dziwię się teraz,że w takich długach jesteśmy..całkiem nie źle zarabia,dochodzą benefity ..wszystkim on rządził .
Jak trochę ochłonę i pewno dowiem się co mój mężuś teraz tym zrobi ,pójde zaś do banku .Rana miesięczna mojej karty to coś 78 f ,dla mnie to bardzo dużo biorąc pod uwagę fakt ,że tylko benefity na 2 dzieci mam ,nie pracuję jeszcze i totalnie nie wiem co robić dalej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2013-09-20 11:05:36 (11 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

2 lata temu dostalas namiary, gdzie uderzac, jak postepowac. Wtedy juz byl temat rozliczen finansowych, wiec skad zaskoczenie...
Konto jest zablokowane, wiec pozostaje tylko ustalenie z bankiem splat zaleglosci.
Spotkanie z mezem nie jest konieczne, chyba, ze historia ma sie ciagnac kolejne lata.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kwiat_zielony

Post #4 Ocena: 0

2013-09-20 11:08:12 (11 lat temu)

kwiat_zielony

Posty: 387

Kobieta

Z nami od: 15-01-2012

Skąd: U.k.

o nie jak już ten krok zrobiłam to powrotu nie ma ,mam tylko nadzieję że dogadam się z mężem już na spokojnie po ochłonięciu .

Richmond DZIĘKUJĘ :) myślę ,że porozmawiam z bankiem ale juz po niedzieli .

[ Ostatnio edytowany przez: kwiat_zielony 20-09-2013 11:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Markywee

Post #5 Ocena: 0

2013-09-20 11:11:25 (11 lat temu)

Markywee

Posty: 3883

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 29-03-2013

Skąd: ul. Wiejska 4/6/8 00-902 Warszawa

Cytat:

2013-09-20 11:05:07, kwiat_zielony napisał(a):
aż dziwię się teraz,że w takich długach jesteśmy..całkiem nie źle zarabia,dochodzą benefity ..wszystkim on rządził .
Jak trochę ochłonę i pewno dowiem się co mój mężuś teraz tym zrobi ,pójde zaś do banku .Rana miesięczna mojej karty to coś 78 f ,dla mnie to bardzo dużo biorąc pod uwagę fakt ,że tylko benefity na 2 dzieci mam ,nie pracuję jeszcze i totalnie nie wiem co robić dalej



Czasem tak bywa. Zycie ponad stan. Nie zawsze mozna to zauwazyc. Zdarza sie.

eee no tak, z 3000gbp splata tylko 78gbp miesiecznie? To chyba tylko odsetki splacasz, a nie dlug, hm?

Uderzaj do banku po statementy. Z konta glownego joint account, i karty kredytowej
Jeżeli nie odpowiadam/ignoruje posty skierowane do mnie, oznacza to po prostu, ze żal mi czasu na komentowanie bzdur.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2013-09-20 11:17:27 (11 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jednak chyba nie rozumiem. Od dwoch co najmniej, z porad forumowych wyjasniono, ze podstawa jest usamodzielnienie sie, jakakolwiek praca.
Tymczasem nadal bez pensji meza w separacji zostajesz 'na lodzie'. Do tego dochodzi kwestia splaty dlugow, bo nie zdazylas przez ten czas sprawdzac kont, o ktorych wiedzialas, bo podpisywalas dokumenty.

Ada wyraznie okreslila, ze kontakt z mezem tylko przez prawnikow, a tu temat dogadywania sie, spotkan.

Kolejna rzecz, dobre zarobki i pobieranie zasilkow, to troche sie wyklucza nawzajem.

Co do niewiedzy, co dalej, to zalezy od Ciebie, zawsze mozna utrzymac status quo i od czasu do czasu ponarzekac na forum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kwiat_zielony

Post #7 Ocena: 0

2013-09-20 11:23:00 (11 lat temu)

kwiat_zielony

Posty: 387

Kobieta

Z nami od: 15-01-2012

Skąd: U.k.

nie narzekam Kajro
prędzej czy póżniej jak minie zakaz to i tak trzeba porozmawiać no nie? nie mówie ,że już od razu .
A taka rozmowa na forum też jakaś wiedza dla innych,ktoś może był czy jest w podobnej sytuacji ..nigdy nie wiadomo :)
Pozytywy są i negatywy tez musza być :)
Grunt się nie poddać :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2013-09-20 12:04:32 (11 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie znam calej historii i nie chce mi sie szukac, ale nie wiem na jakiej podstawie sadzisz, ze bedziesz w stanie dogadac sie z mezem, skoro do tej pory nie moglas.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kwiat_zielony

Post #9 Ocena: 0

2013-09-25 22:22:50 (11 lat temu)

kwiat_zielony

Posty: 387

Kobieta

Z nami od: 15-01-2012

Skąd: U.k.

Cytat:

2013-09-20 12:04:32, Richmond napisał(a):
Nie znam calej historii i nie chce mi sie szukac, ale nie wiem na jakiej podstawie sadzisz, ze bedziesz w stanie dogadac sie z mezem, skoro do tej pory nie moglas.


Bardzo Ci dziękuję za rady jakie napisałaś mi wcześniej,bank bardzo mi pomógł również polecając jedną z Twoich możliwości podanych wyżej :-)Jestem zadowolona z warunków jakie mi proponują i ..pomalutku spłacę .
Dogadać się -nie tylko miałam na myśli sprawy bankowe ..oj wybacz ,ostatnie dni były dla mnie ciężkie .Teraz już jest lepiej :-)
Pozdrawiam
Anna

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2013-09-26 09:50:39 (11 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zawsze cos do przodu :-)
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,