MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Obywatelstwo brytyjskie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 284 z 313 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 283 | 284 | 285 ... 311 | 312 | 313 ] - Skocz do strony

Str 284 z 313

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2019-04-03 10:56:22 (5 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Pomijajac mozliwosc glosowania w wyborach parlementarnych, masz taki bonus posiadania obywatelstwa UK:

-wizyty bez wizy w krajach, gdzie Polacy potrzebuja wizy. Glownie USA i pare innych. Mozna tez zrobic Global Entry do USA, jak ktos czesto tam lata.
-mozliwosc wyrobienia nowego paszportu korespondencyjnie czy na poczcie, bez koniecznosci odwiedzania polskiego konsulatu
-swiety spokoj, nie trzeba nikomu udowadniac prawa do pracy, pobytu i nie przejmujesz sie tym co sie stanie w przyszlosci
-brytyjska opieka konsularna zagranica

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #2 Ocena: 0

2019-04-03 15:01:55 (5 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

Duzo moich znajomych niechce wyrabiac obywatelstwa. Mimo ze mieszkaja w UK po 10 lat, majá tutaj dziecko czy dom na kredyt. Nie wiem czy gdziekolwiek na swiecie obywatelstwo jest drozsze niz w UK? W STanach tez jest duzo taniej. A poza tym jaka jest liczba odmow przyznania obywatelstwa w UK, ktos ma takie statystyki? jednak szkoda byloby stracic tyle kasy:)

[ Ostatnio edytowany przez: plazaa 03-04-2019 15:02 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #3 Ocena: 0

2019-04-03 15:30:10 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Dużo ludzi nie chce wyrabiać, bo nie widzi potrzeby, tak jak nie było potrzeby wyrabiania PR, a na dzień dzisiejszy jeszcze nie do końca wiadomo czy konieczne będzie SS ;-)
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #4 Ocena: 0

2019-04-03 15:58:13 (5 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

Jezeli bedzie mozna spedzic 5 lat poza UK bez utraty SS to bylo by calkiem ok. Rozumiem ze to jeszcze musi parlament zatwierdzic ?. Dla mnie to by robilo duza roznice.. 2 lata poza UK a 5 lat...


a to kopia tekstu z artykulu:

,,każdy obywatel UE chcący pozostać w Wielkiej Brytanii po wyjściu z UE musi uzyskać nowy status. W przypadku posiadania rezydentury procedura jest bardzo prosta. Jeżeli ktoś posiada indefinite leave to remain bądź indefinite leave to enter, to nie jest konieczne występowanie o status osiedlonego, ale warto zwrócić uwagę, że wymienione dokumenty są często „wbite” do paszportu, który może stracić ważność albo zostać zagubiony, ponadto posiadając status osiedlonego będzie można prawdopodobnie opuścić Wielką Brytanię na okres do 5 lat, a w przypadku indefinite leave to remain tylko na 2 lata."

[ Ostatnio edytowany przez: plazaa 03-04-2019 16:02 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2019-04-03 16:50:57 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Paszport brytyjski jest bardzo pożądany wśród np Albańczyków :-)

Ja nie wyrobiłam i nie zamierzam. Wizy do USA i tak wkrótce zniosą, a cała reszta jest mało istotna. Ja tu mieszkam kilkanaście lat i w konsulacie nie byłam ani raz. Zresztą gdybym miała się tam wybrać raz na 10 lat to nie jest to aż tak duża niedogodność, żeby sobie sprawiać tyle zachodu z drugim obywatelstwem. Paszport wyrabiam w Polsce bo i tak tam jeżdżę, zresztą jako Polka przebywając w Polsce muszę posiadać polski dokument, czy to paszport czy dowód, bo w innym przypadku mogę mieć wcześniej czy później problemy przy wyjeździe. A z tą opieką konsularną dla osób z więcej niż jednym obywatelstwem też różnie bywa


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #6 Ocena: 0

2019-04-03 19:14:34 (5 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

No dokladnie to nie jest takie oczywiste i tak bardzo oplacalne... 1600 funtow to troche kasy jest. Duzo tego zalatwiania a korzysci wcale nie takie wielkie w porownaniu do SS. Jak parlament zakceptuje ze mozna byc 5 lat poza UK jednym ciagiem nie tracac SS to juz wogole lepiej dobrze sie zastanowic czy warto skladac o obywatelstwo. A zamiast Stanow to polecam bardziej Kolumbie dla mnie osobiscie byla duzo ciekawsza niz USA :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

plazaa

Post #7 Ocena: 0

2019-04-03 19:26:33 (5 lat temu)

plazaa

Posty: 456

Mężczyzna

Z nami od: 15-06-2016

Skąd: cambridge

A byc moze chodzilo o to zeby jak najwiecej strachu zrobic przed brexitem.... ze wyrzuca Polakow z Anglii. Duzo jest firm ktore zajmuje sie pomoca przy otrzymaniu nawet SS... na you tube jest pewien pan i za swoja pomoc chce 100 funtow. Tylko z jego pomoca mozna bylo aplikowac przed oficajalnym terminem... A sie okazalo ze aplikacja o ss (ze zrobieniem zdjec i zeskanowaniem paszportu) zajmuje max godzine. A tak niektore osoby straszyly ze bedzie 6000 osob dziennie aplikowalo i niewiadomo ile to potrwa. W weekend aplikowalo 50 000 osob. Ja na rozpatrzenie swojej aplikacji czekalem dokladnie 3 dni. Tak samo jest z obywatelstwem to jest zarobek dla wielu firm pomagajacych aplikowac:) ciekawy jestem ile kosztuje taka pomoc przy aplikowaniu o obywatelstwo jesli o SS okolo 100 funtow:)

[ Ostatnio edytowany przez: plazaa 03-04-2019 19:35 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2019-04-03 19:33:45 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

To bylby stary numer, podobnie jak z zasilkami i lokalami socjalnymi, pomoca przy zalatwianiu spraw urzedowych itp.
Szukaja klientow wsrod osob z niewielka znajomoscia jezykowa, obawiajacych sie zalatwiania formalnosci.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #9 Ocena: 0

2019-04-03 20:29:25 (5 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Ja tez się póki co wstrzymuje z obywatelstwem.
Nie widzę żadnych większych korzyści wartych takiego zachodu.
Do Stanów nie latam, paszport kraju trzeciego w UE jest mniej wazny niż chusteczki do nosa. I nie jestem tez przekonana czy chce ten dokument posiadać.
Mam PR, jeszcze stara, ale do tego SS tez mi się nie spieszy...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

4ary

Post #10 Ocena: 0

2019-04-03 21:31:23 (5 lat temu)

4ary

Posty: n/a

Konto usunięte

Dla mnie określenie proces naturalizacji zawsze jakoś kojarzyło sie z procesem kastracji więc na samą myśl o paszporcie GB mnie wstrząsa.

No i ponoć Matka jest tylko jedna.
Choć w dzisiejszej Europie LGBT chyba to powiedzenie traci sens.

Po za tym jeśli faktycznie zostanie popełniony brexit to cena paszportu GB chyba zacznie gwałtownie spadać.
To pierwszy dzien reszty mojego zycia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 284 z 313 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 283 | 284 | 285 ... 311 | 312 | 313 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,