MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Obywatelstwo brytyjskie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 278 z 313 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 277 | 278 | 279 ... 311 | 312 | 313 ] - Skocz do strony

Str 278 z 313

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2018-05-31 23:10:51 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Raczej ogolnie w odniesieniu do osob ktore mialy przyznany 'indefinite leave to remain", czyli prawo stalego pobytu, a zmiany w aplikacji o obywatelstwo wymagaly od tych osob rowniez potwierdzenia PR, co duplikowalo ILR.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #2 Ocena: 0

2018-06-01 00:14:33 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie nam przebiegu, ewaluacji pobytu tej Pani Burmistrz w Wielkiej Brytanii. Nie chciałbym tego rozwijać, jak terminu "stare kraje Unii" - w prawie europejskim nie funkcjonuje taka definicja.

Natomiast co do tych rzekomych "udogodnień dla nas". Rozumiem, że chodzi o przywilej zostania Brytyjczykiem dla wszystkich Polaków?
No tak, wnioskując po wpisach w tym wątku jest to celem... ostatecznym dla wielu. Takim kawałkiem raju na śmiertelnym padole. Każdy ma własne priorytety w życiu, niekoniecznie jest wśród nich brytyjski paszport.

Części wystarczy ten z orłem w koronie, o którą to koronę było trudno przez 45 lat komunistycznego upodlenia. Stąd - po tym spadku PRL - współczesne parcie na zmianę obywatelstwa. Taki syndrom "człowieka radzieckiego"?

Jak spojrzeć w przeszłość to polscy żołnierze, którzy zostali dyslokowani w Zjednoczonym Królestwie po rozwiązaniu 2 Korpusu Polskiego i formacji PSZ na Zachodzie takich "zapędów" nie mieli. Chociaż jak widzę odznaczenia wówczas przyznawane, to większość miała brytyjskie medale wojenne, za poszczególne kampanie. Ale co ja tam o przeszłości... . Dzisiaj ważne domy, samochody i dochody - najważniejsze, aby nie stracić doczesnych uciech po Brexicie. Gdyby tak Brytyjczycy zawzięli się na Polaków. Prawda?

A tu jest taki szkopuł. Paszport trzeba odnawiać co 10 lat... . Brytyjczycy nie takich manewrów prawnych dokonywali, aby nie mogli pozbyć się "nowych" Brytyjczyków z Europy Wschodniej. Co akurat Polacy, spoglądając na wspomnianą historię własnego kraju, pamiętać powinni.

Ale dla Pani z Danii 100 lat z brytyjskim paszportem. Nomen omen niebawem chyba :-] 40 lat mieszkania i życia pod panowaniem Elżbiety, a aplikacja odrzucona. Home Office naprawdę wyznacza nowe "standardy". Gdyby aplikantka była mniej ustosunkowana (nie była byłym burmistrzem itp) to różny byłby zapewne efekt Jej batalii z brytyjską biurokracją.




Uwaga moderatora: Prosze o trzymanie sie tematu. Richmond

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2018-06-01 00:25:11 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Ten temat jest o formalnosciach (podpowiedz: znajduje sie w dziale Formalnosci i Finanse), a nie do dywegacji na temat slusznosci czy nie aplikowania o obywatelstwo.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #4 Ocena: 0

2018-06-01 05:51:25 (6 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2018-06-01 00:14:33, Kanonier30 napisał(a):
...

A tu jest taki szkopuł. Paszport trzeba odnawiać co 10 lat... . Brytyjczycy nie takich manewrów prawnych dokonywali..





[ Ostatnio edytowany przez: <i>Kanonier30</i> 01-06-2018 00:28 ]




Co Autor miał na myśli?

Zdaje się, że to jest standardowa procedura, również w PL.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2018-06-01 06:47:08 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

kanonier a ty jaki masz syndrom lub kompleks ze wchodzisz tu i obrazasz ludzi ktorzy chca aplikowac o obywatelstwo w kraju w ktorym zamierzaja spedzic zycie?
zauwazylem ze nie daje ci to spokoju...
rozumiem ze anglicy w niemczech aplikujacy o obywatelstwo niemieckie tez maja syndrom czlowieka radzieckiego?

jak bylem na ceremonii u dziewczyny to Polakow bylo moze z 3 na okolo 70 osob widocznie wszyscy wszedzie maja radzieckie geny a twoje jakie sa bo francuski paszport chyba ci nie przeszkadzal?

Uwaga moderatora: Prosze nie wdawac sie w dyskusje nie na temat. Richmond.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fugazi

Post #6 Ocena: 0

2018-06-06 23:49:25 (6 lat temu)

fugazi

Posty: 2017

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2016

Skąd: l

Cytat:

2018-05-31 09:07:35, AnnyaK18 napisał(a):
witam, jak dlugo czekaliscie na kolejny list od Home office po zlozeniu Biometric na poczcie ? I czy jak na tym etapie wyslalam wniosek o zwrot dokumentow a dokladniej paszportu corki to czy aplikacja moze sie opoznic? :-o



Nie wiem czy teraz przysyłają jakieś wcześniejsze listy . Moja rodzina dostała jako pierwszą korespondencję , od razu pozytywną decyzję.
Ja miałem trochę inną sytuację i musiałem dodać najpierw stary passport a póżniej rozliczenie podatkowe za lata 2016/17 i 2017/18. To ostatnie dostarczyłem trzy tygodnie temu a dzisiaj dostałem potwierdzenie , że aplikacja "has been successful" i że otrzymam zaproszenie na ceremonię w przeciągu kilku dni.
List jest datowany 01 June 2018 , czyli całość zamknęła sie w dwóch miesiącach od aplikowania online.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Magducha31

Post #7 Ocena: 0

2018-06-07 08:49:18 (6 lat temu)

Magducha31

Posty: 255

Kobieta

Z nami od: 05-12-2011

Skąd: st.albans

No to super Fugazi*THUMBS UP*
A co z biometric information? Tez skladales na poczcie? Myslalam ze to wszystkich dotyczy ale moze sie myle?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fugazi

Post #8 Ocena: 0

2018-06-11 22:36:55 (6 lat temu)

fugazi

Posty: 2017

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2016

Skąd: l

Cytat:

2018-06-07 08:49:18, Magducha31 napisał(a):
No to super Fugazi*THUMBS UP*
A co z biometric information? Tez skladales na poczcie? Myslalam ze to wszystkich dotyczy ale moze sie myle?




Tak Magda.
Na poczcie , jak wszyscy. Jedynie to "skierowanie:-]" na biometric mieliśmy wydrukowane chwilę po wypełnieniu formularza AN online i dlatego można było to załatwić już następnego dnia.

Znajomi z Portugalii szli starszą drogą (papierowa forma). Czekali około 4,5 miesięcy.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Magducha31

Post #9 Ocena: 0

2018-06-13 11:51:32 (6 lat temu)

Magducha31

Posty: 255

Kobieta

Z nami od: 05-12-2011

Skąd: st.albans

Witam, pytanie do tych co wyslali formularz poczta (nie przez internet). Na stronie hmrc napisane jest ze do 4 tygodni odezwa sie z potwierdzeniem otrzymania aplikacji, czy tak u was bylo? Ja wyslalam juz ponad 4 tyg temu I brak odezwu jak do tej pory, moze to jest normalne, nie wiem, ktos cos wie prosze napisac :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

graphium

Post #10 Ocena: 0

2018-06-13 15:49:03 (6 lat temu)

graphium

Posty: 134

Mężczyzna

Z nami od: 15-04-2016

Skąd: Cambridge

Ja wysyłałem pocztą. Po tygodniu od otrzymania przez HO dokumentów, dostałem email z potwierdzeniem że mają moją aplikację. Tego samego dnia przyszedł list o biometrics. 4 dni wcześniej pobrali pieniądze z konta.

Pobrali Ci już pieniądze z konta Magducha31?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 278 z 313 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 277 | 278 | 279 ... 311 | 312 | 313 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,