MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Obywatelstwo brytyjskie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 243 z 313 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 242 | 243 | 244 ... 311 | 312 | 313 ] - Skocz do strony

Str 243 z 313

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

stanislawski

Post #1 Ocena: 0

2017-03-14 23:09:55 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2017-03-14 04:18:30, Grzeczny napisał(a):
Jesli przebywalo sie legalnie wiecej niz 5 lat w UK (rowno 6 lub wiecej -udokumentowane) , po uzyskaniu karty rezydenta mozna od razu aplikowac o obywatelstwo. Nie trzeba czekac roku od uzyskania w/w karty. Wczesniej juz ktos o tym wspominal. Ponawiam wczesniejsze pytanie zadane przez kogos z userow: Czy jesli zdalem egzamin z ESLO Lvl 1 w 2011 i bylem w UK od August 2005 roku (czyli uzyskalem z automatu settle) moge ten certyfikat przedstawic ? JAk liczyc te 5 lat ? Piec rozpoczetych czy piec zakonczonych - czyli rozpoczety szosty rok ?


Tak, to jasne. A czy trzeba wysyłać jeszcze raz te same papiery, które dostarczało się w przypadku rezydentury? Np. P60's, dokumenty dotyczące zamieszkania itd.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Grzeczny

Post #2 Ocena: 0

2017-03-15 00:47:11 (7 lat temu)

Grzeczny

Posty: 16

Mężczyzna

Z nami od: 12-06-2012

Skąd: NorthLondon

Wysylamy dokladnie to o co prosza w aplikacji. Byc moze chca dwukrotnie potwierdzic "oryginalnosc" dokumentow i to, ze nie mamy nic do ukrycia. Kolezanka starala sie o paszport UK - opowiadala, ze czula sie jak na przesluchaniu policyjnym a nie miala nic do ukrycia - samotna nauczycielka w UK. Urzednik byl dociekliwy, pytal o prywante sprawy, sprawdzal dokumenty. Nie wiem czy to jest wyrywkowo czy kazdy tak ma.

[ Ostatnio edytowany przez: Grzeczny 15-03-2017 00:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2017-03-15 06:35:49 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Na spotkaniu o paszport moga tylko pytac o to, co moga sprawdzic. Czyli to co jest w credit history, adresach zamieszkania, itp.

Czy ktos uzna te pytania za prywatne, to juz inna kwestia. Moga zapytac o powiazania finansowe z kims, jesli wyszlo im to z historii kredytowej. Albo z kim sie mieszka/mieszkalo, jesli kilka osob bylo zarejestrowanych pod tym samym adresem.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KatieB

Post #4 Ocena: 0

2017-03-18 15:01:07 (7 lat temu)

KatieB

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 18-03-2017

Skąd: london

Cześć, a ja m taką sytuację. Mojej córce nie przysługuje brytysku paszpoty. Mam kartę PR dla męża I dla niej. Zdałam Life in UK I B1 exam. Chciałabym aplikować o brytyjskie obywatelstwo dla siebie I córki. Moje pytania to:
Czy moge wysłać MN1 application form dla córki razem z moją aplikacją (nie będę przecież miała jeszcze obywatelstwa).
Czy mój mąż może aplikować o brytyjskie obywatelstwo po moim zaprzusiężeniu.
Czy musi minąc rok od posiadania karty PR aby móc ubiegac sie o obywatelstwo.:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2017-03-18 19:26:02 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KatieB

Post #6 Ocena: 0

2017-03-21 02:41:36 (7 lat temu)

KatieB

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 18-03-2017

Skąd: london

Dzięki za odpowiedź. Tak, urodziła się w UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

evangelina

Post #7 Ocena: 0

2017-03-27 15:30:45 (7 lat temu)

evangelina

Posty: 198

Kobieta

Z nami od: 09-12-2014

Skąd: waterfall

zabukowalam wizyte w ncs. i zonk. czytalam u was na watku ze otrzymuje sie meilem liste potrzebnych dokumentow ktore trzeba zabrac, jakas forme do zaplaty fee. a tu niespodzianka. w moim meilu nie ma nic. inforumuja tylko ze nie pomagaja w aplikacji, nie udzielaja porad, masz przyjsc z wszystkim co gotowe a i formacji masz szukac na home office i podana infolinia do HO. wiec dzwonie bo nie wiem w sumie nic. a do ncs 70 mil i nie chce czegos zapomniec. pani na linii nic nie wie, porpostu az zal z nia gadac bo zaczela w google szukac aplikacji, sama nie wiedziala co ja mam zabrac? za jaki okres czasu? pytam sie jej o sekcje 3 i 4 na aplikacji w jednej potw z 5 lat adrsow listy z pracy itd a w drugiej o nas z unii ze wystarczy karta, mowie ze bylam SE to co mam pokazac? osttanie rozliczenie? czy calosc od 4 lat? ona nie wie, motac sie zaczela, zapyalam o rachunki z councilu, ona ze moze tak, paranoja jakas, pomijajac fakt co mam jechac z kwota 1236£ gotowki do nich? nie mam zadneg druku czy informacji jak to zaplacic? innym doradzaja na spotaniu wiedza co potrzeba i jak. a tu wyglada ze mam jevhac sama ze wszystkim i zero pomocy z ich strony, mam teraz siedziec i sie domyslac wszystkiego? to nie wiem jaki sens jest tam jechac? jak ryzyko takie same ze odrzuca bo cos zabraknie czy zle wypelnione. skoro oni porad nie udzielaja a HO na infolonni wogole nie zorientowany jest. doradzicie cos? co wkoncu dolaczyc? i jak zaplacic za to?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-03-27 15:35:05 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A nie masz innego NCS gdzies w okolicy, skoro i tak masz daleko jechac, to moze jest jakies inne bardziej uzyteczne?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

evangelina

Post #9 Ocena: 0

2017-03-27 15:50:57 (7 lat temu)

evangelina

Posty: 198

Kobieta

Z nami od: 09-12-2014

Skąd: waterfall

nie mam. w 4 innych na 3 miesiace nie ma terminow. poprostu zalamka. zastanawiam sie czy nie anulowac i nich kase zwroca. bo bez sensu. do tego koszt transportu? a pomoc zerowa. nic nie wiem. a oni informacji nie udzielaja ani nie pomagaja. jak wol w meilu i na stronie w necie napisane. to samo uslyszlaam przez telefon. home office tez obdzwonilam z konkretami jak wyoelnic w aplikacji to czego nie jestem pewna i baba gorzej jak ja zorientowana a rzekomo polaczylam sie z dzialem od konkretnych informacji co do aplikacji. bez komentarza. pomozcie jakos bo naprawde brak pomyslow. nie wiem gdzie uderzyc skoro wypalily sie najlepsze opcje na starcie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

evangelina

Post #10 Ocena: 0

2017-03-27 15:52:54 (7 lat temu)

evangelina

Posty: 198

Kobieta

Z nami od: 09-12-2014

Skąd: waterfall

Swindon Register Office, Civic Offices - Euclid Street - Swindon - SN1 2JH <?xml:namespace prefix = "o" ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Tel: 01793 522738 - Email: superintendentregistrar@swindon.gov.uk
www.swindon.gov.uk


Date 27/03/17

Thank you for making an appointment with the Nationality Checking Service on: Monday, 24/04/17 10:30





We acknowledge receipt of payment of £-75.00 for your appointment.

If you wish to cancel/change your appointment we require at least 48 hours’ notice, or you will lose the full appointment fee. Please arrive on time for your appointment. If you arrive late, you may need to rebook the appointment and pay again.



**PLEASE READ THE BELOW INFORMATION VERY CAREFULLY -

FAILURE TO DO SO MAY AFFECT YOUR APPLICATION.**

Naturalisation application forms AND British Passport forms must be completed in full before your appointment - we are unable to assist with this.




Please note - it is your responsibility to complete the most up-to-date application form & meet the criteria set by the Home Office. You can confirm this on the Home Office website.

You must bring originals of any necessary documents with you to your appointment. We check, copy & certify these documents and return the originals to you before you leave.

If you have any queries about the forms or your application, you should contact the Home Office before your appointment - tel 0300 123 2253, or visit https://www.gov.uk/becoming-a-british-citizen/check-if-you-can-apply

All adult applicants must attend in person, however under 18s are not required to attend, unless you are applying for a British passport at the same time - read on for information on this.





FOR E.E.A nationals only - you need to have held a PERMANENT RESIDENCE (P.R) card, dated a minimum of 12months

prior to your application. If you DO NOT have a document certifying permanent residence, you should obtain this before applying for naturalisation. If your P.R document is dated within the past 12 months, you should check directly with the Home Office to ensure eligibility, before attending your appointment with the checking service.




Joint NCS and British Passport application (all applicants):

If you have decided to apply for your British Passport at the same time as you apply for Naturalisation, please note the following extra information:

To use this service, the names on your current passport, your application forms and your documents MUST MATCH. If they do not, unfortunately you can't use the joint passport checking service.

Passport application forms can be obtained from a main Post Office or collected from the Register Office in advance of your appointment.

You must provide THREE identical passport photographs with your application - one attached to the Referee page of your Naturalisation form, and TWO further identical photos for each passport application form. These should be loose (not attached to anything).

*PASSPORT PHOTOS MUST BE FROM THE SAME SITTING AS THAT OF YOUR NCS APPLICATION FORM. There are no exceptions to this*


Payment for the British passport will also be sent with your application - the Passport office will

We will submit your British passport application(s), with the fee, alongside your citizenship application. For this service, any persons who are aged 15yrs and six months at the time of the appointment, must attend the office in person.

If your citizenship application is successful and a ceremony is attended, your new passport will then be dispatched to your home.






If your citizenship application is unsuccessful, there is no refund of the Passport fees.


We are sorry but our Nationality Officers are not permitted to give advice in connection with your application.

Please note our address (shown above). Regretfully there is no parking on site –

The nearest parking is at Whalebridge Car Park SN1 1TN

This is approx. 5mins walk from our offices.

Once you have attended an appointment with the checking service, we are unable to offer a refund of our fee, regardless of whether your application is sent.



Kind Regards,



Swindon Register Office Nationality Checking Service.

The views expressed in this email are personal and may not necessarily reflect those of Swindon Borough Council unless explicitly stated otherwise. This email and any files transmitted with it are confidential and intended solely for the use of the individual or entity to whom they are addressed. If you have received this email in error, please notify me immediately. If you are not the intended recipient of this email, you should not copy it for any purpose, or disclose its contents to any other person. Senders and recipients of email should be aware that, under the Data Protection Act 1998 and Freedom of Information Act 2000, the contents may have to be disclosed. The contents may be subject to recording and/or monitoring in accordance with relevant legislation This footnote also confirms that this email has been swept by Anti-Virus software for the presence of computer viruses. However, Swindon Borough Council cannot accept liability for viruses that may be in this email and we recommend that you check all emails with an appropriate virus scanner.
....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 243 z 313 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 242 | 243 | 244 ... 311 | 312 | 313 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,