MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Obywatelstwo brytyjskie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 313 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 311 | 312 | 313 ] - Skocz do strony

Str 3 z 313

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2013-02-04 17:51:42 (11 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Related - nie moze byc rodzina, malzonkiem, partnerem itd.

Manager moze byc jesli podpada pod kryteria z listy: manager firmy zarejestrowanej do vat czy firmy limited.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darek348

Post #2 Ocena: 0

2013-02-09 19:46:28 (11 lat temu)

darek348

Posty: 411

Mężczyzna

Z nami od: 09-06-2010

Skąd: londyn - już nie

Cytat:

2013-02-04 17:29:27, prospector napisał(a):
witam,
odnosnie aplikacji AN chodzi mi wylacznie o 1 osobe Professional !
bo nie professional (sasiadow ci u nas pod dostatkiem)

jak mam rozumiec to stwierdzenie

"Each referee should be:
• not related to you"

ze niby referee nie moze byc z toba zwiazany ale jak rodzinnie czy w pracy takze?
czy na przyklad moj Team manager moze byc referee?
bo nie ma tam nic na temat osob zwiazanych wylacznie poprzez prace?
po za tym manager - managerowi nie rowny
to jak w wojsku :/ od generala do porucznika... zalamka


Chodzi tylko o rodzine.
Uśmiechnij się, to nic nie kosztuje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kilahim

Post #3 Ocena: 0

2013-02-11 23:43:41 (11 lat temu)

kilahim

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 11-02-2013

Skąd: Nottingham

Witam.
Moje pytania odnosnie obywatelstwa sa troche nietypowe, mam nadzieje ze ktos bedzie w stanie mi pomoc.

Najpierw przedstawie moja sytuacje. Do Anglii przylecialem 5 lutego 2006. W 2009 zaczalem studiowac w uniwersytecie. Bylem na wymianie studenckiej w Chinach na 11 miesiecy (wrzesien 2011 do lipiec 2012).

Znajomy co byl w tym samym czasie na stazu w Kanadzie powiedzial mi ze nasze wyjazdy na tak dlugi czas nie pozbawiaja nas mozliwosci ubiegania sie o obywatelstwo. Szukalem o tym informacji na necie ale bez powodzenia. Czy moglby mi to ktos potwierdzic?

Rowniez z tego co sie orientuje ostatnie nie mozna opuszczac UK w ostatnich 12 miesiacach na okres 90. Czy jest mozliwe ze przez fakt ze jestem studentem w Anglii od 4 lat mam ten okres poprostu zaliczony jako pobyt w Anglii nawet jesli bylem w Chinach? Wlasciciel tematu pisal ze podawal daty w ktorych opuszczal granice UK. Chialbym sie dowiedziec w jaki sposob oni sprawdzaja te dane I czy mozna troche naciagnac jesli bylo sie ciagle zameldowanym I zarejestrowanym studentem na angielskim uni.
Oraz czy sa jakies miejsca gdzie mozna zapytac po angielsku odpowiednie osoby zajmujace sie udzielaniem informacji w tym temacie?

Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2013-02-11 23:53:35 (11 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

ukbanationalityenquiries@ukba.gsi.gov.uk

Phone:
0845 010 5200

Opening Hours:
Monday to Thursday (excluding public holidays) 09:00 to 16:45, Friday 09:00 to 16:30 (excluding public holidays).
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2013-02-12 06:25:52 (11 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2013-02-11 23:43:41, kilahim napisał(a):
Witam.
Moje pytania odnosnie obywatelstwa sa troche nietypowe, mam nadzieje ze ktos bedzie w stanie mi pomoc.

Najpierw przedstawie moja sytuacje. Do Anglii przylecialem 5 lutego 2006. W 2009 zaczalem studiowac w uniwersytecie. Bylem na wymianie studenckiej w Chinach na 11 miesiecy (wrzesien 2011 do lipiec 2012).

Znajomy co byl w tym samym czasie na stazu w Kanadzie powiedzial mi ze nasze wyjazdy na tak dlugi czas nie pozbawiaja nas mozliwosci ubiegania sie o obywatelstwo. Szukalem o tym informacji na necie ale bez powodzenia. Czy moglby mi to ktos potwierdzic?

Rowniez z tego co sie orientuje ostatnie nie mozna opuszczac UK w ostatnich 12 miesiacach na okres 90. Czy jest mozliwe ze przez fakt ze jestem studentem w Anglii od 4 lat mam ten okres poprostu zaliczony jako pobyt w Anglii nawet jesli bylem w Chinach? Wlasciciel tematu pisal ze podawal daty w ktorych opuszczal granice UK. Chialbym sie dowiedziec w jaki sposob oni sprawdzaja te dane I czy mozna troche naciagnac jesli bylo sie ciagle zameldowanym I zarejestrowanym studentem na angielskim uni.
Oraz czy sa jakies miejsca gdzie mozna zapytac po angielsku odpowiednie osoby zajmujace sie udzielaniem informacji w tym temacie?

Pozdrawiam.

Wymagania do obywatelstwa:
spent no more than 450 days outside the UK during those 5 years
spent no more than 90 days outside the UK in the last 12 months

Czyli te 11 miesiecy nie powinno byc problemem.

A w tym czasie miedzy przyjazdem, a studiowaniem pracowales i byles zarejestrowany w WRS?

Znajomy pytal sie w UKBA o daty wyjazdow, bo nie pamietal swoich i powiedzieli mu, zeby podac jak najdokladniesze daty jakie mozesz.

Nie ma co kombinowac, bo szkoda pieniedzy, gdyby odrzucili wniosek.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kilahim

Post #6 Ocena: 0

2013-02-12 09:45:42 (11 lat temu)

kilahim

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 11-02-2013

Skąd: Nottingham

Cytat:

2013-02-12 06:25:52, Richmond napisał(a):

Wymagania do obywatelstwa:
spent no more than 450 days outside the UK during those 5 years
spent no more than 90 days outside the UK in the last 12 months

Czyli te 11 miesiecy nie powinno byc problemem.

A w tym czasie miedzy przyjazdem, a studiowaniem pracowales i byles zarejestrowany w WRS?

Znajomy pytal sie w UKBA o daty wyjazdow, bo nie pamietal swoich i powiedzieli mu, zeby podac jak najdokladniesze daty jakie mozesz.

Nie ma co kombinowac, bo szkoda pieniedzy, gdyby odrzucili wniosek.



Problem jest w tym ze jak dodac te 11 miesiecy do normalnych wyjazdow z Anglii typu swieta czy cos to uzbiera sie ponad 450dni. Kumpel mi mowil ze czas w chinach liczy sie do mojego pobytu w uk bo niby przez Brytyjska szkole bylem na tej wymianie.

Napisales 450dni, tez o tym czytalem ale z tego co wiem nie mozna na okres powyzej 3 miesiecy na raz wyjechac, a mi tam walnelo 11.

Wrocilem do UK w pazdzierniku ... musialbym do pazdziernika czekac ... plan byl dostac brytyjskie obywatelstwo i wybyc do Chin hehe. Nie wiem czy warto tu siedziec dluzej niz trzeba.

Takie jeszcze pytanie z innej beczki. Czy jak dostanie sie juz to obywatelstwo to czy moge smialo wyjechac odrazu jak dostane paszport do reki czy musze jakis okres po tym spedzic w uk jeszcze?

Tak tak pracowalem i bylem zarejestrowany. Ostatnie 2 lata przed studiami pracowalem w jednym miejscu, wczesniej jak to bywa w agencjach.

Pozdrawiam.

[ Ostatnio edytowany przez: kilahim 12-02-2013 09:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kilahim

Post #7 Ocena: 0

2013-02-12 09:57:50 (11 lat temu)

kilahim

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 11-02-2013

Skąd: Nottingham

Czy moglby ktos jeszcze potwierdzic czy w to miejsce moglbym sie przejsc by zapytac o pare spraw dotyczacych obywatelstwa. Jest to jedyny adres w Nottingham, opis co do tego troche nie taki ale nie znalazlem zadnego innego miejsca w ktorym ewentualnie moglbym zadac pare pytan. Moze sa jakies inne punkty w ktorych moglbym ich pomeczyc moimi pytaniami?

Nottingham
Help and advice service for newly arrived asylum applicants supported by the UK Border Agency.

Address:
3rd floor, Albion House, 5-13 Canal Street, Nottingham, NG1 7EG

Moze w City Council jest jakis dzial ktory moglby mi jakis informacji udzielic.

[ Ostatnio edytowany przez: kilahim 12-02-2013 09:59 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2013-02-12 09:58:04 (11 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/britishcitizenship/eligibility/naturalisation/standardrequirements/

If you have been outside the UK for six months or more in any one of the five years of the residence period, you will have broken your residence. This does not apply if:

the absence was due to military service; or
all absences were for under 12 months and were for important reasons such as pregnancy, childcare, serious illness, study, vocational training or an overseas posting.

Teoretycznie jednym z wymagan jest to, ze masz zamiar zyc w UK. Ale nikt nie zabroni Ci wyjechania do Chin po otrzymaniu obywatelstwa i wyrobieniu paszportu. Mnostwo ludzi siedzi na miejscu na tyle dlugo, zeby dostac obywatelstwo (niektorzy mowia Red Book), a potem wyjezdza (np: ludzie z Indii).

W Council masz NCS - Nationality Checking Service, mozna skorzystac z ich uslugi przy skladaniu wniosku, usluga platna.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kilahim

Post #9 Ocena: 0

2013-02-12 10:16:44 (11 lat temu)

kilahim

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 11-02-2013

Skąd: Nottingham

Dzieki Richmond za info.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

padi123

Post #10 Ocena: 0

2013-02-13 23:44:45 (11 lat temu)

padi123

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 13-02-2013

Skąd: Belfast

Czesc, ja tez przez to przechodze. Papiery zlozylem nieco ponad 2 tygodnie temu i dzisiaj wlasnie dostalem tzw. Acknowledgement letter and debit of fees etc. Mieszkam w UK juz od 10 lat i teraz mi sie dopiero zebralo na obywatelstwo glownie ze wzgledu na otwarcie kolejnych bramek wzgledem zatrudnienia po edukacji. Za aplikacje zaplacilem £931 inc. ceremonie.

Dla kogos kto dopiero zaczyna wypelniac aplikacje i ma jakies problemu polecam forum www.immigrationboards.com na ktorym sa doswiadczeni ludzie i na pewno wam pomoga.

[ Ostatnio edytowany przez: padi123 13-02-2013 23:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 313 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 311 | 312 | 313 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,