MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wymiana prawa jazdy, CE, TACHO, ADR, HDS..

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Postów: 77

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

strozok

Post #1 Ocena: 0

2012-04-10 17:54:59 (12 lat temu)

strozok

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2012

Skąd: Liverpool

Witam,
Pytanie do kierowcy zawodowego- jak to przeskoczyć.
Wymiana prawa jazdy zawodowego I karty tacho trwa podobno do 4 tygodni. Wybieram się do pracy na wyspy za 2 miesiące jak już będę "wolnym człowiekiem", ale nie stać mnie na bezczynne siedzenie 4 tygodni i czekanie na prawo jazdY.
Może jakiś szofer podpowie, własnie wymieniłem w Polsce, mam już prawo jazdy "95", podobno w uk nie ma kodu 95 w prawie jazdy tylko jak wymieniają prawo jazdy z kodem szkolenia CPC-EU95 to wysyłają ponoć jakiś osobny kwitek-kartę CPC..
karta tacho - też wlasnie otrzymałem PL swoją 1 , czy mogę jej używać po wymianie prawa jazdy w uk czy też wymiana bo chyba zmieni sie numer prawa jazdy..
HDS - mam uprawnienia z cert. EU czy uznają je firmy w UK..
ADR - mam pełne z cysterną mogę pwozic na nich cuś w UK.
Z góry dzięki za jakieś konkretne info, bo etransport to dno.. Jak to przeskoczyć tym adresem, da sie jakoś wysłać z polski to prawko opłacić, żeby wysłali to uk prawko do PL i kartę..na PL mam duplikat. Niestety nie mam znjaomych w UK i nie wiem jak to zorganizwać.
p.s
doświadczenie jest, solówką i cysterną wodę woziłem, hds i "nożycami" ciołem, język dobry jest, ogłoszen na kierowców widze w UK jest tylko ponoć wszędzie wymagają po agencjach i firmach UK prawa jazdy. Trzeba uciekać z tego kraju, albo po świętach głodem nie przymierać ze strażockiej wypłaty..


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #2 Ocena: 0

2012-04-10 20:09:53 (12 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Zeby pracowac w UK musisz miec tylko angielskie Counterpart i nie mozesz tego zalatwic z Polski, bo adres jest tutaj jedna z najwazniejszych rzeczy. Co wiecej, wymieniac je musisz za kazdym razem kiedy bedziesz sie przeprowadzal.
Reszta, czyli photo card, digi i ADR moga byc polskie, wymieniac nie musisz.
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2012-04-10 20:13:49 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

strozok

Post #4 Ocena: 0

2012-04-11 15:29:30 (12 lat temu)

strozok

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2012

Skąd: Liverpool

dzięki za podpowiedzi
Niestety dzwoniłem do 3 agencji i podobno już prawie nikt nie zatrudnia z counterpart, tylko uk prawko. Przynajmniej tak jest w agencjach. Jest tam w UK jakaś Polska niby agencja ogłasza się na poloniusz, podobno można pracowac z counterpart, ale przez Polaka.. z Polski na EU pracy multum u POlskiego pracodaFcy tylko czasem zapominają w wypłacie..

godfather..czyli co mogłbym wysłac z Polski pocztą wnioski, prawko i kartę, opłacić polską visą i odebrać na miejscu u kogoś kto użyczy adresu ?
Nie wiesz czy mogę równoczesnie wysłać o wymiane prawka i karty ( bedzie w uk pewnie nowy nr prawa jazdy jaki nr prawka wpisac we wniosku do UK prawka ). Dzwoniłem do PWPW w PL i jest podobno jeden rejestr kart tacho UE i drugiej karty tej samej osbie w unijnym kraju nie wydzadzą, wieć polską muszę wysłać do UK, a oni odeślą do PWPW w Polsce..cyrk..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

strozok

Post #5 Ocena: 0

2012-04-11 15:36:52 (12 lat temu)

strozok

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2012

Skąd: Liverpool

może jeszcze taka kombinacja, wysłam dokumenty i opłacam z Polski visa na adres x w UK kogoś zanjomego znajomego, ale nie mam pewnosci czy ktoś drzwi otworzy i odda dokumenty jak przyjadę..wieć
wczesniej w royal mail wykupuję polska visą opcję przesłania do polski mojej poczty z danego adresu UK.
Miałbym wowczas wszystkie kwity w komplecie w PL za kilka tygodni,także sim UK zakupiony przez net i przekierowany pocztą do PL. Mógłbym miesiac przed wyjazdem już wysyłąc aplikacje o prace podając UK adres i UK numer.. Dałoby radę ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

espe-7

Post #6 Ocena: 0

2012-04-11 18:50:19 (12 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Raczej sie nie uda, bo razem z dokumentami bedziesz chyba musial wyslac dokument potwierdzajacy Twoj adres, czyli np bank statement albo electricity bill na Twoje nazwisko.
Nie wiem na pewno, ale na logike, to chyba DVLA musi miec dowod, ze mieszkasz pod danym adresem...
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

strozok

Post #7 Ocena: 0

2012-04-11 21:36:46 (12 lat temu)

strozok

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2012

Skąd: Liverpool

dzięki wszystkim za podpowiedzi sprawa już rozwiązana, za 2 tygodnie załatwię dokumenty osobiscie w UK :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2012-04-11 22:11:29 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

strozok

Post #9 Ocena: 0

2012-04-11 22:18:03 (12 lat temu)

strozok

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2012

Skąd: Liverpool

lecę na rozmowę w zawodzie...zobaczymy:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2012-04-11 22:20:58 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,