MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wymiana prawa jazdy, CE, TACHO, ADR, HDS..

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 7 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 7 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

flo333

Post #1 Ocena: 0

2016-02-21 14:45:11 (8 lat temu)

flo333

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 09-10-2014

Skąd: broxburn

Wypełniasz tylko o nową kartę a polską zachowaj sobie, do tego postal order i to wysyłasz, nie musisz już dowodu czy paszportu wysyłać bo jesteś już w ewidencji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tukanito

Post #2 Ocena: 0

2016-09-05 14:17:49 (8 lat temu)

tukanito

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 05-09-2016

Skąd: Wolverhampton

Powyżej znalazłem wiele cennych informacji, chciałbym Was zatem prosić o kilka dodatkowych pod tym tematem.
Przez ostatni rok pracowałem jako kierowca (bus towarowy kat. b) w Anglii. Charakter pracy na tyle mi przypodobał, że postanowiłem zdobyć uprawnienia kat. C, C+E oraz od razu kwalifikacje na przewóz rzeczy. Jako że w kraju jest to o wiele korzystniejsze cenowo oraz ze względu na to iż tutaj będę mógł się skupić jedynie na kursie i egzaminach zdecydowałem się na zrobienie wszystkich uprawnień w Polsce, zaczynam jutro.
Na wyspach złapałem się aż 4 razy na speed camera. Otrzymałem z tego tytułu dwa mandaty które opłaciłem, dwa kolejne zatrzymały się na poziomie potwierdzenia przez mnie danych ale mandaty nie doszły na mój adres. Proszę o pomoc w kwestiach:
1. czy jeżdżąc na polskim prawie jazdy również otrzymywałem punkty karne?
2. Co mogło być powodem nie otrzymania dwóch pozostałych mandatów (przy poprzednich wszystko szło sprawnie - szybko dostałem informacje o numerze mandatu oraz jak uiścić opłatę, a nawet raz mnie ponaglono za zwłokę w opłacie). Dodam że mój pracodawca nie dysponował swoją flotą tylko wynajmował auta od innego podmiotu, nie dostałem jednak żadnych informacji na ten temat od pracodawcy.

Proszę o podpowiedź co może się ze mną dziać po powrocie na wyspę z nowym prawem jazdy i9 próbie wymiany na brytyjskie? Wiem że posiadacz brytyjskiego prawka z liczbą punktów karnych powyżej 7 nie może liczyć na zatrudnienie jako kierowca ciężarówki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #3 Ocena: 0

2016-09-05 16:04:51 (8 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Jezdzac na prawie jazdy wydanym w PL rowniez zbierasz punkty karne. DVLA po prostu nadaje nr prawa jazdy angielskiego, bez wystawiania fizycznego dokumentu.

Jezeli poprzednie punkty otrzymales a kolejne dwa mandaty gdzies tam utknely to nie sa to zbyt dobre wiadomosci.
We wlasnym interesie powinienes zadzwonic na policje, ktora wyslala powiadomienia o wszczeciu postepowania i dowiedziec sie jaki jest postep w sprawie.
Masz mala szanse, ze otrzymasz propozycje SAC (Speed Awarness Course). W przeciwnym razie bedziesz mial komplet punktow i zakaz prowadzenia w UK na pewien czas.

Technicznie rzecz biorac, to juz mozesz miec zakaz prowadzenia na terenie UK nawet o tym nie wiedzac. Radzilbym sie upewnic zanim wsiadziesz za kolko. Teraz to juz jazda bez uprawnien (niewazne ubezpieczenie w przypadku szkody), kolejne kary i punkty.

Jesli nie zachowales zadnych dokumentow z tych dwoch wykroczen bedacych w toku, to skontaktuj sie z DVLA i zapytaj czy sa w stanie udzielic informacji, ile punktow karnych posiadasz na swoim koncie. Powiedz, ze masz tylko polskie prawo jazdy ale byles juz karany i wiesz, ze punkty sa. Powinni znalezc po imieniu, nazwisku i dacie urodzin.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 05-09-2016 16:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

havvajczyk

Post #4 Ocena: 0

2016-11-10 20:13:29 (7 lat temu)

havvajczyk

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 10-11-2016

Skąd: kett

Witam
Mam pytanie odnośnie wymiany prawa jazdy.
Jeśli wymieniam moje polskie prawko C C+E które ma wbite kwalifikacje wysyłam jedynie form. D2 bez wkładki medycznej?
I druga sprawa czy muszę wymieniac polską kartę do tacho? Jeśli tak to jaki rodzaj formularza? Czy to D777B? Jakie dalsze procedury z tą kartą są
Z góry dziękuje
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #5 Ocena: 0

2016-11-10 23:54:04 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Medyczny formularz D4 jesli masz 45 lat lub wiecej.

Do tacho to wlasnie ta aplikacja. Kryje sie pod symbolem ST1A na stronce GOV.

Czy musisz wymieniac? Jak wymienisz prawko, to tak.

Wypełniasz aplikacje o karte, dostajesz karte UK, po 28 dniach odsyłasz karte wydana w PL.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

havvajczyk

Post #6 Ocena: 0

2016-11-11 12:50:09 (7 lat temu)

havvajczyk

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 10-11-2016

Skąd: kett

Ale z polskiej kart mogę korzystać do czasu aż przyjdzie mi angielska?/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #7 Ocena: 0

2016-11-11 13:15:19 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Z tym nie powinno byc problemu, chociaż pewnie zależy od pracodawcy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tukanito

Post #8 Ocena: 0

2016-12-20 11:41:45 (7 lat temu)

tukanito

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 05-09-2016

Skąd: Wolverhampton

OK dzięki za info. Dzwoniłem do DVLA i wg konsultantki mam tylko 3 pkt karne za jeden mandat - trzech pozostałych nie ma w systemie mimo minionych blisko 10 miesięcy od otrzymania ostatniego. Zdecydowałem się zatem na wyjazd i wymianę prawka na brytyjskie.
Mam tylko pytanie dotyczące karty kierowcy? Czy jeżeli wyrobię ją w PL to uznana będzie w UK? Czy będę miał obowiązek ją wymienić na brytyjską? Zastanawiam się, nad tym bo nie chciałbym dublować kosztów i wyrobić tylko jedną kartę kierowcy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MadRide

Post #9 Ocena: 0

2016-12-20 17:33:52 (7 lat temu)

MadRide

Posty: 63

Mężczyzna

Z nami od: 20-03-2012

Skąd: Birmingham

Hej. Wymieniasz karte na UK raczej za darmo. Nie pamietam juz. Nie mozna miec dwoch kart. Przysla nowa wraz z koperta do odeslania starej. Nie ma co kombinowac, bo sie nie oplaca...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #10 Ocena: 0

2016-12-20 18:41:37 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Wymiana nie jest bezpłatna - £38. Jednak to żaden koszt w porównaniu ze straconymi tygodniami w oczekiwaniu na wydanie karty.

Z karta z PL masz szanse znalezc prace od razu i wymienić jak bedziesz gotowy. Przyjeżdżając bez karty, bedziesz musiał sie sie uzbroić w cierpliwość i pracować gdzie popadnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 7 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,