MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wymiana prawa jazdy, CE, TACHO, ADR, HDS..

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 6 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 6 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AlmostFamous

Post #1 Ocena: 0

2016-02-03 08:49:21 (8 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-02-03 05:19:54, Robertos37 napisał(a):
Sluchajcie a jak wyglada sytuacja z wymiana starego prawa jazdy ksiazeczkowego?
Mam znajomego, ktory posiada jeszcze takowe, wymienia mu czy nie?
Rozumiem najlepiej bylo by pojechac do Polandi i tam to zalatwic a jak wyglada sprawa tu?


A gdzie jest ta Polandia? Koło Nibylandi?!?!?:-M]
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Friedrich

Post #2 Ocena: 0

2016-02-07 13:21:30 (8 lat temu)

Friedrich

Posty: 19

Mężczyzna

Z nami od: 24-04-2015

Skąd: Cliffe\Kent

Radzik jeszcze raz potrzebuje twojej rady :)

Pytanie 1: Czy muszę wypełniać pozycje nr. 7 (u mnie nr.6 :) ) ,,Signing a photo to verify identity'' ? W instrukcji jest napisane że wystarcza przedstawienie dowodu osobistego, ale kogo ? :) Mojego czy mojego Landlorda tj. kogoś kto poświadczy ?

Pytanie 2: Jeżeli DVLA nie akceptuje wysyłania pieniędzy, dowodów wpłaty to jak mam dowieść że wpłaciłem pieniądze? Po prostu wpłacić 43 funty na konto DVLA Swansea?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #3 Ocena: 0

2016-02-07 15:38:52 (8 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Chodzi o Twój dowód osobisty. Brytyjczycy takowych nie posiadają a często nawet nie wiedza co to jest.

Jeśli chodzi o opłatę to załatwiasz to na poczcie. Potwierdzenie z poczty wysyłasz razem z dokumentami.

W tej rubryce o której piszesz "będzie musiał podpisać obywatel Wielkiej Brytanii, który nie jest członkiem Twojej rodziny, ani nie mieszka pod wspólnym adresem razem z Tobą. Jednocześnie taka osoba musi znać Cię przynajmniej 2 lata i posiadać stałe miejsce zamieszkania w Wielkiej Brytanii. "

To dotyczy dowodu osobistego. Jeśli wysyłasz paszport nie musisz tego wypełniać o ile dobrze pamietam.
Na zdjęciu musisz sie podpisać Ty.

[ Ostatnio edytowany przez: AlmostFamous 07-02-2016 15:45 ]

Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #4 Ocena: +1

2016-02-07 21:48:08 (8 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Jesli chodzi o opłatę to wypisujesz czek lub prosisz na poczcie "Postal Order" i potwierdzenie wrzucasz do koperty z aplikacja. Poczta dolicza mała prowizje za taka operacje.

Potwierdzanie tożsamości nie jest konieczne dla obywateli państw należących do UE jednak nie sprawdzałem tego w praktyce. Z aplikacja wysyła sie paszport lub dowód co juz jest wystarczające. Z ciekawości aż zadzwonię jutro do DVLA. Jesli poczekasz do 11.00 jutro to uaktualnie wpis. Jesli zależy Ci na czasie to poproś kogoś aby sie podpisał i wysyłaj.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 07-02-2016 21:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #5 Ocena: +1

2016-02-08 10:16:57 (8 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-02-07 21:48:08, radzik77 napisał(a):
Potwierdzanie tożsamości nie jest konieczne dla obywateli państw należących do UE jednak nie sprawdzałem tego w praktyce. Z aplikacja wysyła sie paszport lub dowód co juz jest wystarczające. Z ciekawości aż zadzwonię jutro do DVLA. Jesli poczekasz do 11.00 jutro to uaktualnie wpis. Jesli zależy Ci na czasie to poproś kogoś aby sie podpisał i wysyłaj.


Sprawdzone u zrodla. Dla obywateli panstw nalezacych do EU podpisywanie zdjecia i potwierdzanie tozsamosci na aplikacji o wymiane prawa jazdy nie jest konieczne. Do aplikacji trzeba dolaczyc paszport lub dowod osobisty i to wystarczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Friedrich

Post #6 Ocena: 0

2016-02-16 10:36:36 (8 lat temu)

Friedrich

Posty: 19

Mężczyzna

Z nami od: 24-04-2015

Skąd: Cliffe\Kent

Hej :) Prawko przyszło, jednak mam jeszcze parę pytań :)

1. Dostałem prawko ale nie dostałem karty CPC pomimo że zdałem kwalifikacje w Polsce. Powinna przyjść karta CPC prawda?

2. Czy dostanę mój dowód osobisty z Polski, który wysłałem do DVLA?

3. Dodali mi kategorie A pomimo że nigdy jej nie zdawałem, ktoś podpowie o co w tym chodzi?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #7 Ocena: +1

2016-02-16 11:05:22 (8 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-02-16 10:36:36, Friedrich napisał(a):
Hej :) Prawko przyszło, jednak mam jeszcze parę pytań :)

1. Dostałem prawko ale nie dostałem karty CPC pomimo że zdałem kwalifikacje w Polsce. Powinna przyjść karta CPC prawda?

2. Czy dostanę mój dowód osobisty z Polski, który wysłałem do DVLA?

3. Dodali mi kategorie A pomimo że nigdy jej nie zdawałem, ktoś podpowie o co w tym chodzi?

Pozdrawiam


1. Karta DQC, potwierdzajaca ukonczenie CPC, jest wysylana z innego miejsca i przyjdzie do tygodnia maks dwoch po otrzymaniu prawka.

2. Dowod z reguly odsylaja wczesniej niz prawo jazdy ale moze gdzies utknal. Poczekaj jeszcze troche.

3. Kat A ma obok kod 79(tri) co oznacza, ze mozesz prowadzic trojkolowce

79 - restricted to vehicles in conformity with the specifications stated in brackets on your licence
tri - tricycles only (for licences issued before 29 June 2014)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Friedrich

Post #8 Ocena: 0

2016-02-18 20:11:49 (8 lat temu)

Friedrich

Posty: 19

Mężczyzna

Z nami od: 24-04-2015

Skąd: Cliffe\Kent

Hej, na początku posta chciałbym jeszcze raz podziękować użytkownikowi Radzik77, prawko i karta DQC dotarły po 10 dniach od wysłania listu do DVLA. Bardzo dziękuje za pomoc i w sumie to mam jeszcze pytanie odnośnie wymiany karty do tacho :)

Pytanie nr. 1: Czy muszę wysłać do DVLA moje brytyjskie prawko czy wystarczy tylko dowód osobisty ?
Pytanie nr. 2: Czy numer prawa jazdy wpisujemy w wyznaczonych kratkach bez członu nazwiska (zaznaczone jako niekonieczne w kwicie)?
Pytanie nr. 3: Czy pozornie mógłbym aby oszczędzić sobie zachodu wybrać pierwszą opcje że mam brytyjskie prawko i chcę wyrobić kartę , a nie tak jak ja zrobiłem że zwracam im moją polską za nową brytyjską (opcja trzecia na kwicie) ?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #9 Ocena: 0

2016-02-18 20:16:11 (8 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Opcja trzecia odpada.
Nie mozesz posiadać dwóch kart jednocześnie. Jest to nie zgodne z prawem
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #10 Ocena: 0

2016-02-18 21:19:45 (8 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie ma sprawy, zawsze chetnie pomagam jesli znam temat.

Ulatwij sobie zycie i wypelnij aplikacje zaznaczajc, ze masz prawko UK i wystepujasz o pierwsza karte tacho w UK. Prawka dolaczac nie musisz, nie pamietam jak jest z dowodem, bo dawno juz tej aplikacji nie widzialem.Na pewno jest napisane w aplikacji co dolaczyc. Pamietaj o oplacie na poczcie i "postal order" wrzuc do koperty z papierami.

Do czasu otrzymania karty uzywaj tej polskiej. Do 2 tyg powinienes miec tacho i wtedy od razu zacznij go uzywac. Polska karte trzymaj przy sobie przez 28 dni kalendarzowych do kontroli. Nie mozesz na niej jezdzic naturalnie. Po uplywie w/w terminu odeslij polska karte do organu, ktory ja wydal. Adres na odwrocie. Mozesz dolaczyc krotki list dlaczego zwracasz.

[ Ostatnio edytowany przez: radzik77 18-02-2016 21:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,