MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Papierosy - lotnisko Luton

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

keramczak

Post #1 Ocena: 0

2011-10-20 19:32:49 (13 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Aha ale w dziale ogloszen za kase ogloszenia o fajkach sa legalne:-] toz to moralnosc Kalego;-)

Opinia moderatora: Nie ja odpowiadam za to co ukazuje się w dziale ogłoszeń, tylko Redakcja. I do niej również prosze zgłaszać uwagi, jeśli moja poprzednia interwencja była nieuzasadniona. Stokesay.

#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

micho1984

Post #2 Ocena: 0

2011-11-03 13:00:28 (12 lat temu)

micho1984

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2009

Skąd: Sheffield

Ostatnio wybraliśmy się z kumplem bez najmniejszych problemów przywieźliśmy właśnie na Luton po 16 kartonów.
Z tego co czytałem przed wylotem po tyle można. Nikt nas nie kontrolował nawet. Ja miałem papierosy w walizce a kolega w bagażu podręcznym.
Pozdrawiam, Michał - om

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

lukasz2719

Post #3 Ocena: 0

2011-11-03 13:30:36 (12 lat temu)

lukasz2719

Posty: 51

Mężczyzna

Z nami od: 22-09-2010

Skąd: Connahs Quay

Ja miesiąc temu wracając z pl z dziewczyną przywieżliśmy 40 lasek. Było nerwowo,bo na lotnisku( Liverpool) gdy juz kierowalismy się w strone wyjścia,pan, ,,zgarnął" kobietę do kontroli,która szła przede mną.Czyli wniosek taki-jest ryzyko jest zabawa. Mozesz wziąć nawet 50 jeśli ci sie uda przejśc,to będziesz do przodu :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Suuuu0

Post #4 Ocena: 0

2011-11-05 17:02:34 (12 lat temu)

Suuuu0

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 05-11-2011

Skąd: London

Ja ostatnio (po zmianie limitów) przywiozłam 7 kartonów w bagażu podręcznym. Bez pytań, bez problemów.

Cytat:

2011-10-05 10:43:21, pmarcys1 napisał(a):
Czyli jednym slowem wozic papierosy, ale bez przesadnych ilosci. jak nastepnym razem bede w PL to wezme 10 kartonowi i dam znac jak bylo:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #5 Ocena: 0

2011-11-05 17:43:38 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Od zawsze i na kazdej granicy.
Mozna przewiezdz wszystko puki cie nie zlapia :-)

Celnicy dzialaja na dwa sposoby.
Jedno to sprawdzanie i przeswietlanie sprawdzanie za pomoca detektorow oraz przez psy. To sie dzieje poza wzrokiem pasarzerow.

Druga metoda to obserwacja zachowania.
Dla wprawnego oka przemytnicy, osoby ktore maja cos na sumieniu, zlodzieje gdy sa w trakcie "pracy" zachowuja sie inaczej.
Wrecz "blyszcza" na tle innych.
Takie szkolenia przechodza policjanci ochrona itp

dlatego ludzie wpadaja.
Teraz to pikus na granicach. W latach 70-80 to byly cyrki.

I nie przesadzajcie z ta tragedia.

Skoro lubicie handlowac to sprzedawac legalny towar.
Mozliwosci sa niemal nieograniczone.
Nigdy dotad nie bylo tak prosto sprzedawac i na tak ogromnym terenie jak UE.

I wszystko prosto przez internet, legalnie.
Zapaprac sobie papiery za kilkaset funtow?

Zabrzmialo jak by wam soprano prawo pracy I nie bylo by z czego zyc
W UK nie uwierze.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Olunia123

Post #6 Ocena: 0

2017-12-19 22:32:34 (6 lat temu)

Olunia123

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 19-12-2017

Skąd: Luton

Witam serdecznie. Moja znajoma ma pewien problem. Otóż jakiś czas temu próbowała przewieźć papierosy z Polski do Anglii (ilość znacznie wyższa niż 4 kartony), zostala zatrzymana, papierosy zabrane i protokół spisany . Czy dodatkowo można spodziewac się jakiejś kary (pienięznej lub każdej innej) ? Jeśli tak to w jakim okresie ona może przyjść? Można się jakoś do niej odwołać? Lub cos zrobić żeby tą kare anulować?
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2017-12-20 03:00:44 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2011-11-05 17:43:38, krakn napisał(a):
Druga metoda to obserwacja zachowania.
Dla wprawnego oka przemytnicy

Dla wprawnego oka wprawne oko nie stanowi tajemnicy *THUMBS UP* nie raz oszukałam nie jednego jego własną bronią, i pewnie nie ja jedna



[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 20-12-2017 03:03 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #8 Ocena: 0

2017-12-20 13:44:11 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Zlapali? Zabrali towar? Odwolac sie? Aha...a na jakiej podstawie? Argumentujac, ze 40 kartonow bylo na wlasny uzytek? To jest dzialka HM Revenue and Customs I zartow nie ma.

Ewentualne odwolywanie sie zaskutkuje tylko sprawa w sadzie I bardziej przykrymi konsekwencjami.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #9 Ocena: 0

2017-12-20 15:49:55 (6 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-12-20 13:44:11, Kanonier30 napisał(a):
Zlapali? Zabrali towar? Odwolac sie? Aha...a na jakiej podstawie? Argumentujac, ze 40 kartonow bylo na wlasny uzytek? To jest dzialka HM Revenue and Customs I zartow nie ma.

Ewentualne odwolywanie sie zaskutkuje tylko sprawa w sadzie I bardziej przykrymi konsekwencjami.


Oczywiście ze się odwołać i nie od kary której raczej nie będzie ale od konfiskaty. Ma na to 14 dni.Jeśli płaciła z własnych pieniędzy(wyciąg z konta), mieszka tutaj i pracuje to jak najbardziej moze. 40 kartonów to np na dwie osoby tylko 3 miesiące palenia.
Cytat:

2017-12-19 22:32:34, Olunia123 napisał(a):
Czy dodatkowo można spodziewac się jakiejś kary (pienięznej lub każdej innej) ?


Ps. Kary nie dostanie jeśli to pierwszy raz i nie jest odnotowana w systemie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #10 Ocena: 0

2017-12-21 00:16:48 (6 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Ponizej cytat z ulotki HMRC, ktory nie okresla, ze na wlasny uzytek mozna zabrac ze soba wspomniane 40 kartonow.

Niemniej, jesli Moderator dysponuje wiedza I konkretnym zapisem w przepisach celnych, to chyba inni chetnie skorzystaja - z postu Dwunastego wynika, ze mozemy miec w bagazy kazda ilosc papierosow. Dla mnie to novum, ale dajac takie porady zapewne Dwunasty ma uzsadnienie...niemniej merytorycznie byloby najlepiej :)

"SHOPPING WITHIN THE EU The EU countries are: Austria, Belgium, Cyprus*, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, the Irish Republic, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, the Netherlands, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain (but not the Canary Islands), Sweden, and the UK (but not Gibraltar or the Channel Islands).
*Though the whole of Cyprus is part of the EU, goods from any area of Cyprus not under effective control of the Government of the Republic of Cyprus are treated as non-EU imports. Although Gibraltar is part of the EU, it is outside the Community customs territory. The customs allowances for outside the EU therefore apply.
You can: Bring back into the UK as much EU duty paid tobacco and alcohol as you like as long as it is for your own use, which includes: •Bringing back goods for your own consumption. •Bringing back gifts for family and friends. But there are limits on the amount of tobacco products you can bring back from some EU countries without paying UK duty: •From CZECH REPUBLIC – 200 cigarettes or 250g of smoking tobacco or 50 cigars or 100 cigarillos •From ESTONIA – 200 cigarettes or 250g of smoking tobacco* •From HUNGARY, LATVIA, LITHUANIA, POLAND, SLOVAKIA OR SLOVENIA – 200 cigarettes*
*No limit of on other tobacco products as long as they are for your own use."

Natomiast z aktualnej strony gov uk, gdyz ulotka nie pochodzi z tego roku, a zatem witryna rzadowa:

https://www.gov.uk/guidance/import-tobacco-products-into-the-uk#imports-from-other-european-union-countries

Customs checks

If a customs officer thinks you may be bringing in goods to sell, they may stop you to make checks and ask:
the type and quantity of goods you’ve bought
why you bought them
how you paid for them
how often you travel
how much you normally smoke or drink
Although there are no limits to the alcohol and tobacco you can bring in from EU countries, you’re more likely to be asked questions if you have more than the amounts below.
Type of goods
Amount
Cigarettes
800
Cigars
200
Cigarillos
400
Tobacco
1kg
Beer
110 litres
Wine
90 litres
Spirits
10 litres
Fortified wine (eg sherry, port)
20 litres

Zatem nie ma mowy o przywiezeieniu na osobe wiekszej ilosci z EU niz 800 papierosow - 4 kartony - bez zlozenia wyjasnien. Z zapisu nie wynika, ze ilosc mamy zglosic...(?). Niemniej bedzie to wykorzystane przeciwko Nam w chwili odkrycia w bagazu kilkudziesieciu kartonow papierosow. Zatem jesli urzednik Revenue and Customs uwaza, ze ilosc jest irracjonalna, to traktuje nas jako szmuglera. Raczej odwolanie zas moze miec efekt odwrotny od zamierzonego, ale...w sumie co mnie to obchodzi? :-]


[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 21-12-2017 00:31 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,