MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wracac czy nie wracac do Polski?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 38 z 52 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 37 | 38 | 39 ... 50 | 51 | 52 ] - Skocz do strony

Str 38 z 52

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2015-03-25 12:24:36 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2015-03-25 11:57:38, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2015-03-25 11:17:35, karjo1 napisał(a):
Proponuje przeliczyc dochod brutto na netto

Nawet po przeliczeniu na netto pisanie o "bardzo skromnym życiu" jest grubą przesadą.
Jak w takim razie nazwać tych, którzy żyją za dwa tysiące netto z dwójką dzieci?

Jest to ktos, kogo po prostu nie stac na te 2 dzieci w polskich warunkach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2015-03-25 12:31:10 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2015-03-25 12:36:56 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Ewentualnie zarznac sie, pracujac na 2 i wiecej etatow i hotelujac w domu?
W wersji optymistycznej, podniesc kwalifikacje, zdobyc i utrzymac lepiej platna prace?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mirabelka77

Post #4 Ocena: 0

2015-03-25 12:47:49 (9 lat temu)

mirabelka77

Posty: 621

Kobieta

Z nami od: 25-04-2007

Skąd: londyn

5 m-cy po urodzieniu corki polecialam z nia do Pl. Poszlam do Tesco czy temu podobnego marketu na zakupy typu pampersy, sloiczki, chusteczki itp i przy kasie mi szczeka opadla, jak doliczysz do tego koszty lekow to ja naprawde nie wiem jak w PL ludzie sobie radza z tych biedniejszych rodzin.

Niezdecydowany4 a dziadkowie nie moge przyjechac do Was na jakis czas?
Moja mama spedza z nami czesc roku szkolnego i wraca do Pl kiedy potrzebuje/chce.
dzieci spedzaja z rodzina meza natomiast kazde wakacje w PL i czesto jezdzimy tez tam na Swieta.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tawerna2

Post #5 Ocena: 0

2015-03-25 13:26:50 (9 lat temu)

tawerna2

Posty: 222

Kobieta

Z nami od: 17-06-2011

Skąd: corby

Nie każdy ma taką możliwość żeby dziadkowie przyjechali do uk,ja też nie mam takiej sposobności bo dziadki pracują,dlatego tęsknota jest większa.A z dziećmi latać do Polski często też jest ciężko bo nie chcą dawać wolnego w szkole a w half term bilety są drogie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mirabelka77

Post #6 Ocena: 0

2015-03-25 13:43:35 (9 lat temu)

mirabelka77

Posty: 621

Kobieta

Z nami od: 25-04-2007

Skąd: londyn

Oczywiscie ze nie kazdy, stad znak zapytania.
My akurat jezdzimy autem do Pl, mysle ze taniej I mniej organiczen.
Na wakacje jedno z nas leci z dziecmi, one zostaja a my wracamy do pracy. Wychodzi to duzo taniej niz placenie opiekunce za 6 tyg wakacji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lola40

Post #7 Ocena: 0

2015-03-25 15:49:39 (9 lat temu)

Lola40

Posty: 279

Kobieta

Z nami od: 06-10-2010

Skąd: Manchester

Nie kalkulować, nie spekulować tylko wrócić i spróbować,żeby później nie żałować. Zaplecze macie, plan zrealizowany, serce jak piszesz coraz bardziej ciągnie do Polski więc kiedy jak nie teraz?
Ani się obejrzysz a zleci Ci tutaj następne 6 lat, dziecko będzie już chodzić do szkoły i wtedy już na prawdę będzie pozamiatane...
A gdyby jednak okazało się,że Polska to nie jest Wasze wymarzone miejsce cóż jesteście młodzi, znacie język, macie doświadczenie za granicą, cały świat przed Wami.
Powodzenia!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wadus77

Post #8 Ocena: 0

2015-04-14 12:14:03 (9 lat temu)

wadus77

Posty: 203

Z nami od: 24-09-2007

Cytat:

2015-03-24 13:23:23, Niezdecydowany4 napisał(a):
Odkopie trochę temat bo sam stoję teraz z Żona przed dylematem: wracac do Pl czy zostać w UK? W Londynie mieszkamy od 6 lat, w Polsce skończyliśmy oboje studia (niestety) humanistyczne. W Polsce pracy nigdy nie szukaliśmy, wyjechaliśmy zaraz po studiach. Plan był jeden: odłożyć na mieszkanie zamiast zakopywac w kredyt. Przez 6 lat odlozylismy sporo jak na polskie warunki (wystarczy na 2 mieszkania w Warszawie). zwiedzilismy porządny kawał swiata (prawie 20 krajów). Oboje mamy prace które lubimy chociaż kokosów nie dają (ok £3000). Żona jest w ciazy i bardzo cieszymy sie na synka. Teraz stanelismy przed dylematem: wracac czy nie? Serce podpowiada coraz bardziej tak, ale rozum nie. Z drugiej strony dość juz mamy płacenia kroci za mieszkanie w Londynie. Ciągłej pogoni za kasa i pracowaniem od rana do zmierzchu... A jeśli mielibyśmy sie przeprowadzić gdzieś na prowincje i znów szukac pracy to chyba juz łatwiej bedzie w Polsce. Nie wspominając o bezcennej pomocy Dziadków przy dziecku. Czytając forum widzę ze zarobki w okolicach 5000-7000 zł na pare w Polsce to totalna abstrakcja. A chyba tyle potrzeba żeby żyć na takim samym poziomie co w UK. Czyli nie liczyć do wypłaty, pozwalać sobie na koncerty, dalekie wyjazdy i wakacje 3-4 razy w roku (mamy oboje elastyczne prace). Zostaje jednak tęsknota za Rodzicami, Dziadkami czego nie zastąpią żadne pieniądze. Pozostaje decyzja PL czy UK?


Czuje sie kompetentny aby dodac cos do dyskusji,

Wyjechalem do UK pol roku po skonczeniu studiow i spedzilem na wyspach 7 lat (poznalem zone, urodzilo sie nam pierwsze dziecko i postanowilismy wrocic do Polski)

W Polsce mieszkamy juz 4 lata, Dzieki oszczednosciom mamy gdzie mieszkac. W zeszlym roku urodzilo sie nam drugie dziecko.

W telegraficznym skrocie:
- Pierwszy rok w Polsce jest bardzo trudny (szok kulturowy, chocby nie wiem jak bardzo sie przygotujecie swiadomosc, ze raczej juz nie wrocicie to bedzie odczuwalne)

- Przed powrotem zaczalem szukac pracy w PL (warto sie przemeczyc polatac troche wiecej samolotem) ale miec juz zaklepana prace.

Na miejscu bedzie duzo trudniej szukac i bedziecie miec wieksza presje co pozbawia was przewagi nad rekruterami i musicie sie dostosowac troche do ich warunkow.

- Mieszkanie - piszesz ze macie oszczednosci na mieszkanie/dom. To cos nie do przecenienia w PL. Dzieki temu macie 70-80% szans, ze powrot do Polski bedzie mial sens i nie bedziecie zalowac.

Zdaje sobie jednak sprawe, ze powrot do PL to trudne wyzwanie. W UK zyje sie latwiej i zarabia godnie. Czy ktos ma wyksztalcenie czy nie moze sobie poradzic. W Polsce trzba byc albo wybitnym albo miec znajomosci albo co najmniej prawdopodobne miec szczescie.

Nie bede nikogo przekonywal albo namawial do powrotu. Kazdy niech decyduje za siebie, ale powiem tylko tak, jezeli ktos teskni albo mysli o swoich dzieciach to warto probowac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2015-04-14 12:34:06 (9 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wadus77

Post #10 Ocena: 0

2015-04-14 12:51:41 (9 lat temu)

wadus77

Posty: 203

Z nami od: 24-09-2007

W polsce, zyje sie ciezko ale tylko dlatego bo jest zle rzadzona.

Po ostatnich numerach nie wiem czy zblizajace sie wybory cos zmienia, ale wydaje mi sie, ze czuc powoli powiew przebudzenia mlodych ludzi, albo przynajmniej pokolenia, ktore zaczelo byc samodzielne i odpowiedzialne za swoj los.

Mowie tu tez o wszystkich ktorzy podjeli sie ryzyka i wyjechali za granice, tam wszystko musieli zalatwiac sami i daja sobie rade. Wzieli sprawy w swoje rece i czy z wyksztalceniem czy bez poradzili sobie.

Teraz pewninie moment zachlysniecia sie mija i zaczyna sie kolejny etap myslenia czemu nie moge tak w Polsce? dlaczego tu mi sie ualo, a tam nie ?

Cytuje: " Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, że żyjemy w złotym okresie dla Polski " Bronislaw Komorowski - Prezydent Polski

Noz sie w kieszeni otwiera! klamia, oszukuja manipuluja !!!

Przestalem ogladac polska TV i mam nadzieje, ze w dobie internetu ludzie beda mieli dostep do roznych zrodel informacji i zaczna w koncu uzywac swojego rozumu.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 38 z 52 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 37 | 38 | 39 ... 50 | 51 | 52 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,