MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wracac czy nie wracac do Polski?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 52 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 50 | 51 | 52 ] - Skocz do strony

Postów: 515

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

arkles79

Post #1 Ocena: 0

2011-09-13 17:07:45 (13 lat temu)

arkles79

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 13-09-2011

Skąd: Milton Keynes

Witam, mieszkam w UK od 2004 roku. Poczatki byly super, nowa kultura, nowe znajomosci, ladne pieniedze itp. Tak zycie sie krecilo przez kilka lat az w koncu zadalem sobie pytanie. Co ja tu robie? Rodzina daleko, znajomoi sie porozpadali, praca z dziwnymi ludzmi rzadko kiedy mozna spotakc kogos normalnego. 2 lata temu dopadla mnie deprecha i przez rok bralem depresanty. Teraz znowu ten stan powraca i znowu zadaje sobie wracac czy dalej sie tu meczyc. Pomimo tego ze mam dobre doswiadczenie w pracy troche w ksiegowosci i administracji (caly czas podnosze kwalifikacje) z praca w Uk nie mam rzadnych problemow, to za kazdym razem jak wracam do UK dzieje sie ze mna cos niedobrego. Jedni mowia ze w Polsce sie poprawia zeby wracac inni mowia ze sie pogarsza i bedzie coraz gorzej. Czy ktos moze ma podobny problem??? Czy zamierzacie wrac? CZy probowliscie wrocic? Pomozcie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SiwyZmc

Post #2 Ocena: 0

2011-09-13 17:13:20 (13 lat temu)

SiwyZmc

Posty: 1109

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: Polska

Drogi kolego powiem Ci swoje wlasne przemyslanie. Rowniez wyjechalem w 2004 i rowniez mialem tak ze nie czulem sie dobrze w UK. JEdyne co mnie najbardziej dreczylo to to, ze nie czulem sie u siebie. Wrocilem w Czerwcu tego roku, trzy tygodnie szukalem pracy a teraz ciesze sie ze jestem u siebie, pracuje i mieszkam! Jesli sie meczysz to sie nie zastanawiaj tylko wracaj i nie sluchaj glupot ze nie ma po co wracac! Zawsze jest po co wracac... chociazby dla przyjaciol rodziny i wlasnego kata we wlasnym kraju! Dla mnie UK teraz jest abstrakcja i nie mam zamiaru wracac do tego kraju chocby nie wiem co! Tutaj sie czuje bardziej spelniony mimo mniejszych zarobkow.... ale jak to ktos juz kiedys madrze powiedzial.... pieniadze to nie wszytko ;-) powodzenia w PL i wracaj a nie bedziesz sie meczyl gdzies tam na swiecie :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

arkles79

Post #3 Ocena: 0

2011-09-13 17:14:42 (13 lat temu)

arkles79

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 13-09-2011

Skąd: Milton Keynes

Dzieki za rade.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Samurajka

Post #4 Ocena: 0

2011-09-13 17:15:23 (13 lat temu)

Samurajka

Posty: 3554

Kobieta

Z nami od: 14-08-2010

Skąd: Marden

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/24/34321/Powrot-do-Polski-czy-ma-sens
Witaj,poczytaj sobie.
Nadzieja, to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość. :*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosiaczek3006

Post #5 Ocena: 0

2011-09-13 18:24:27 (13 lat temu)

gosiaczek3006

Posty: 2554

Kobieta

Z nami od: 20-12-2010

Skąd: Crewe

Ja tez jestem wsrod osob ktore wracaja....nie mam porownania tak jak Ty co bylo pare lat temu tutaj w Uk..bo jestem od niedawna ale od samego poczatku zalozenie bylo ze tylko na kilka lat...3 to max...a jesli pojdzie sprawniej to i krocej:-]Kazdy mi mowi ze pogadaja ze mna za jakis czas ...czy wtedy tez tak bede chcicla wracac...nie twierdze uparcie ze napewno tak!...bo zdaje sobie sprawe ze wtedy to ja moge powiedziec ze zostaje :-D Ale na dzien dzisiejszy jestem pewna ze chce wrocic...:-] Kazdy ma inne zdanie i kazdy inaczej zyje tu i zyl w Pl...jedni biedniej, innych stac bylo na wiele...ja narzekac nie mam na co ...mam tam swoj dom,swoja rodzine ,przyjaciol wiec mam gdzie i po co wracac....a praca hmmm...jakos szczegolnie problemow z nia nie mialam...zawsze cos sie znajdzie ,nie mam wymogow zeby moja pensja wynosla 10 tys zl...Ale tak jak mowie ktos kto nie ma mieszkania w Pl itd...opcja mieszkania z rodzicami lub wynajem przy zarobkach Polskich powoduje ze w jednej chwili tracimy chcec zeby wracac...ja mam to szczescie ze mam gdzie wiec powrot do Pl dla mnie to nie strach tylko cos na co czekam :-]:-]:-]
...Jesli dozyjesz 100 lat,to ja chce zyc 100 lat minus jeden dzien,zebym nigdy nie musiala zyc bez Ciebie....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2011-09-13 18:30:39 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafal80

Post #7 Ocena: 0

2011-09-13 18:51:07 (13 lat temu)

rafal80

Posty: 809

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2011-09-13 17:15:23, Samurajka napisał(a):
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/24/34321/Powrot-do-Polski-czy-ma-sens
Witaj,poczytaj sobie.


Tamten wątek jest w większości o kasie. Może ten będzie bardziej "życiowy".

[ Ostatnio edytowany przez: rafal80 13-09-2011 18:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zuzame

Post #8 Ocena: 0

2011-09-13 18:52:23 (13 lat temu)

zuzame

Posty: 297

Kobieta

Z nami od: 05-01-2010

Skąd: Kiedys Kent...

Witaj.U mnie stuknie rok jak wrocilam do Polski! I tak jak SiwyZmc nie wyobrazam sobie kiedykolwiek wrocic do UK. Z kazdym dniem utwierdzam sie ze podjelam dobra decyzje o powrocie do PL! I choc praca wyglada inaczej niz w UK to jestem w domu... z rodzina i bliskimi.... i zadne pieniadze zarobione w UK nie daly mi tyle radosci i usmiechu mojego i mojego dziecka co zycie tutaj.... skromniejesze ale dla Nas lepsze....
Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafal80

Post #9 Ocena: 0

2011-09-13 18:57:17 (13 lat temu)

rafal80

Posty: 809

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: Londyn

Jeśli jesteś pewien że powrót odmieni twoje życie to wracaj.
Ale pamiętaj, niektóre problemy są wszędzie takie same - zmiana miejsca zamieszkania ich nie rozwiąże.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosiaczek3006

Post #10 Ocena: 0

2011-09-13 19:02:20 (13 lat temu)

gosiaczek3006

Posty: 2554

Kobieta

Z nami od: 20-12-2010

Skąd: Crewe

Cytat:

2011-09-13 18:52:23, zuzame napisał(a):
Witaj.U mnie stuknie rok jak wrocilam do Polski! I tak jak SiwyZmc nie wyobrazam sobie kiedykolwiek wrocic do UK. Z kazdym dniem utwierdzam sie ze podjelam dobra decyzje o powrocie do PL! I choc praca wyglada inaczej niz w UK to jestem w domu... z rodzina i bliskimi.... i zadne pieniadze zarobione w UK nie daly mi tyle radosci i usmiechu mojego i mojego dziecka co zycie tutaj.... skromniejesze ale dla Nas lepsze....
Pozdrawiam.

Nie wspomne o wyrzutach sumienia jesli chodzi o mala....jej poczatek szkoly...no ale pocieszam sie tym ze po jakims czasie bedzie miala jezyk w jednym Palcu i w w razie powrotu wtedy to doceni...a i w latach pozniejszych takze bo jak wiadomo jezyk w Pl w szkole czy pozniej w pracy to podstawa:-]
...Jesli dozyjesz 100 lat,to ja chce zyc 100 lat minus jeden dzien,zebym nigdy nie musiala zyc bez Ciebie....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 52 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 50 | 51 | 52 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,