MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pieniadze na % . w jakim kraju?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 3 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2011-11-17 13:39:49 (12 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2011-11-17 12:52:12, Malahai1983 napisał(a):
Dwunasty: Nie wiem, aż tak daleko w całą sprawę nie wnikałem, szczerze mówiąc. Bo tak naprawdę tym się aż tak nie przejmuję. Moja logika jest taka: a jaką masz gwarancję, że bank, w którym trzymasz wszystkie oszczędności swojego życia nie inwestuje w bardzo ryzykowne akcje giełdowe i nie zbankrutuje, jak to miało miejsce w przypadku kilku banków w zeszłym roku? Kiedy to ludziom zablokowano dostęp do kont i nie mogli wypłacić swoich oszczędności?

Inwestycje to zawsze ryzyko. A jak ktoś się go boi, to niech siedzi w domu i do skarpety odkłada :-)

Wszystko jedno w co inwestuje bank. Liczy sie to czy ma gwarancje. W Uk 85K funtow, w Polsce zdaje sie 100tys euro.

Jedyny bank, ktory upadl z wielki hukiem, to Icesave, on nie mial gwarancji brytyjskich.

Logika nakazuje, by nie pakowac wszystkiego w jedno miejsce i oszczednosci zycia trzymac w kilku instytucjach.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Malahai1983

Post #2 Ocena: 0

2011-11-17 13:45:51 (12 lat temu)

Malahai1983

Posty: 1342

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2009

Skąd: Manchester

Parę(naście) banków w USA padło. W UK padłoby też kilka, ale rząd je poratował, bo inaczej byłoby spore zamieszanie.

A jeśli chodzi o inwestowanie to sam byłem zawsze bardzo ostrożny jeśli chodzi o takie sprawy. Ale jak widzę, że niektórzy żyją (to nie przenośnia) z odsetek z inwestycji, to zastanawiam się gdzie ta moja nadmierna ostrożność mnie zaprowadzi.
'Boze chron mnie przed przyjaciolmi, bo z wrogami sam sobie poradze'

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Post #3 Ocena: 0

2011-11-17 14:10:24 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2011-11-17 14:15:51 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Malahai1983

Post #5 Ocena: 0

2011-11-17 14:20:35 (12 lat temu)

Malahai1983

Posty: 1342

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2009

Skąd: Manchester

Firma jest Polska, jednak działa na terenie EU ( mamy nieruchomości we Włoszech).

Podałem tylko przykładową opcję. Odsetki mogą być również wypłacane co miesiąc, jednak wtedy oprocentowanie będzie niższe. Bardziej opłaca się więc nie wypłacać tego na bieżąco tylko zostawić w spokoju żeby się kumulowało. Ale oczywiście to jest dla wyboru przez klienta.
'Boze chron mnie przed przyjaciolmi, bo z wrogami sam sobie poradze'

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2011-11-17 14:24:55 (12 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2011-11-17 13:45:51, Malahai1983 napisał(a):
Parę(naście) banków w USA padło. W UK padłoby też kilka, ale rząd je poratował, bo inaczej byłoby spore zamieszanie.

A jeśli chodzi o inwestowanie to sam byłem zawsze bardzo ostrożny jeśli chodzi o takie sprawy. Ale jak widzę, że niektórzy żyją (to nie przenośnia) z odsetek z inwestycji, to zastanawiam się gdzie ta moja nadmierna ostrożność mnie zaprowadzi.

Mieszkamy w Europie, wiec upadki bankow w USA nas nie dotknely i nie musimy sie martwic ich bankami, jesli nie trzymamy tam pieniedzy. Padly glownie banki, ktore mialy kiepskie kredyty, a nie te, ktore mialy duze oszczednosci klientow.

Banki w UK mialy gwarancje, nie padly. Na pewno sa bezpieczenijsza opcja niz firma krzak oferujaca ponzi scheme. Kto gwarantuje pieniadze wplacone do nich? Nikt, poza sama firma.

Zeby zyc z odsetek, to najpierw trzeba miec kapital. Chyba nie piszesz o ludziach, ktorzy maja 10tys pln i zyja z odsetek z tego ;-)
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Malahai1983

Post #7 Ocena: 0

2011-11-17 14:30:19 (12 lat temu)

Malahai1983

Posty: 1342

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2009

Skąd: Manchester

Cytat:

2011-11-17 14:15:51, starka napisał(a):
Social Lending , w Polsce portal Kokos i Zakra . W UK chyba Zoopla . Wiem , że w PL raz na rok trzeba się rozliczyć z zarobionych odsetek z US , nie wiem jak to wygląda w UK . W PL nie sprawdzają czy pożyczkobiorcy mają zdolność kredytową , jak uda im się do siebie przekonać Inwestorów , to mogą po roku czsu pożyczyć do 25 k . W UK masz większą gwarancję , bo żaden pożyczkobiorca , którego Scoring jest poniżej 560 punktów nie moze wystawić aukcji .


Nie wiem jak to jest w przypadku innych firm, ale kiedy my udzielamy pożyczki (chwilówki) to sprawdzamy dokładnie każdą osobę w KRD, InfoMonitor oraz ERIF oraz trzymiesięczne zarobki + potwierdzenie zatrudnienia. A więc na piękne oczy u nas w biurze można dostać jedynie herbatę :-D
'Boze chron mnie przed przyjaciolmi, bo z wrogami sam sobie poradze'

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Malahai1983

Post #8 Ocena: 0

2011-11-17 14:36:15 (12 lat temu)

Malahai1983

Posty: 1342

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2009

Skąd: Manchester

Cytat:

2011-11-17 14:24:55, Richmond napisał(a):
Cytat:

2011-11-17 13:45:51, Malahai1983 napisał(a):
Parę(naście) banków w USA padło. W UK padłoby też kilka, ale rząd je poratował, bo inaczej byłoby spore zamieszanie.

A jeśli chodzi o inwestowanie to sam byłem zawsze bardzo ostrożny jeśli chodzi o takie sprawy. Ale jak widzę, że niektórzy żyją (to nie przenośnia) z odsetek z inwestycji, to zastanawiam się gdzie ta moja nadmierna ostrożność mnie zaprowadzi.

Mieszkamy w Europie, wiec upadki bankow w USA nas nie dotknely i nie musimy sie martwic ich bankami, jesli nie trzymamy tam pieniedzy. Padly glownie banki, ktore mialy kiepskie kredyty, a nie te, ktore mialy duze oszczednosci klientow.

Banki w UK mialy gwarancje, nie padly. Na pewno sa bezpieczenijsza opcja niz firma krzak oferujaca ponzi scheme. Kto gwarantuje pieniadze wplacone do nich? Nikt, poza sama firma.

Zeby zyc z odsetek, to najpierw trzeba miec kapital. Chyba nie piszesz o ludziach, ktorzy maja 10tys pln i zyja z odsetek z tego ;-)


Ehm, absolutnie się nie zgadzam, że upadek banków w USA nas nie dotknął. To, że Ci z kieszeni nie zabrali to nie znaczy, że nie miało to wpływu na sytuację w kraju, w którym żyjesz. Gospodarka światowa jest tak powiązana, że załamanie rynku w jednej części świata powoduje lawinę podobnych reakcji na całym świecie. Przecież banki europejskie siedziały w kieszeni amerykańskich, a kiedy skończyły się pożyczki to zaczęły mieć problemy. A banki w UK nie przetrwały dlatego, że miały gwarancje a dlatego, że zbyt dużo by kosztowało rząd UK, gdyby one upadły, stąd wszystkie bailout'y.

I pisałem już, że firma jest ubezpieczona w Allianz, a więc gwarantuje wypłaty w przypadku bankructwa, ogłoszenia upadłości etc. Ja naaaaprawdę nie mam ochoty nikogo na siłę przekonywać, bo nie muszę. Telefon w biurze się od rana urywa, bo dzwonią kolejne osoby zainteresowane dobrą inwestycją :-]
'Boze chron mnie przed przyjaciolmi, bo z wrogami sam sobie poradze'

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Post #9 Ocena: 0

2011-11-17 14:40:53 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Malahai1983

Post #10 Ocena: 0

2011-11-17 14:44:55 (12 lat temu)

Malahai1983

Posty: 1342

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2009

Skąd: Manchester

U nas tak to nie działa :-) Pożyczki i inwestycje są na z góry ustalone procenty, a więc nie ma możliwości manipulowania nimi. A inwestycje przyjmujemy już od 1,000zł.
'Boze chron mnie przed przyjaciolmi, bo z wrogami sam sobie poradze'

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,