MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bank nie chce mi przyznać karty kredytowej, kredytu i innych produktow finansowych.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 89 z 93 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 ] - Skocz do strony

Str 89 z 93

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Parawan

Post #1 Ocena: 0

2018-01-08 14:16:04 (6 lat temu)

Parawan

Posty: 81

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 02-11-2017

Skąd: West Yorks

3 lata, adres i nie ma problemu. Jak czlowiek tutaj zyje, to biurokracji jest coraz mniej. Na razie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-01-12 10:39:30 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Dzisiaj ostatni dzien oplat za platnosci kartami kredytowymi.

Jak ktos chcial zaplacic podatki karta kredytowa i zyskac za to punkty czy mile, to ostatni dzwonek. Od jutra HMRC nie akceptuje kart kredytowych.

Z kolei jak ktos chce za cos zaplacic karta k. i nie chce dodatkowych oplat, to warto poczekac do jutra. Chociaz sama jestem ciekawa czy firmy podwyzsza od razu ceny w zamian i czy faktycznie zniosa oplaty.

Ja wlasnie zaplacilam podatek i czekam z kupnem ubezpieczenia na wynajem samochodu, bo teraz chca ekstra za platnosc KK.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #3 Ocena: 0

2018-01-12 13:21:15 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Wszystko kupujesz na kredyt?
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2018-01-12 16:55:35 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Uzywanie karty kredytowej do wszystkiego nie oznacza kupowania na kredyt. Wystarczyc splacac karty w calosci co miesiac.

Place za wszystko co sie da karta kredytowa dla roznych korzysci, ktore zostaly opisane wczesniej. Karte debetowa wyjmuje z portfela tylko, zeby skorzystac z bankomatu i moze z raz na kwartal, zeby za cos zaplacic online, bo byla oplata za kredytowke.

https://www.moneysavingexpert.com/credit-cards/best-credit-card-rewards

https://www.headforpoints.com/best-uk-avios-airline-hotel-credit-cards/
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #5 Ocena: 0

2018-01-12 17:19:42 (6 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

A jeszcze do tego section 75 dochodzi. Same zalety placenia wszystkiego karta kredytowa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #6 Ocena: 0

2018-01-12 18:32:09 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-01-12 16:55:35, Richmond napisał(a):
Uzywanie karty kredytowej do wszystkiego nie oznacza kupowania na kredyt. Wystarczyc splacac karty w calosci co miesiac.

Place za wszystko co sie da karta kredytowa dla roznych korzysci, ktore zostaly opisane wczesniej. Karte debetowa wyjmuje z portfela tylko, zeby skorzystac z bankomatu i moze z raz na kwartal, zeby za cos zaplacic online, bo byla oplata za kredytowke.

https://www.moneysavingexpert.com/credit-cards/best-credit-card-rewards

https://www.headforpoints.com/best-uk-avios-airline-hotel-credit-cards/


No w sumie to tak. A moje leza w pudle :-8 Jedna ta na zagraniczne wydatki mega pomocna ;-)
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2018-01-12 21:41:05 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Moje pracuja na mnie ;-)
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jogurtt

Post #8 Ocena: 0

2018-02-05 13:29:17 (6 lat temu)

jogurtt

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 21-07-2010

Skąd: mersey

Czy warto przenosisz oszczednosci z H2B na LISA ?

(czytalem juz temat o LISA - https://www.moneysavingexpert.com/savings/lifetime-ISAs ) ale nie moge sie zdecydowac - niby przewaga ze cala sume zamiast 200/miesiac aczkolwiek jesli domu sie jednak nie kupi to traci sie 6%. Ktos cos?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #9 Ocena: 0

2018-02-27 10:32:30 (6 lat temu)

daavid

Posty: 5711

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

OK, opłaca się z paru powodów płacić kredytówką i szybko ją spłacać, ale pusty śmiech mnie ogarnia jak słyszę ludzi którzy mówią, że dzięki temu, że spłacają gigantyczne odsetki to mają budowaną historię kredytową.
W rzeczywistości ma to niewielkie znaczenie, chyba że ktoś nie spłaca to może sobie pogorszyć swój status. Bank przede wszystkim jest zainteresowany jednym: stałymi dochodami.

[ Ostatnio edytowany przez: daavid 27-02-2018 10:32 ]

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wojciechz

Post #10 Ocena: 0

2018-03-07 21:11:02 (6 lat temu)

wojciechz

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2014

Skąd: Newark

Cytat:

2018-02-27 10:32:30, daavid napisał(a):
OK, opłaca się z paru powodów płacić kredytówką i szybko ją spłacać, ale pusty śmiech mnie ogarnia jak słyszę ludzi którzy mówią, że dzięki temu, że spłacają gigantyczne odsetki to mają budowaną historię kredytową.
W rzeczywistości ma to niewielkie znaczenie, chyba że ktoś nie spłaca to może sobie pogorszyć swój status. Bank przede wszystkim jest zainteresowany jednym: stałymi dochodami.


Nieodpowiedzialna zabawa a kartami kredytami kończy się bardzo źle. Ostatnio widziałem na youtube film o gościu który rzucił się pod tory. Obok jego głowy znależli torbe z wyciągami z karty. Gościu miał 120 000 funtów długu w kartach kredytowych i pożyczkach konsolidacyjnych. Zarabiał 26 rocznie.

A teraz moje pytanie.
Z jakiegoś powodu mój credit score spadł z 900 do 840. Jakieś 3 miesiące temu w reporcie z experiana było napisane, że trace punkty za to, że nie zamknąłem jeszcze żadnego konta kredytowego. Na drugi dzień zamknąłem initial card w barclays i zaaplikowałem o reward barclays card. Po tej operacji mój credit score spadł. Jedynym negatywnym czynnikiem ja daną chwile jest adres (mieszkam niecałe 2 lata pod obecnym adresem). Zaaplikowałem też o inną karte kredytową z halifaxu do budowania historii kredytowej. Mam nadzieje, że to mi pomoże wskoczyć powyżej 900.

Pytanie mam takie:

czy to prawda, że nie powinniśmy zadłużać się na więcej niż 30% całego limitu kredytowego ? czyli dajmy na to mam 3k na jednej karcie i 3 k na drugiej i bezpieczne zadłużenie było by 1800 funtów razem. Podobno wtedy ta ocena rośnie najbardziej ?

Inne pytanie jest następujące - Czy powinieniem aplikować o inne karty kredytowe ? Czy muszę odczekać jakiś okres czasu pomiędzy aplikacjami ? Nie potrzebuje tych kart, ale mam w planach kupno domu w najbliższych paru latach i chciałbym mieć dobrą ocene kredytową ażeby dostać atrakcyjne oprocentowanie ?

[ Ostatnio edytowany przez: wojciechz 07-03-2018 21:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 89 z 93 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,