MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zrzeczenie sie spadku

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

Postów: 100

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ktosktos

Post #1 Ocena: 0

2009-09-21 14:38:07 (15 lat temu)

ktosktos

Posty: 289

Kobieta

Z nami od: 04-04-2008

musze sie zrzec spadku i nie wiem od czego sie zabrac. probuje sie dodzwonic do konsulatu ale to graniczy z cudem, mam 4 numery i wszystkie cztery ciagle zajete.
czy w konsulacie mi takie zaswiadczenie podstepluja zeby bylo wazne w PL, czy musze szukac notariusza?
" teraz serca mam dwa, smutki dwa i miłość po kres, i radość do łez"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AGALON

Post #2 Ocena: 0

2009-09-21 14:44:16 (15 lat temu)

AGALON

Posty: n/a

Konto usunięte

Oświadczenie woli o odrzuceniu spadku powinno być złożone w ciągu 6 miesięcy od dowiedzenia się o tytule powołania. Oświadczenie takie jest nieodwołalne. Spadkobierca, który odrzuca spadek traktowany jest jakby nie dożył otwarcia spadku. Oświadczenie o odrzuceniu spadku składa się przed sądem lub przed notariuszem. Może być ono złożone ustnie lub na piśmie z podpisem urzędowo poświadczonym. W braku możliwości osobistego odrzucenia spadku, można dokonać tego przez pełnomocnika. W takim wypadku pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie z podpisem urzędowo poświadczonym. Osoba przebywająca za granicą może również złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku do sądu w Polsce. Oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku powinno zawierać:
1) imię i nazwisko spadkodawcy, datę i miejsce jego śmierci oraz miejsce jego ostatniego zamieszkania; .
2) tytuł powołania do spadku; .
3) treść złożonego oświadczenia. .
Oświadczenie powinno również zawierać wymienienie wszelkich wiadomych składającemu oświadczenie osób należących do kręgu spadkobierców ustawowych, jak również wszelkich testamentów, chociażby składający oświadczenie uważał je za nieważne, oraz danych dotyczących treści i miejsca przechowywania testamentów. Przy oświadczeniu należy złożyć wypis aktu zgonu spadkodawcy, jeżeli dowody te nie zostały już poprzednio złożone.

A co do konsulatu:

http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=66

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #3 Ocena: 0

2009-09-21 15:42:03 (15 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

maz spadek po ojcu odrzucil u notarisza, potrzebowal akt zgonu ojca, natomiast zgode o odrzucenie spadku wnokow po dziadku trzeba bylo zalozyc sprawe w sadzie, tam reprezentowal mnie pelnomocnik ale zgoda na niego tez musiala byc potwierdzona podpisem u notariusza, nastepnie po sprawie sadowej kolejna wizyta u notariusza osobiscie musialam byc o odrzucenia spadku wnokow po dziadku z wyrazeniem zgody sadowej na moje rozporzadzanie majatkiem maloletnich dzieci w tej sprawie

zawile to bylo troche i wymagalo 3 wizyt w Pl ale w koncu mam nadzieje wszystko juz ok

rzeczewiscie jest 6 miesiecy na odrzucenie spadku, potem mialam kolejne 6 miesiecy na to aby moje dzieci mogly odrzucic spadek po dziadku, teraz kolej na rodzenstwo zmarlego
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Superlover

Post #4 Ocena: 0

2009-09-21 15:44:31 (15 lat temu)

Superlover

Posty: 3034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 21-03-2009

Nie chcesz spadku to daj mi. Cokolwiek by nie było, zawsze się przyda
albo wymienię to na 6pak :-)
Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość zostanie świnią :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

littleflower

Post #5 Ocena: 0

2009-09-21 15:48:36 (15 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

jesli to do mnie bylo chetnie Ci do oddam, nawet ja Ci doloze ten szesciopak :-D
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

roztocz

Post #6 Ocena: 0

2009-09-21 16:02:36 (15 lat temu)

roztocz

Posty: 968

Mężczyzna

Z nami od: 23-05-2007

Skąd: Greenford

tak sie zastanawiam - dlaczego ludzie zrzekaja sie spadku?
i nic nie przychodzi mi do glowy
Praca - to bardzo prymitywny sposob spedzania czasu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2009-09-21 16:50:03 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

"Odrzucenie spadku pozwala uniknąć długów spadkowych – a także zmienia układ dziedziczenia. Warto zastanowić się nad tą instytucją – zarówno jeśli chcemy uniknąć długów – jak i w sytuacji kiedy chcemy (niskim kosztem) przekazać swój udział spadkowy pozostałym spadkobiercom."
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #8 Ocena: 0

2009-09-21 16:57:42 (15 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

no wlasnie czasem ktos nie zostawi testamentu a zostawi po sobie dlugi lub inne zoobowiazania, wtedy spadek jest nadawany automatycznie w pierwszej kolejnosci malzonkowi i dzieciom , potem rodzenstwu i rodzicom zmarlego,

spadek to nie tylko dobra ale takze i dlugi zmarlego
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Superlover

Post #9 Ocena: 0

2009-09-21 19:27:15 (15 lat temu)

Superlover

Posty: 3034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 21-03-2009

Przeciez w Polsce ludzie nie maja dlugow
Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość zostanie świnią :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

harpia

Post #10 Ocena: 0

2009-09-21 19:49:09 (15 lat temu)

harpia

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 18-01-2009

polacy nie mają długów tylko finansowe zobowiązania

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,