MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Uzyskanie numeru PESEL dla dziecka urodzonego w UK

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

natalia86

Post #1 Ocena: 0

2009-07-13 21:02:38 (15 lat temu)

natalia86

Posty: 140

Kobieta

Z nami od: 27-10-2008

Hej a ja owszem w Polsce przetłumaczyłam akt urodzenia wpisałam dziecko do księgi i dostałam akta urodzenia polskie odebrała moja mama bo ja już nie zdążyłam,:-) przysłała mi tu i przy składaniu wniosek na paszport w consulu złożyłam wniosek na pesel trzeba mieć tylko polski akt po ponad miesiącu odebrałam paszport wraz z peselem koszt 41funtów i po sprawie.:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

frelcia

Post #2 Ocena: 0

2009-07-14 07:07:15 (15 lat temu)

frelcia

Posty: 9482

Kobieta

Z nami od: 01-05-2007

Skąd: ~Skelmersdale~

Kurde troszke to pogmatwane. Widze, ze u kazdego jest to inaczej. Ja powiem tylko tyle, ze o numer pesel staralam sie prywatnie. Urzad owszem wydalby mi takowy numer ale po warunkiem, ze zameldowalabym swoja corke w polsce. Nie chcialam jej meldowac i dlatego sama na kartce A4 napisalamprosbedo Warszawy o nadanie mojej corce numeru pesel ktory jest potrzebny do wyrobienia paszportu. Jedynie co to zameldowalam ja w polsce na jeden dzien zeby czekac na paszport miesiac. Jesli bym jej nie zameldowala to okres oczekiwania na paszport wydluzylby sie do 3 miesiecy poniewaz pisali by zapytanie do.......(nie pamietam juz).....czy corka jest mieszkanka Wielkiej Brytanii.

A to adres na ktory wysylalam pismo o nadanie numeru pesel:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Departament Rejestrów Państwowych
ul. Pawińskiego 17/21
02-106 Warszawa



:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2009-07-14 08:17:46 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anneczka

Post #4 Ocena: 0

2009-07-14 08:38:25 (15 lat temu)

anneczka

Posty: 1505

Kobieta

Z nami od: 20-09-2007

Skąd: Staffordshire

Ja dodam tylko tyle, że niekiedy wiele zalezy od dobrego humoru urzędniczki i chęci pomocy Tobie, jeżeli ma sie znajomośći w USC to nie muszą tego załatwiać nawet rodzice, a wystarczy tylko że podpiszą zgode na dokonczenie załatwiania peselu przez kogoś innego. Ja owszem miałam to wszystko podobnie, pierw pisaliśmy podanie o zgode na wpis i wydanie aktu urodzenia, jak dostaliśmy akt urodzenia poszliśmy do meldunkowego zameldować córke no i na tej podstawie po kilku tygodniach otrzymaliśmy pesel. Dziecko powinno być zameldowane w polsce bo w koncu staramy się o paszport i obywatelstwo polskie, jestesmy tutaj w troche martwym punkcie, kiedyś dziecko dostawało od razu paszport angielski jak sie tu rodziło, teraz niestety wiele nam ukrócili odkąd weszliśmy do UE:)

[ Ostatnio edytowany przez: anneczka 14-07-2009 10:55 ]

W czym Ja kuleje TY możesz być ASEM.....i na odwrót:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

mrstpa

Post #5 Ocena: 0

2009-10-24 13:42:43 (14 lat temu)

mrstpa

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 24-10-2009

Skąd: xx

Moja corka urodzila sie zagranica (nie w UK)i zarowno PESEL jak i normaly paszport zostal zalatwiony przez ambasade. Nie bylo zadnych problemow. Przypuszczam ze to albo niewiedza albo oczekiwanie urzedniczek na "czakoladki". Proponuje sprobowac tej metody.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2009-10-24 20:59:20 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2012-09-14 15:07:41 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,