MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Uzyskanie numeru PESEL dla dziecka urodzonego w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 16

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

misiooo

Post #1 Ocena: 0

2009-07-13 17:24:15 (15 lat temu)

misiooo

Posty: 34

Mężczyzna

Z nami od: 27-04-2008

Skąd: Northampton

Wiem, że ten temat był już opisywany kilkakrotnie, ale mój przypadek jest nieco inny niż opisywane na forum.
Wyrobiłem paszport tymczasowy dla dziecka i wyjechałem do Polski, aby tam załatwić resztę formalności. Po przetlumaczeniu aktu urodzenia, udałem sie do Urzędu Stanu Cywilnego w moim mieście aby uzyskać numer PESEL. Niestety dowiedziałem sie że jest to niemożliwe. W pierwszej kolejności nalezy złożyć podanie o wpis do ksiąg (nie pytajcie jakich bo sam nie wiem), aby dziecko "zaistniało w kraju". Zapłaciłem opłatę skarbową (prawie 200zł to chyba najwyższa jaką kiedykolwiek zapłaciłem) i złożyłem podanie o ten wpis. Trzeba czekać... Wczoraj moja żona poszła odebrać potwierdzenie tego wpisu - odebrała ale tylko swoje bo ja po swoje muszę sie stawić osobiście. Na pytanie o numer PESEL, dowiedziałą się że najpierw trzeba dziecko zameldowac i jest to warunek konieczny, inaczej nie ma takiej możliwosci aby uzyskać PESEL. Niestety zameldować dziecka nie może bo do meldunku muszą stawić się oboje rodzice jednocześnie. Ja jestem już w UK.

Mam teraz do Was pytanie: Czy jest jakaś procedura w naszym kraju, według której przebiega ten proces rejestracji ??? Jak pójdzie dalej w tym tempie to paszport tymczasowy dziecka straci ważność a my nie bedziemy mięli wszystkich dokumentów potrzebnych do uzyskania drugiego. Ja jestem z małego miasta, a pracownicy urzędu to "mafia" tam nie ma możliwości dowiedzieć sie czegokolwiek a ja niestety na prawie sie nie znam :-(

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2009-07-13 17:30:01 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

beata76

Post #3 Ocena: 0

2009-07-13 17:49:18 (15 lat temu)

beata76

Posty: 1206

Kobieta

Z nami od: 13-03-2007

Skąd: Londyn

Tez mi sie wydaje ze to sciema.
Moje dziecko w Polsce pod adresem gdzie jestem zameldowana(u rodzicow) meldowal moj tata. Musialam tylko napisac pozwolenie ze wyrazam zgode na takie cos. Jest mnostwo osob w Polsce ktore nie posiada meldunku a ma pesel.
Kobieta piękna, lecz pozbawiona bystrości umysłu, nie daje kochankowi nic poza fizycznym delektowaniem się jej urodą. Brzydka, ale mądra może do tego stopnia rozkochać mężczyznę w swojej inteligencji, że nie pragnie on niczego ponadto.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

beata76

Post #4 Ocena: 0

2009-07-13 17:56:19 (15 lat temu)

beata76

Posty: 1206

Kobieta

Z nami od: 13-03-2007

Skąd: Londyn

http://www.mswia.gov.pl/download.php?s=1&id=3218
Tu masz link do wniosku o nadanie numeru pesel
i tam w punkcie 5 jest mowa o osobach nie zameldowanych w polsce,wiec najwidoczniej taka opcja istnieje

[ Ostatnio edytowany przez: beatakrzos 13-07-2009 17:58 ]

Kobieta piękna, lecz pozbawiona bystrości umysłu, nie daje kochankowi nic poza fizycznym delektowaniem się jej urodą. Brzydka, ale mądra może do tego stopnia rozkochać mężczyznę w swojej inteligencji, że nie pragnie on niczego ponadto.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #5 Ocena: 0

2009-07-13 17:57:47 (15 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

http://www.londynkg.polemb.net/index.php?document=31
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SiwyZmc

Post #6 Ocena: 0

2009-07-13 17:59:51 (15 lat temu)

SiwyZmc

Posty: 1109

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: Polska

Niestety znam ten bol meldunku dzieci i nieprzyjemne przyjmowanie pan urzedniczek siedzacych w tych zapierdzianych przez lata krzeslach. Niestety z mojego doswiadczenia to jest to fakt ze musisz zrobic wpis do urzedu miasta oraz otrzymac metryczki urodzenia, nastepnie zameldowac dziecko na adres gdzie przy meldunku musi byc wlasciciel lokalu wraz z aktem wlasnosci i wtedy czekasz na nadanie numeru PESEL. Numer (w malych miastach) wysylaja raz w tygodniu do Warszawy bo to wlasnie tam wyrabiaja te numery i w przeciagu tygodnia powinienes miec (uwaga) recznie napisany przez pania wydajaca numery PESEL numerek! Tak wyglada wyrobienie PESELu a nastepnie bujasz sie z pokoju do pokoju w sprawie paszportu i tu znow zaleznie od uprzejmosci osob wydajacych paszporty badz tez Twoich znajomosci dowiesz sie jak dlugo musisz czekac na paszport. Jesli znajdziesz poczciwa osobe to paszport wyrobisz dosc szybko a jesli nie to odpusc sobie i zrob to w UK (latwiej i prosciej choc nadal bedzie biurokracja konsulatow w UK).
W skrocie ->metryczka urodzenia->meldunek na adres z wlascicielem miejsca gdzie chcesz dziecko meldowac i niestety rodzicami badz pisemnym pozwoleniem przefaxowanym na numer biura meldunkowego-> wniosek o paszport(i cos o czym nie wspomnialem to to ze mozesz probowac przyspieszyc po przez kolejne pisanie podania o szybsze wydanie ale tutaj znow musi byc zgoda obojga rodzicow wraz z obecnoscia przy skladaniu a niekoniecznie przy odbieraniu paszportu) -> spokojny sen przez rok bo za rok znow ta sama historia z wyrabianiem paszportu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

beata76

Post #7 Ocena: 0

2009-07-13 18:05:14 (15 lat temu)

beata76

Posty: 1206

Kobieta

Z nami od: 13-03-2007

Skąd: Londyn

Cytat:

2009-07-13 17:59:51, SiwyZmc napisał(a):
W skrocie ->metryczka urodzenia->meldunek na adres z wlascicielem miejsca gdzie chcesz dziecko meldowac i niestety rodzicami badz pisemnym pozwoleniem przefaxowanym na numer biura meldunkowego-> wniosek o paszport(i cos o czym nie wspomnialem to to ze mozesz probowac przyspieszyc po przez kolejne pisanie podania o szybsze wydanie ale tutaj znow musi byc zgoda obojga rodzicow wraz z obecnoscia przy skladaniu a niekoniecznie przy odbieraniu paszportu) -> spokojny sen przez rok bo za rok znow ta sama historia z wyrabianiem paszportu.


Paszport na wniosek rodzicow moze byc wydany na 5 lat,a niekoniecznie na rok.
Kobieta piękna, lecz pozbawiona bystrości umysłu, nie daje kochankowi nic poza fizycznym delektowaniem się jej urodą. Brzydka, ale mądra może do tego stopnia rozkochać mężczyznę w swojej inteligencji, że nie pragnie on niczego ponadto.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SiwyZmc

Post #8 Ocena: 0

2009-07-13 18:12:01 (15 lat temu)

SiwyZmc

Posty: 1109

Mężczyzna

Z nami od: 06-02-2008

Skąd: Polska

Moze i racja ze bedzie to 5letni. Moze to tylko ten pierwszy bez PESELu jest tylko na rok...tak czy siak ta nieprzyjemna historia z bieganiem po tych zakichanych urzedach jest ......meczaca.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

beata76

Post #9 Ocena: 0

2009-07-13 18:23:56 (15 lat temu)

beata76

Posty: 1206

Kobieta

Z nami od: 13-03-2007

Skąd: Londyn

Cytat:

2009-07-13 18:12:01, SiwyZmc napisał(a):
Moze i racja ze bedzie to 5letni. Moze to tylko ten pierwszy bez PESELu jest tylko na rok...tak czy siak ta nieprzyjemna historia z bieganiem po tych zakichanych urzedach jest ......meczaca.

Tak,te nasze urzedy...
Kobieta piękna, lecz pozbawiona bystrości umysłu, nie daje kochankowi nic poza fizycznym delektowaniem się jej urodą. Brzydka, ale mądra może do tego stopnia rozkochać mężczyznę w swojej inteligencji, że nie pragnie on niczego ponadto.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

piekar10

Post #10 Ocena: 0

2009-07-13 19:08:12 (15 lat temu)

piekar10

Posty: 1861

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 08-06-2006

Skąd: Moja Wyspa

Meldowac dziecka nie trzeba , jesli urzednik sie upiera prosze zapytac go o pokazanie takiego przepisu , bez meldunku mozna to zrobic ale tylko i wyłacznie przez Warszawe.
1) Prawdziwi fceci nie jedzą miodu , prawdziwi faceci żują pszczoły ............2) Ponosze pełną odpowiedzialność za porady udzielane przez Richmond.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,