MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak dlugo mozna czekac

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

konto usunięte

Post #1 Ocena: 0

2009-05-23 09:26:37 (6 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

witam wszystkich ktorzy moga cos doradzic -- zlozylem formy na child benefit wiem ze zona w polsce dostala papiery z urzedu marszalkowskiego jakie ma im wyslac zalatwila to urzad wyslal do uk pismo dzwonilem na benefity tam pani skierowala mnie do jakiegos glownego urzedu podajac moj numer kom po paru dniach odzwonili pani z tego urzedu powiedziala ze dostali dokumenty z polski i daja do przetlumaczenia a jak przetlumacza podejma decyzje czy ktos moze sie orientuje ile to moze potrwac a wiec podjecie decyzji oczekuje na benefity juz okolo 10 miesiecy -- jeszcze jedno zapytanie skladalem tez formy na tax dzwonilem tam pare razy i ciagle slysze ze sprawa jest w toku pytalem sie czy moze trzeba dostarczyc jakies dodatkowe dokumenty slyszalem ze nie wiec sie zapytalem czy moze te formy juz sa w koszu lub w archiwum slyszalem tylko ze sprawa jest w toku i prosze czekac zaznaczam ze skladalem formy na rodzine moja zona ma numer nin ile to moze trawac czy nie mozna tego przyspieszyc piszac jakas skarge na opieszalosc urzednikow trwa to juz 10 miesiecy dziekuje za podpowiedzi pozdrawiam :-(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

olamakowska

Post #2 Ocena: 0

2009-05-23 09:34:28 (6 lat temu)

olamakowska

Kobieta

Z nami od: 05-05-2009

dziwne ze tak dlugo czekasz, ja dostalam child benefit po niecalych 2 miesiacach czekania a child tax credit jeszcze szybciej, moze masz niekompletne dokumenty.

Do góry stronyOffline

olamakowska

Post #3 Ocena: 0

2009-05-23 09:37:21 (6 lat temu)

olamakowska

Kobieta

Z nami od: 05-05-2009

musisz ich ponaglic wydzwaniajac do nich, pocieszeniem jest ze dostaniesz wyrownanie za te wszystkie miesiace:-)

[ Ostatnio edytowany przez: olamakowska 23-05-2009 09:40 ]

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #4 Ocena: 0

2009-05-23 09:55:56 (6 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

z tego co wyczytalem sporo ludzi dlugo czeka ale jak dlugo mozna gdyby mi czegos brakowalo przyslaliby formy uzupelniajace poza ty dzwonie co jakis czas ale ciagle to samo czekac --pozdrawiam

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #5 Ocena: 0

2009-05-23 10:05:31 (6 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

My czekalismy 10 mies,ja bylam jeszcze wtedy w PL ,zeby bylo szybciej to zrezygnowalam z rodzinnego tak mi poradzila znajoma w MOPSie i nawet to nie pomoglo ,skladalismy pod koniec lutego a papiery do podpisania przyszly z U.Marszalkowskiego dopiero w czerwcu.:-o
Chyba niektozy maja szczescie a inni poprostu pecha:-[

Do góry stronyOffline

Marzenna67

Post #6 Ocena: 0

2009-05-23 11:45:39 (6 lat temu)

Marzenna67

Kobieta

Z nami od: 25-02-2009

"Ja już opisywałam swoją "drogę krzyżową" na temat tax....minął już rok jak mąż złożył WSZYSTKIE POTRZEBNE dokumenty. W marcu złożylismy skargę w Citizen....szybciutko po tym otrzymalismy list ,w którym pisze, że ja i dzieci nie przebywamy w UK, oraz że nie wiedzą czy ja jestem żoną męża_ ;-)(akt małzeństwa też mieli )więc nie należy się tax . Typowe granie na zwłokę . Wysłalismy odwołanie wraz z załącznikami( zaświadczenie ze szkoły,od mojego pracodawcy,a nawet imienny bilet z promu)i tym wyczerpaliśmy już wszystko co można.W tydzień nadeszła odpowiedz z podziękowaniami za odwołanie i tak owszem należy się tax ,bla, bla bla, mydło z powidłem...i na końcu treść( typu zgaduj zgadula) "chb has been awarded from the following Monday" chb został przyznany od następnego poniedziałku ? Poniedziałków bylo już 3,a ile jest w roku ? :-Y Tutejsze urzędy igrają z moimi nerwami :-|"

Dodam , że post pisałam miesiąc temu ,dzwoniąc do nich za każdym razem obiecują oddzwonić ,a ani jednego telefonu nie wykonali do nas.Bylismy nawet u radcy prawnego ,który to odradził nam wykonywanie telefonów, tylko czekać na decyzje wypłaty kasy .:-(

[ Ostatnio edytowany przez: Marzenna67 23-05-2009 11:48 ]

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #7 Ocena: 0

2009-05-23 12:02:02 (6 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

Tak czytam sobie te watki o benefitach i cos mi sie przypomnialo..
Nie wiem co prawda ile to warte, ale czasami najprostsze rozwiazania okazuja sie najskuteczniejsze..

Czy Wy rejestrujecie te listy do urzedow (tzw. "signed for";)? Czy tez wkladacie do koperty i wysylacie bez znaczka i potwierdzenia?
Wiem, ze to jest za darmo, ale.. my nasze wnioski na Child Benefit wysylalismy dwa razy, za kazdym razem wnioski "ginely", za trzecim razem cos mnie tknelo (lacznie wszystko trwalo 8 m-cy) i zarejestrowalam list. Po kilku tygodniach otrzymalismy pozytywna odpowiedz :-o. Od tamtego czasu WSZYSTKIE "oplacone" koperty zwrotne wysylam poczta rejestrowana..i jakos nic nie "ginie";-)

Jezeli wysylanie tych dokumentow odbywalo sie w Waszych przypadkach tak jak opisalam powyzej, pobierzcie nowe wnioski i wyslijcie poczta rejestrowana. Co szkodzi sprobowac, koszt nieiwielki, a moze stanie sie cud :-D

"Let me have my cake and eat it, too." ;)

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #8 Ocena: 0

2009-05-23 12:47:22 (6 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

jesli by nie bylo dokumentow to dzwoniac nie sprawdzali by moich danych i nie pytali sie w czym moga pomoc wiec formy do nich dotarly i kaza czekac nadal:-[

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #9 Ocena: 0

2009-05-23 13:11:13 (6 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

Ja czekalam 13 m-cy na CHB ale warto bylo a na WTC czekam juz ponad poltora roku i tez nie narzekam,warto.Kumpelka moja dostala ostatnio ponad 10 tysiecy.;-)
Kasia

Do góry stronyOffline

konto usunięte

Post #10 Ocena: 0

2009-05-23 13:34:31 (6 lat temu)

konto usunięte

Konto usunięte

a jak dlugo twoja kumpelka czekala ???? ze dostala takie pieniadze

Do góry stronyOffline

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

£15.95 za 31.5 kg Anglia-Polska

Paczki do Polski - Najniższa cena, solidny serwis od drzwi do drzwi, ubezpieczenie w cenie

Sami Swoi Przekazy Pieniężne

Pieniądze w 10 minut na polskim koncie! Wysyłaj z placówek, przez internet, mobilnie lub zadzwoń

• Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 12 350 25 40 Polska,
  • Fax: +44 (0)845 331 3041