MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kredyt w polsce praca w uk

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 2 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2009-03-19 09:50:34 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ania29

Post #2 Ocena: 0

2009-03-19 09:58:42 (15 lat temu)

Ania29

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 30-01-2009

Jeżeli nie chcesz miec powiązań z polskim fiskusem można podobno użyczyc mieszkanie komuś z najbliższej rodziny a wtedy on je wynajmuje i płaci podatek. Taką informacje znalazłam kiedys, gdzies w necie ale trzeba by ją potwierdzić.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2009-03-19 10:42:19 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #4 Ocena: 0

2009-03-19 11:02:46 (15 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

ktos wspomnial o mbanku, przejrzalam sobie ich stronke i maja jednostke w londynie i nawet ponoc mozna tam zalatwic kredyt hipoteczny.
ja osobiscie, wolalabym kupic dom chociazby w hiszpani.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jarek_jan

Post #5 Ocena: 0

2009-03-19 11:26:33 (15 lat temu)

jarek_jan

Posty: 340

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2009

Skąd: coventry

No wlasnie, a orientujesz sie jak mozna kupic mieszkanie w Hiszpanii i czy rynek jest podobny do UK (czyli zlecasz wszystko agencji i dostajesz tylko kase na konto co miesiac) czy moze podobny do polskiego, ze trzeba wszystko samemu dopilnowac? Ostatnio widzialem program o niemieckich mieszkaniach tam juz za £60 000 mozna bylo cos ciekawego kupic. Wolalbym jednak w cieplejszym kraju, bylby pretekst do odwiedzenia raz na jakis czas.
Jarek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #6 Ocena: 0

2009-03-19 11:34:01 (15 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

kiedys natknelam sie na agencje tu w uk,ktora sie tym zajmowala. pozatym mozesz popatrzec w googlach, np property for sale in spain i ci wyskakuje. za 22o tys euro mozna miec niezla wille z prywatnym basenem:-]:-]:-]:-]
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

yG

Post #7 Ocena: 0

2009-03-19 11:56:29 (15 lat temu)

yG

Posty: 72

Z nami od: 04-05-2007

Skąd: londyn

Witam. Ja bralam kredyt w mbanku we frankach. Maja filie kolo stacji mestra bank/monument. Wybralam ich poniewaz zalezalo mi na szybkosci, bezproblemowosci a przedewszystkim braku prowizji za wczesniejsza splate, mozliwosc darmowego przewaluowania i mozliwosc wplacania darmowych, dowolnych kwot w dowolnym czasie. Kredyt bralam jak franek byl po 2,2. Pomimo, ze poszedl w gore 50% to raty zwiekszyly sie na dzien dzisiejszy o jakies 20%. Za kazdym razem jak bank szwajcarii obnizal stopy procentowe ja dostawalam zmienione oprocentowanie w tydzien po uiszczeniu najblizszej raty.

Co do dokumentow musialam przedstawic tylko list od pracodawcy i bank statment. W Polsce mialam swojego pelnomocnika.

Mieszkanie juz wyremontowalam i czekam zeby wynajac. Nie jest to takie proste jak mi sie wydawalo. Sama policzylam ile beda wynosic oplaty. Cena, ktora oferuje najemcy zawiera je wszystkie. Dzieki temu mam zamiar uniknac nieucziwych lokatorow. Moja mama zaofeorwala sie, ze bedzie odbierac czynsz od najemcy i robic oplaty. Dzieki temu bedzie widziala w jakim stanie jest utrzymywane mieszkanie. Jezeli ktos ma mieszkanie w miejscowosci gdzie nie ma rodziny podejrzewam, ze za oplata moze sie dogadac z agencja zeby to za nich robila.

Wiem, ze ostatnio zmienilo sie oprocentowanie i pare rzeczy rowniez. Mam pytanie. Ile teraz wynosi miesieczna oplata ryczaltowa?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2009-03-19 14:16:55 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28848

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Podatek nadal wynosi 8.5%, byla tylko propozycja zmiany na 5%.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/107533,jak_w_2009_roku_rozliczac_koszty.html

Jak ktos ma kredyt to moze warto policzyc czy nie oplaca sie rozliczac wedlug skali, bo odsetki od kredytu mozna wliczyc w koszty, mozna odliczyc amortyzacje, koszty remontow itp.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

yG

Post #9 Ocena: 0

2009-03-19 15:37:58 (15 lat temu)

yG

Posty: 72

Z nami od: 04-05-2007

Skąd: londyn

Dzieki Richmond. Musze sie w takim razie bardziej zainteresowac tematem. Ktos mi powiedzial, ze tylko firmy moga odliczac remonty i inne takie.

Ciekawy artykul. Daje wiele do myslenia. Dopiero zaczynam i jestem zielona w tym temacie. Wydaje mi sie jednak, ze musze znalezc doradce finansowego. Mialam duzo wydatkow zwiazanych z nabyciem i remontem.

W artykule tego nie bylo ale napisalas, ze od kwoty ktora dostane moge odjac odsetki od kredytu ale samego kredytu nie mozna?

[ Ostatnio edytowany przez: yG 19-03-2009 15:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2009-03-19 15:52:29 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28848

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mozna odliczac tylko czesc odsetkowa raty, bo reszta splaca Ci kapital. To jest Twoj koszt uzyskania przychodu, wzielas kredyt, zeby uzyskac przychod z najmu. W internecie znajdziesz wiecej na ten temat. Ja zbieram artykuly zwiazane z takimi rzeczami i drukuje sobie do PDF. Jak nie zapomne to wkleje ostatni z Rzeczpospolitej.

Jeszcze raz polecam forum Prawo w nieruchomosciach i przeszukanie go pod wzgledem wynajmu. Bylo tam sporo informacji o roznych kruczkach w umowach itp.
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=656
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,