MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kredyt w polsce praca w uk

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 42

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

nicado2

Post #1 Ocena: 0

2009-02-22 17:30:38 (15 lat temu)

nicado2

Posty: 1622

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2008

Skąd: preston

wiem ze zaraz dostane bure za to pytanie ale przyznaje nie umiem korzystac z wyszukiwarki MW dlatego prosze podajcie jakies linki do wypowiedzi tych ktorzy pracujac w UK wzieli kredyt na mieszkanie w polsce chcialbym troche sie na ten temat dowiedziec
z gory dzieki
czy jest ktos kto moglby mi pomoc??

[ Ostatnio edytowany przez: nicado2 22-02-2009 18:50 ]

proponuje zaklady czy Duda wywiaze sie ze swoich obietnic. Kto ze zwolenników Dudy ma odwage podjac wyzwanie? odwagi,to wasz prezydent...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nicado2

Post #2 Ocena: 0

2009-02-23 20:07:04 (15 lat temu)

nicado2

Posty: 1622

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2008

Skąd: preston

nikt nie bral kredytu w polsce??
potrzebuje tylko link do wypowiedzi na ten temat
proponuje zaklady czy Duda wywiaze sie ze swoich obietnic. Kto ze zwolenników Dudy ma odwage podjac wyzwanie? odwagi,to wasz prezydent...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ania29

Post #3 Ocena: 0

2009-03-18 09:53:02 (15 lat temu)

Ania29

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 30-01-2009

Ja brałam, pytaj.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

yandce

Post #4 Ocena: 0

2009-03-18 10:35:49 (15 lat temu)

yandce

Posty: 281

Mężczyzna

Z nami od: 17-08-2008

Skąd: windsor

To moze ja tez sie dolacze do tematu bo mysle o tym samym tylko ze bardziej mnie interesuje jak sprawa wyglada z wynajmem tego mieszkania po kupnie. Chodzi mi o kontrakty itp.
Z uslug jakiego banku korzystalas?
Bede dzwieczny jak podzielisz sie swoimi doswiadczeniami.
pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Ania29

Post #5 Ocena: 0

2009-03-18 10:45:16 (15 lat temu)

Ania29

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 30-01-2009

Ja brałam prawie rok temu jak kredyty były bardziej dostępne. Wybrałam Dombank bo miał proste procedury dla pracujących zagranicą. Przedstawiłam kontrakty, payslipy, p45, p65. Policzyli na jaką kwotę mam zdolność i dali a ja wzięłam i kupiła swoje pierwsze mieszkanko. Najlepiej jak ustanowisz notarialnie pełnomocnika w Polsce to nie trzeba latać tam i z powrotem. Ja tylko byłam szukać mieszkania a potem to już reszta była załatwiana przez pełnomocnika czyli mojego ojca.
Teraz o kredyty jest ciężej ale za to mieszkania są tańsze a jak zarabiasz w UK to myślę ze ze zdolnością nie będzie problemu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2009-03-18 12:02:34 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2009-03-18 12:12:11 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28852

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Stare watki na ten temat:
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/21/7226/praca-w-anglii-kredyt-w-polsce

Ale od tego czasu sporo zmienilo sie. Banki inaczej licza zdolnosc kredytowa, oferta jest znacznie gorsza, wysokie marze. Odradzam Dom Bank, bo ma bardzo wysokie marze, prowizje i bardzo wysoki spread jesli ktos chce wziac kredyt walutowy. Nie wspomne o tym, ze we wrzesniu 2008 nie honorowal swoich umow kredytowych i opoznial wyplate kredytow.

Jak dobrze pojdzie to wszystko mozna zalatwic przez pelnomocnika bez wizyty w PL. A jak ktos bedzie pisac pelnomocnictwo to dopiszcie klauzule o odbiorze korespondencji z poczty, bo oni nie chca honorowac upowaznien, ktore nie wymieniaja z nazwy Poczty Polskiej.

Jak zawsze polecam forum o kredytach hipotecznych:
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=624

Yandce, o co Ci chodzi w kwesti wynajmu? Najlepiej miec swojego przedstawiciela/pelnomocnika na miejscu, ktory bedzie prowadzil za Ciebie sprawy. Ewentualnie mozesz zlecic wynajem i zarzadzenie agencji, co bedzie Cie oczywiscie kosztowalo. Do tego dochodzi kwestia podatku od wynajmu, z ktorego mozesz rozliczac sie na zasadzie ryczaltu lub na zasadach ogolnych.

Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

yandce

Post #8 Ocena: 0

2009-03-18 22:40:29 (15 lat temu)

yandce

Posty: 281

Mężczyzna

Z nami od: 17-08-2008

Skąd: windsor

Cytat:

Yandce, o co Ci chodzi w kwesti wynajmu? Najlepiej miec swojego przedstawiciela/pelnomocnika na miejscu, ktory bedzie prowadzil za Ciebie sprawy. Ewentualnie mozesz zlecic wynajem i zarzadzenie agencji, co bedzie Cie oczywiscie kosztowalo. Do tego dochodzi kwestia podatku od wynajmu, z ktorego mozesz rozliczac sie na zasadzie ryczaltu lub na zasadach ogolnych.


Chodzi mi o generalne zagadnienia dotyczace kontraktow z ludzmi wynajmujacymi moje mieszkanie, raczej wszysko odbywac sie bedzie na odleglosc. W UK mozna kupic gotowe kontrakty wynajmu mieszkan w sklepach
Juz dobrych kilkanascie lat siedze w UK takze zupelnie nie wiem jak to wyglada w naszej ojczyznie.
W Anglii jest latwiej jesli chodzi o rachunki jak sa nie placone to scigany jest wynajmujacy a w Polszy dlug zostaje na mieszkaniu.
Jesli kupi sie mieszkanie w Polsce to trzeba sie w nim zameldowac?
Jesli chodzi o podatek od wynajmu to mysle, ze niewielu ludzi je placi ;-).

[ Ostatnio edytowany przez: yandce 18-03-2009 22:43 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2009-03-18 23:03:51 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28852

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Podatek to wazna sprawa, bo wynajmujacy nie ma na Ciebie zadnego haka. Nawet na tym forum widac jak czesto ktos probuje odegrac sie na landlordzie po polsku i pyta sie, gdzie na niego doniesc, bo moze nie placi podatku od wynajmu.

Umowe najlepiej byloby przygotowac samemu, ale mozna tez skorzystac z umowy agencyjnej.

Meldowac sie nie musisz, bo tam nie mieszkasz. Media niestety sa na Ciebie, ale po to pobierasz kaucje, zeby w razie czegos odliczyc z niej niezaplacone rachunki.

Jak nie wiesz co sie dzieje w przepisach i jak dobrze rozegrac te sprawe to nie wiem czy to dobry pomysl bawic sie w wynajem. Moze poczekaj az zmieni sie ustawa o ochronie lokatorow. Jest propozycja, zeby obecne przepisy rozluznic i zeby nie dotyczyly one wynajmu prywatnego. W tej chwili prawo chroni glownie lokatora, pozbycie sie lokatora na drodze prawnej moze zajac sporo czasu i pieniedzy. Czytalam tez o propozycji obnizenia podatku placonego ryczaltem z 8.5% do 5%.

Zajrzyj ewentualnie na forum Prawo w nieruchomosciach, zorientujesz sie mniej wiecej co i jak. Bylo tam tez mnostwo watkow o umowach najmu, wypowiedzeniach, pozbyciu sie lokatora itp.
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=656
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mala24

Post #10 Ocena: 0

2009-03-19 01:04:07 (15 lat temu)

mala24

Posty: 1415

Kobieta

Z nami od: 12-01-2009

Skąd: uk

kredyt rowniez bralam rok temu i gdybym miala przetlumaczone papiery to dostalabym pieniadze w minute.w mbanku chcieli mi dac nawet 500 tys zl.tyle ze procent duzy.wybralam pko sa.umowa.p60.wyciagi z konta za ost 6 miesiecy.na wszelki wypadek list od pracodawcy.warunkiem bylo rok pracy w anglii.wybralam mieszkanie.pani z banku musiala pojechac i sprawdzic czy aby tyle jest warte taka wycena.co do zameldowania...kupilam mieszkanie w innym wojewodztwie niz bylam zameldowana.dlatego pani doradzila zebym sie zameldowala w miescie gdzie chce kupic mieszkanie bo wtedy kredyt dostane od reki a jak nie to decyzja musi isc do warszawy i tam albo dadza albo nie i czekac dluzej trzeba.wlasciciel mieszkania mnie zameldowal przed kupnem:)mam duze raty ale okres splacania krotki.haczy taki ze rada polityki pienieznej zmniejszyla stopy procentowe (przez ost rok rata mi wzrosla o 100 funtow)ale banki maja swoje zasady malym druczkiem na umowie i ociagaja sie ze zmniejszeniem rat.w tv mowia ze to juz 3 zmiana a mi dopiero pierwszy raz zmniejszyli rate o 60 funtow przez caly rok.tak czy inaczej nie narzekam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,